سالن سکودار ورزشی استاندارد آرزوی جوانان کاشمری

با گذشت بیش از سه دهه برگزاری مسابقات فوتسال جام رمضان در کاشمر، جوانان ورزشکار و علاقمند به این رشته ورزشی از نبود یک سالن استاندارد و دارای سکوی تماشاچی رنج می برند و محقق شدن آن به یک آرزویی برای جوانان کاشمری تبدیل شده است. اگر چه تا کنون در این شهرستان سالن های مختلف ورزشی احداث شده است اما هیچکدام از آنها به دلیل نداشتن سکوی تماشاچی مناسب نیست و ورزشکاران و تماشاچیان ناگزیرند در شرایط نامناسب این مسابقات را برگزار کنند. به گزارش 
پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، مسابقات فوتسال جام رمضان امسال که پس از چندین دوره برگزاری در سالن ورزشی شهید چمران، به سالن ورزشی 9دی منتقل شده بود به دلیل استقبال علاقمندان و تماشاچیان و کمبود فضا برای حضور آنان، مشکلی را حل نکرده و جوانان کاشمری از بی توجهی مسئولان شهرستان در احداث یک سالن ورزشی گله مند هستند. یکی از تماشاچیان که به صورت ایستاده مسابقه فینال را پیگیری می کرد گفت: به دلیل نبود یک سالن استاندارد در شهرستان، متأسفانه تعداد زیادی از جوانان از دیدن مسابقات محروم می شوند. علیمحمدی با اشاره به این که سالن های ورزشی کاشمر علیرغم کمبود فضا برای نشستن مملو از تماشاچی است از عدم توجه مسئولان نسبت به ساخت یک سالن ورزشی استاندارد و دارای سکوی تماشاچی انتقاد کرد. یکی از داوران فوتسال کاشمر با اشاره به این که فوتسال از رشته پرطرفدار به لحاظ بازیکن و تماشاچی در این شهرستان است گفت: اگر چه استعدادها و پتانسیل های خوبی در این رشته ورزشی در سطح شهرستان داریم اما نبود یک سالن همواره دغدغه اصلی ورزشکاران این رشته است. علی طبسی با اشاره به این که قضاوت مسابقات فوتسال در شرایط فعلی سالن های ورزشی کاشمر به دلیل محدود بودن فضا بسیار سخت است ابراز داشت: داور مسابقه در زمان قضاوت علاوه بر این که باید حواسش به بازی باشد باید مراقب برخورد نکردنش با تماشاچیان و بازیکنان کنار زمین باشد که این مهم منجر به عدم تمرکز لازم در بازی و تشخیص خطاها می شود. وی که از داوران ملی فوتبال است عدم کنترل مناسب نیمکت ذخیره ها توسط داور، برخورد فیزیکی بازیکنان با دیواره و ستونها و افزایش مصدومیت ها، عدم کنترل تماشاچیان و احتمال درگیری آنان با داور در زمان سوت زدن و نبود تهویه مناسب و کمبود اکسیژن را از مهم ترین مشکلات یک سالن غیر استاندارد برای برگزاری مسابقات عنوان کرد و خاطر نشان کرد: با توجه به استقبال بالای علاقمندان برای دیدن مسابقات فوتسال در سالن غیراستاندارد قوانین به طور دقیق و کامل اجرا نمی شود.

در همین خصوص رئیس اداره ورزش و جوانان کاشمر با تأیید نبود سالن ورزشی استاندارد دارای سکوی تماشاچی در این شهرستان گفت: با توجه به حضور تعدادی از تیم های فوتسال کاشمر در مسابقات استانی، هیات فوتبال استان در نامه ای تنها سالن ورزشی دارای سکوی این شهرستان را برای میزبانی مسابقات استانی غیر استاندارد اعلام کرده است. مهندس روشندل با اشاره به حضور تیم های فوتسال این شهرستان در رقابت های استانی و کشوری یادآور شد: با پیگیری های انجام شده مبلغ 90 میلیون تومان برای احداث سکو در یکی از سالن های ورزشی در نظر گرفته شده است که علیرغم تخصیص 52 درصدی این مبلغ بخش زیادی از عملیات اجرایی احداث سکو به صورت دیون انجام شده است. وی با بیان این که جهت تکمیل و احداث سکوی تماشاچی در سالن ورزشی انقلاب با ظرفیت 600 نفر به 120 میلیون تومان نیاز است ابراز داشت: امیدواریم با اختصاص این مبلغ بتوانیم علاوه بر پرداخت دیون به پیمانکار بتوانیم پروژه را تکمیل و هر چه زودتر مورد استفاده ورزشکاران قرار گیرد. وی با اشاره به این که همه ساله و با توجه به استقبال بالای تماشاچیان با کمبود فضا مواجه هستیم خاطر نشان کرد: اگر چه موضوع احداث سالن ورزشی 5 هزار نفری در آخرین سفر هیات دولت دهم به شهرستان کاشمر با اعتبار 3 میلیارد تومانی مصوب شد اما تا کنون به دلیل این که اولویت تخصیص اعتبار پروژه های نیمه تمام است اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved