• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • فرماندار کاشمر: تخصیص ردیف بودجه استانی به جاده کاشمرـ شادمهرنقطه عطفی برای اجرای این پروژه مهم است

فرماندار کاشمر: تخصیص ردیف بودجه استانی به جاده کاشمرـ شادمهرنقطه عطفی برای اجرای این پروژه مهم است

فرماندار کاشمر:  تخصیص ردیف بودجه استانی به جاده کاشمرـ شادمهرنقطه عطفی برای اجرای این پروژه مهم است

فرماندار کاشمر تخصیص ردیف بودجه استانی به اجرای طرح دوبانده کردن محور کاشمر به شادمهر را نقطه آغازی برای اجرای این پروژه مهم دانست.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، محمد حسن فرهادی در جلسه کمیته برنامه ریزی کاشمر که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهر برگزار شد اظهار داشت: تخصیص مبلغ 5 میلیارد و 400 میلیون ریال در اعتبارات ابلاغی سال 95 استان برای نخستین بار به منظور اجرای پروژه دوبانده کردن محور شادمهر به کاشمر و در ادامه مسیر به شهر انابد و تعیین سرفصل این پروژه در اعتبارات استانی در واقع آغازی مبارک برای حذف نام گذرگاه خونین از این محور است.

وی با بیان این که محور کاشمر به شادمهر به عنوان اصلی ترین محور پرتردد این شهرستان همه ساله در ایام مختلف سال به دلیل کم عرض بودن شاهد بروز حوادث ناگوار و تلخ رانندگی است ابراز داشت: امیدواریم با تخصیص اعتبارات لازم در سال های آتی شاهد تسریع در روند اجرای این پروژه مهم در کاشمر باشیم.

فرماندار کاشمر با اشاره به این که اولین وظیفه یک مدیر، برنامه ریزی است و در کشورهای مترقی و پیشرفته دنیا آن را یک رکن اساسی در تصمیم گیری ها می دانند خاطر نشان کرد: دوران روش های منسوخ و فله ای قاجاریه برای توسعه در هیچ جای دنیا جواب نداده است و باید به سمت روشهای علمی و مطالعه شده حرکت کنیم.

وی با ابراز خرسندی از احیای مجدد سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور افزود: خوشبختانه امروز با ارائه دیتاها و اطلاعات از سوی مدیران شهرستانی به استان و پردازش این اطلاعات بر مبنای روش های علمی منجر به تدوین برنامه بودجه ای دولت شده است.

فرهادی با بیان این که مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان باید با تلاش و جدیت با بهره گیری از مدل علمی، زمینه را برای توسعه و پیشرفت در بخش های مختلف فراهم کنند تصریح کرد: با توجه به وضعیت دولت و برون رفت تازه از جریان تحریم ها، خداوند را شاکریم که بودجه کشور به خصوص تحت عنوان تملک سرمایه ای یک رشد منطقی پیدا کرده است.

وی با تأکید بر این که تخصیص بودجه ابلاغی با اولویت تکمیل پروژه های نیمه تمام و پرداخت دیون به پیمانکاران است گفت: مدیران دستگاه های دولتی و اجرایی شهرستان باید پروژه ی جدید را با حساب و کتاب و بر اساس اولویت و نیاز شهرستان پی گیری کنند.

فرماندار کاشمر با اشاره به این که بودجه تخصیص یافته در مرحله نخست، بخشی از اعتبارات استانی است و به زودی تخصیص های دیگری به شهرستان ابلاغ خواهد شد یادآور شد: امیدواریم با همفکری، همراهیی و هم افزایی مجموعه شهرستان بتوانیم با جذب اعتبارات، عمران و آبادانی جدیدی در منطقه ایجاد کنیم.

وی با بیان این که ما بر خلاف آنانی که مدعی هستند که کاری در کشور انجام نمی شود، این صحبت را قبول نداریم اظهار داشت: باید همواره به نیازهای اساسی مردم بیش از پیش پرداخته شود و یادمان نرود که در این کشور زمانی روستاها از نعمت برق و جاده آسفالته محروم بودند اما به همت و تلاش مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس حرکت روبه رشدی در جهت توسعه کشور داشتیم .

فرهادی برنامه ريزي را از وظايف بسيار مهم مديران دانست و افزود: برنامه ريزي مانند پلي، زمان حال را به آينده مربوط مي كند لذا انتظار داریم با تصمیم گیری وبرنامه ریزی مدیران در  کوتاه ترین زمان ممکن طرح های نیمه تمام شهرستان تکمیل و به بهره برداری برسد.

فرماندار کاشمر آمار و اطلاعات و سرشماری عمومی نفوس و مسکن را اصلی ترین و ریشه ای ترین پارامتر در جهت برنامه ریزی و توسعه دانست و یادآور شد: در این راستا یکی از مهمترین اقدامات مهم دولت در سال جاری برگزاری هشتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن بعداز 5 سال است که با توجه به نیاز کشور به داشتن اطلاعات و آمار دقیق ضرورت دارد تمام امکانات دستگاه های اجرایی شهرستان برای انجام سرشماری بسیج شود .

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved