فرماندار کاشمر: استقبال شهروندان کاشمری از همایش دوچرخه سواری کم نظیر بود

فرماندار کاشمر:  استقبال شهروندان کاشمری از همایش دوچرخه سواری کم نظیر بود

فرماندار کاشمر با اشاره به حضور پرشور علاقمندان به دوچرخه سواری گفت: استقبال شهروندان کاشمری از همایش دوچرخه سواری کم نظیر بود.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، مهدی فروزان  امروز در پایان این همایش ورزشی و در اجتماع شرکت کنندگان در این برنامه ورزشی در جوار زیارتگاه شهید مدرس اظهار داشت: حضور بیش از 700 نفر در این همایش، حقیقتا دست اندرکاران برگزاری این همایش را به تعجب باز داشت.

وی با بیان این که حضور اقشار مختلف مردم در سنین مختلف در همایش دوچرخه سواری، موجب دلگرمی مسئولان برای برگزاری برنامه های ورزشی به ویژه دوچرخه سواری بود یادآور شد: برگزاری برنامه های مختلف ورزشی در سطح شهر علاوه بر ایجاد روحیه نشاط و شادابی در جامعه باعث تخلیه انرژی ورزشکاران نیز می شود.

فرماندار کاشمر با اشاره به این که بر اساس آمار ارائه شده از سوی پژوهشکده محیط زیست، آلودگی هوا در حال حاضر هفتمین عامل خطر برای سلامت انسان است ابراز داشت: این در حالی است که در سال های گذشته آلودگی در ردیف دهمین عامل قرار داشته است و این نشان از افزایش بی رویه تعداد خودرو و ترددهای غیر ضرور در سطح شهر است که منجر به افزایش آلودگی هوا شده است.

وی با تأکید بر این که طبق بیانیه سارمان ملل، آلودگی هوا و ریزگردها سرطانزاست تصریح کرد: امروز وظیفه همه ماست تا دست به دست هم دهیم و با جایگزین کردن دوچرخه بجای خودرو برای تردد در سطح شهر هوای پاک را به ارمغان بیاوریم.

فروزان با بیان این که تردد اتومبیل های تک سرنشین در سطح شهر باعث تجدیدآلودگی هوا می شود افزود: همان طور که دانش آموزان به عنوان همیار پلیس نقش مهم و تأثیرگذاری در استفاده رانندگان از کمربندی ایمنی ایفا کردند، امروز نیز در این راستا باید با برنامه ریزی توجه والدین را به حفظ هوای پاک و استفاده نکردن از خودرو در مواقع غیر ضرور جلب کرد.

فرماندار کاشمر افزایش آلودگی هوا را تهدیدی جدی برای سلامت انسان ها دانست و یادآور شد: امیدواریم با فرهنگ سازی و اشاعه فرهنگ استفاده از دوچرخه بتوانیم هوای سالم و پاک را برای شهروندان به ارمغان بیاوریم.

این گزارش حاکی است 24 تا 29 دیماه بنام هفته هوای پاک و با شعار " نقش من در حفظ هوای پاک" نامگذاری شده است.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved