نشست چاه قدیمی در منطقه قائم کاشمر/تلاش شبانه نیروهای شهرداری برای پرکردن چاه

نشست چاه متروکه در خیابان قائم کاشمر با تلاش شبانه نیروهای پرتلاش شهرداری کاشمر پر شد.
مسئول واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشمر در گفتگو با پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، با اشاره به تماس شهروندی با سامانه 125 آتش نشانی مبنی بر باز شدن دریچه ای از سطح کوچه گفت: با اعلام این خبر امدادگران به منظور بررسی موضوع عازم محل حادثه شدند و با حفره ای در مجاور دیوار منزل مسکونی روبرو شدند.
امیر نژاد رحیم خاطر نشان کرد: با هماهنگی با دوایر عمران و موتوری عملیات لازم در خصوص پر کردن چاه در دستور کار قرار گرفت.

تلاش شبانه نیروهای شهرداری برای جلوگیری از تخریب منزل مسکونی

مسئول دایره عمران شهرداری کاشمر نیز با حضور در محل و مشاهده حفره ی ایجاد شده گفت: این حفره بر اثر ریزش چاه های قدیمی و مترکه محل اتفاق افتاده است.
حسین گنجی با بیان این که عمده نقاط قدیمی شهر کاشمر محل عبور قنوات و چاه های مربوط به آن است یادآور شد: متاسفانه برخی از شهروندان به جهت عدم حفر چاه، ترجیح می دهند که فاضلاب منزل مسکونی را به این چاه ها هدایت کنند.
وی با بیان این که رها سازی فاضلاب به این چاه های قدیمی و متروکه قنات اقدامی خطرناک و غیر اصولی است: نشست چاه در این محل به جهت ورود فاضلاب منازل به چاه متروکه قنات انجام شده است که منجر به ریزش میله چاه و احتمال تخریب بخشی از منزل مسکونی گردد.
مسئول دایره عمران شهرداری کاشمر با اشاره به این که عملیات پرکردن چاه با حضور عوامل دایره عمران، موتوری و آتش نشانی دقایقی پس از افطار آغاز و تا حدود ساعت 2 بامداد ادامه داشت تصریح کرد: عملیات اجرایی به منظور اطمینان از پرشدن کامل چاه و جلوگیری از نشست منزل مسکونی ادامه خواهد داشت.
گنجی با تاکید بر این که وجود چاه های متروکه قنات در نقاط و محله های قدیمی کاشمر که به جهت عدم آگاهی شهروندان از خطرات احتمالی آن به محلی برای رها سازی فاضلاب منازل تبدیل شده است خاطر نشان کرد: از شهروندان انتظار داریم به منظور جلوگیری از نشست منازل مسکونی و بروز حوادث جانی و مالی از اتصال فاضلاب منزلی مسکونی به این چاه ها خودداری کنند.
این گزارش حاکی است در حین اجرای عملیات عمرانی برای پر کردن این چاه، بیل بکهو با لوله گاز در زیر زمین برخورد کرد که با حضور به موقع امداد گاز شهرستان و قطع گاز و ترمیم لوله از بروز خطر آتش سوزی نیز جلوگیری شد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved