• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت کاشمر: عرضه نان های روغنی در کاشمر تبدیل به اپیدمی شده است / خبازیها اجازه پخت نان روغنی ندارند

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت کاشمر: عرضه نان های روغنی در کاشمر تبدیل به اپیدمی شده است / خبازیها اجازه پخت نان روغنی ندارند

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت کاشمر با بیان این که عرضه نان های روغنی در این شهرستان تبدیل به یک اپیدمی شده است گفت: خبازی ها به دلیل استفاده از آرد دولتی اجازه پخت نان های روغنی را ندارند.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، علی خیری در شورای سلامت و امنیت غذایی کاشمر اظهار داشت: متأسفانه در سطح شهرستان تولید و توزیع نان های روغنی در سطح واحدهای خبازی به یک اپیدمی تبدیل شده است به طوری که منجر به بروز مشکلات عدیده در این حوزه شده است.

وی با بیان این که تا کنون موضوع جمع آوری نان های روغنی و جلوگیری از پخت آن در واحدهای خبازی در دستور کار قرار گرفته اما بنا به دلایلی اجرایی نشده است ابراز داشت: در حال حاضر بستر و شرایط برای جلوگیری از پخت نان های روغنی در واحدهای خبازی فراهم شده است و تلاش می کنیم با یک برنامه ریزی صحیح بتوانیم زمینه تولید نان های روغنی را در سطح خبازی های سطح شهرستان کاهش دهیم و فعالان این حوزه را ملزم به رعایت قوانین این حوزه کنیم.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت کاشمر با اشاره به این که نان های روغنی که در واحدهای خبازی تولید می شود از آرد دولتی استفاده می شود و این خلاف است خاطر نشان کرد: بر اساس قانون خبازی ها به جهت بهره مندی از آرد دولتی، اجازه پخت نان روغنی را ندارند. بنابر این در این خصوص به دنبال فعال کردن واحدهای خبازی آزاد پز در سطح شهرستان هستیم تا از این طریق و با رعایت اصول بهداشتی پخت نان روغنی انجام شود.

وی با بیان این که تولید نان های خانگی در منازل و عرضه آن در واحدهای صنفی سطح شهر یکی دیگر از دغدغه ها و نگرانی ما در این حوزه است یادآور شد: اگر چه این موضوع یک واقعیت انکارناپذیر است اما این آمادگی را داریم با همکاری و همراهی دستگاه های مربوطه مانع از عرضه این نان ها در واحدهای صنفی شویم.

خیری همچنین از وضعیت نابسامان واحدهای صنفی در مجموعه امامزاده سید مرتضی(ع) انتقاد کرد و تصریح کرد: وضعیت موجود این مجموعه به هیچ عنوان زیبنده دومین شهرزیارتی استان نیست.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت کاشمر ادامه داد: به منظور ساماندهی واحدهای صنفی در این مجموعه به دنبال استقرار واحد نظارت و بازرسی هستیم که با همکاری و مشارکت بهداشت ، شهرداری و اوقاف بتوانیم گام مناسبی در این راستا برداریم.

 

در ادامه مسئول واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت کاشمر نیز با تأیید عرضه نان های تولیدی در منازل در سطح واحدهای صنفی گفت: در این خصوص نه تنها نان بلکه بسیاری از مواد غذایی نظیر شیرینی و سوهان نیز به صورت مخفی و زیرزمینی تولید می شود و با چاپ و توزیع تراکت و بروشورهای تبلیغاتی نسبت به فروش محصولات تولیدی شان اقدام می کنند.

علی سیادتی با بیان این که بر اساس اصلاحیه ماده 13 اقدام نظارتی و بازرسی تنها در خصوص اماکن دارای هویت صنفی و متصدی است یادآور شد: متأسفانه قانون در خصوص نظارت، بازرسی و برخورد با مشاغل خانگی و اماکنی که به صورت پنهانی و زیر زمینی نسبت به تولید و عرضه مواد غذایی اقدام می کنند نمی دهد و به همین جهت به دلیل این که امکان شناسایی آنها وجود ندارد آماری از تعداد و نحوه فعالیت این مراکز نداریم.

وی با تأکید بر این که منکر عرضه نان های تولید شده در اماکن مخفی و زیرزمینی در واحدهای صنفی سطح شهر نیستیم خاطر نشان کرد: متأسفانه به دلیل نبود قانون برای نظارت و بازرسی بهداشتی از مراکز تهیه و تولید محصولات غذایی در مراکز زیرزمینی غیر کجاز، تولیدات بدون هیچ گونه ضابطه بهداشتی انجام می شود.

مسئول واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت کاشمر با اشاره به این که تمامی 150 باب خبازی دارای مجوز به صورت ماهانه و مستمر توسط بازرسان کنترل و نظارت می شوند تصریح کرد:  بازرسان واحد بهداشت محیط در بازرسی از این واحد ها بهداشت فردی، ابزار کار، وضعیت ساختمانی، کیفیت کار و افزودنی ها را کنترل و نتایج را در سامانه ثبت می کنند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف و موارد مغایر قوانین بهداشتی، موارد را با توجه به مقررات و دستورالعمل ها از طریق مراجع قضایی پی گیری می کنیم.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved