همزمان با هفته ملی کارآفرینی؛ نمایشگاه " گذر مهارت" در کاشمر گشایش یافت

همزمان با هفته ملی کارآفرینی؛  نمایشگاه

همزمان با هفته ملی کارآفرینی و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای نمایشگاهی با عنوان " گذر مهارت" در کاشمر گشایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، رئیس مرکز فنی و حرفه ای کاشمر صبح امروز در آئین افتتاح این نمایشگاه که با حضور معاون مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان، فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان برگزار شد اظهار داشت: در این نمایشگاه توانمندی های فعالان حوزه مهارت و آموزشگاه های آزاد شهرستان به نمایش درآمده است.

ابوالفضل خبازی با اشاره به ایجاد 10 غرفه در این نمایشگاه یادآور شد: فنآوری اطلاعات، طراحی و دوخت، مراقبت و زیبایی، کشاورزی، دوخت های سنتی، صنایع دستی، فرش، صنایع غذایی و صنایع چوب از جمله رشته هایی است که در این نمایشگاه آثار و تولیدات خود را در معرض دید بازدید کنندگان قرار داده اند.

وی با بیان این که این نمایشگاه به همت مرکز آموزش فنی و حرفه ای کاشمر و با مشارکت و همراهی آموزشگاه های آزاد برپا شده است خاطر نشان کرد: بازدید کنندگان تا پایان هفته علاوه بر حضور و دیدن بخش های مختلف نمایشگاه می توانند در قالب دوره های کوتاه مدت آموزش های اولیه را در هر یک از رشته ها فرا بگیرند.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای کاشمر با تأکید بر این که کارآفرینی به عنوان یک ارزش دینی و ملی باید جزو اولویت های جامعه قرار گیرد یادآور شد: تلاش می کنیم با برگزاری دوره های مختلف آموزش در رشته های مختلف بتوانیم زمینه اشتغال و کارآفرینی افراد را فراهم کنیم.

خبازی با اشاره به این که برپایی چنین نمایشگاه هایی به عنوان الگو نقش مهمی در ایجاد انگیزه برای افراد علاقمند ایفا کند ابراز داشت: در این راستا تلاش می کنیم با مشارکت دستگاه های مربوطه در سطح شهرستان بتوانیم زمینه و بستر بهره گیری و استفاده از ظرفیت ها و توانمندی اقشار مختلف مردم را فراهم کنیم و از این طریق به یک اشتغال پایدار دست یابیم.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای کاشمر برگزاری جشن هفته ملی کارآفرینی و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای و برگزاری نخستین فستیوال غذا، شیرینی، کیک، دسر، فینگرفود به همت مجتمع فنی و حرفه ای آزاد اقاقیا با حضور سرآشپز بین المللی را از دیگر برنامه های این هفته در کاشمر عنوان کرد.

گفتنی است نمایشگاه " گذر مهارت" تا پایان هفته جاری در دو نوبت صبح و بعد ازظهر در نگارخانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی واقع در حاسیه خیابان امام خمینی کاشمر پذیرای بازدید کنندگان است.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved