• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • فرماندار کاشمر: فرهنگ سازی باید سیاست اصلی حوزه سلامت باشد / ارتقای شاخص های بهداشتی ثمره انقلاب است

فرماندار کاشمر: فرهنگ سازی باید سیاست اصلی حوزه سلامت باشد / ارتقای شاخص های بهداشتی ثمره انقلاب است

فرماندار کاشمر:  فرهنگ سازی باید سیاست اصلی حوزه سلامت باشد / ارتقای شاخص های بهداشتی ثمره انقلاب است

فرماندار کاشمر با تأکید بر توجه ویژه به فرهنگ سازی به عنوان سیاست اصلی در حوزه سلامت، ارتقای شاحصه های بهداشتی کشور را ثمره انقلاب و تلاش حوزه بهداشت و درمان و پزشکان متعهد دانست.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، محمد حسن فرهادی صبح امروز در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی کاشمر در سالن جلسات فرمانداری این شهر اظهار داشت: شورای سلامت و امنیت غذایی یکی از شوراهای مهم و قانونی در کشور به شمار می رود که با توجه به این که نقش مهمی در بهداشت و سلامت افراد جامعه دارد از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به این که خروجی و مصوبات این شورا باید به نفع مردم و در راستای ارتقای مسایل بهداشتی و سلامت افراد جامعه باشد ابراز داشت: خوشبختانه به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و پس پیروزی انقلاب شاخصه های بهداشتی به درجه خوبی از رشد منطقی رسیده است و این مهم در سایه فرهنگ سازی بهداشتی و توصیه های بهداشتی در ارتقای بهداشت فردی محقق شده است.

فرماندار کاشمر با بیان این که استفاده از دخانیات آسیب های جبران ناپذیری به سلامت انسان ها می زند، بر اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در خصوص مضرات و عواقب استفاده از قلیان و سیگار در سطح جامعه تأکید کرد و یادآور شد: تا زمانی که فرهنگ مردم اصلاح نشود، هیچگاه برخوردهای چشکی و میدانی اثرگذار نخواهد بود.

وی با تأکید بر این که استمرار در اطلاع رسانی نسبت به آلودگی هایی نظیر سیگار و قلیان خاطر نشان کرد: در این راستا باید کماکان فرهنگ سازی به عنوان یک سیاست اصلی به ویژه در حوزه سلامت مدنظر قرار گیرد تا ضمن آگاه ساختن افراد جامعه نسبت به رعایت نکات بهداشتی و حفظ سلامتی بتوانیم زمینه استفاده از قلیان و سیگار را کاهش دهیم.

فرهادی با ابراز خرسندی از این که در سبد هزینه بهداشتی کشور، موضوع آموزش مردم به یک اصل تبدیل شده است افزود: کسب تمام موفقیت ها و دستاوردها در زمینه ارتقای شاخص های بهداشتی و سلامت مردم ، ثمره انقلاب اسلامی و تلاش مستمر دست اندرکاران حوزه بهداشت و درمان و پزشکان متعهد و دلسوز سلامتی مردم است.

وی بیان این که باید حالت های ایده آلیستی در برنامه ها کنترل و ضمن تقویت و توجه به برنامه های متعدد در راستای توسعه و ارتقای برنامه ها با توجه به نیاز و ضرورت جامعه گام برداریم یادآور شد: اجرای طرح تحول نظام سلامت از جمله طرح های قابل دفاع و ارزشمند دولت تدبیر و امید است که امیدواریم با برقرار شدن تعادل منطقی بین پزشکان بخش خصوصی و دولتی شاهد استمرار این طرح و ارائه خدمات مطلوب به مردم باشیم.

نماینده عالی دولت در کاشمر با اشاره به این که هزینه سرسام آور طرح سلامت بر دوش کل بودجه کشور است تصریح کرد: هنوز میانگین ثروت و سرانه ملی کشور در حد کشورهای توسعه یافته نیست و در سبد خانواده ها میانگین درآمد افراد جوابگوی هزینه های درمان نیست لذا در راستای برخورداری همه اقشار مختلف مردم از خدمات بهداشت و سلامت دولت ناگزیر است به این حوزه وارد شود.

وی با بیان این که طرح تحول نظام سلامت از جمله طرح هایی است که رضایتمندی مقام معظم رهبری و اقشار مختلف مردم را به همراه داشته است اظهار داشت: اجرای این طرح به سلامت کشور کمک شایانی کرد لذا کاش یارانه کشور به این سمت سوق داده می شد تا با افزایش حوزه گستردگی در سایر بخش ها مردم از مزایای آن بهره مند می شدند.

فرهادی با اشاره به این که جهت گیری این دولت در کاهش یارانه ها و حذف نام برخی افراد از فهرست یارانه بگیران در راستای جهت دهی آن به حوزه سلامت و بخش تولید در کشور است گفت: در عین حال انتظار جامعه این است که بخش وسیعی از بودجه کشور خرج سلامت کشور به عنوان یکی از سیاست های استراتژیک موفق دولت تدبیر و امید شود.

فرماندار کاشمر در پایان با تأکید بر این که هدف اصلی از تشکیل این شورا و برگزاری جلسات منظم و مستمر آن بررسی مسایل و موضوعات حوزه بهداشت و درمان و ارتقای سلامت و امنیت غذایی شهروندان است یادآور شد: در این راستا هر چه پیشگیری های معقول صورت پذیرد قطعا هزینه های درمان کاهش خواهد یافت.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved