• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • امام جمعه کاشمر: روز قدس، روز وحدت و متحد شدن مسلمانان در برابر دشمن مشترک است / ایران دفاع از قدس را فراموش نمی کند

امام جمعه کاشمر: روز قدس، روز وحدت و متحد شدن مسلمانان در برابر دشمن مشترک است / ایران دفاع از قدس را فراموش نمی کند

امام جمعه کاشمر:  روز قدس، روز وحدت و متحد شدن مسلمانان در برابر دشمن مشترک است / ایران دفاع از قدس را فراموش نمی کند

امام جمعه کاشمر روز قدس را روز وحدت و متحد شدن مسلمانان در برابر دشمن مشترک دانست و گفت: علیرغم حوادث و مسائلی که پیرامون کشور بوجود آمده، ایران اسلامی دفاع از قدس را فراموش نمی کند.

حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی در گفتگو با پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24 اظهار داشت: همان طور که امام راحل روز قدس را روز اسلام نامیدند و بر اساس اعتقادات ما و فتوای تمام علما و مراجع دفاع از مسلمین و مظلومین یک فریضه واجب و جزو ضروریات دین به شمار می رود می طلبد که از مسلمین دفاع کنیم.

وی با بیان این که روز قدس به عنوان روز دفاع از مظلومین مسلمان فلسطین از اهمیت زیادی برخوردار است خاطر نشان کرد: در شرایط فعلی که مسلمانان در یمن، بحرین، عراق و سوربه نیاز به حمایت ها و پشتیبانی های این چنینی دارند باید حضوری فعال و چشمگیر در راهیپمایی روز جهانی قدس داشته باشیم.

امام جمعه کاشمر با اشاره به این که روز قدس، روز وحدت است و بایستی تمام مسلمانان در برابر دشمن مشترک خود بنام صهیونیست متحد و یکپارچه باشند ابراز داشت: امت مسلمان در سایه این وحدن خواهد توانست عزت و موقعیت شان را بالا ببرند و در برابر ظلم و ستمی که نسبت به مسلمانان می شوند از خودشان دفاع کنند؛ به همیت جهت روز قدس به لحاظ نگاه دینی و ملی برای ملت ما و دنیای اسلام یک امر بسیار مهم و شرکت همه اقشار مختلف مردم بر همه مسلمانان واجب است.

وی با تأکید بر این که نقش و حضور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس در حقیقت نشان دهنده هوش سیاسی و آمادگی ملت برای دفاع از اسلام به عنوان یک امت پیشتاز است تصریح کرد: علیرغم همه حوادث و مسایلی که پیرامون کشور بوجود آمده، باعث نشده که قدس از اولویت فکر ملت ما دور بماند.

حجت الاسلام یعقوبی با بیان این که دشمنان درصدد هستند تا با توطئه و نیرنگ اولویت دفاع از قدس را از فکر مسلمانان خارج کنند یادآور شد: خوشبختانه با گذشت بیش از سه دهه برگزاری راهپیمایی روز قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، ملت ما این مهم را نه تنها فراموش نکرده است بلکه هر ساله با حضور پرشور خود نشان دادند که با متحد شدن از این مسئله دفاع می کنند.

وی خروش ملت ایران در راهپیمایی روز جهانی قدس را تبعیت از ولایت فقیه و نشان دهنده هماهنگی ملت با رهبر انقلاب و حمایت از سیاست های الهی معظم له دانست و افزود: حضور یکپارچه، متعهدانه و هدفمند مسلمانان برای دفاع از اسلام است؛ چرا که برای ما دفاع از مسلمان ملاک است.

امام جمعه کاشمر با بیان این که اگر چه آخرین جمعه ماه مبارک رمضان بنام روز قدس نامگذاری شده است اظهار داشت: برگزاری راهپیمایی در این روز در حقیقت برای دفاع از همه مسلمانان در یمن، بحرین، عراق، فلسطین، لبنان و سوریه است و وظیفه همه مسلمانان در این روز شرکت فعال و مومنانه در محکوم کردن جنایات ظالمان است.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved