مراسم معنوی احیا در زیارتگاه شهید مدرس کاشمر+ طنین ندای بک یا الله 15 هزار کاشمری

 

همزمان با دومین شب از لیالی قدر، مراسم معنوی احیا در زیارتگاه شهید آیت الله سید حسن مدرس کاشمر با حضور بیش از 15 هزار نفر برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، در شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان و همزمان با شب شهادت مولای متقیان، حضرت امیرالمومنین(ع) با حضور چشمگیر مردم مومن و خداجوی کاشمر مراسم معنوی و روحبخش احیا در جوار زیارتگاه شهید مدرس با شکوه خاصی برگزار شد.

در این مراسم شرکت کنندگان که از اقشار مختلف مردم بودند جلوه هایی از راز و نیاز با معبود خویش را به نمایش گذاشتند و با قرار دادن قرآن بر سر دست به درگاه خداوند متعال بلند کردند و زمزمه " بک یا الله " طلب استغفار و بخشش کردند و سرنوشت یک ساله خود را در شب های قدر به بهترین شکل ممکن طلب کردند.

مدیر مجتمع فرهنگی شهید آیت االه مدرس در حاشیه این مراسم اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده و مفروش نمودن بخشی از 17 هزار مترمربع صحن مجتمع از عاشقان خاندان عصمت و طهارت پذیرایی می شود.

محمد یعقوبی با بیان این که سال های پیاپی زیارتگاه شهید مدرس از جمله اماکن زیارتی شهرستان است که میزبان خیل عظیم مردم در محافل و مراسم های معنوی است یادآور شد: تلاش مجموعه زیارتگاه بر این است که بتوانیم میزبان خوبی برای مجاورین و زائرین در ایام سال و مناسبت های ویژه نیز باشیم.

وی با بیان این که مراسم معنوی احیا هر شب با حضور بالغ بر 15 هزار نفر در جوار زیارتگاه مرد دین و سیاست برگزار می شود خاطر نشان کرد: این مراسم با قرائت دعای جوشن کبیر آغاز می شود و با سخنرانی خطیب توانا حجت الاسلام زرگران ادامه می یابد. سپس شرکت کنندگان با مداحی ذاکر اهل البیت محمد حسن غلامرضاپور قرآن را روی سر قرار می دهند و با سر دادن ندای بک یاالله با خدای خویش راز و نیاز می کنند.

 

 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved