• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • امام جمعه کاشمر:  پیام اصلی و محوری نمازجمعه تبیین و تفسیر مبانی رهبری است/ نماز جمعه با حضور مردم معنا پیدا می کند

امام جمعه کاشمر:  پیام اصلی و محوری نمازجمعه تبیین و تفسیر مبانی رهبری است/ نماز جمعه با حضور مردم معنا پیدا می کند

امام جمعه کاشمر:  پیام اصلی و محوری نمازجمعه تبیین و تفسیر مبانی رهبری است/ نماز جمعه با حضور مردم معنا پیدا می کند


امام جمعه کاشمر با اشاره به این که نماز جمعه با حضور مردم معنا پیدا می کند، پیام اصلی و محوری این نهاد را تبیین و تفسیر مبانی رهبری دانست.
به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی در جلسه شورای اداری کاشمر در سالن همایش های آبفای شهری کاشمر اظهار داشت: نماز جمعه یک جایگاه ویژه و خاصی در نظام جمهوری اسلامی ایران دارد چرا که دلیل قدرت نظام ما از مردم است و در این راستا نماز جمعه جایگاهی است که این قدرت را متمرکز و مردم را به ایمان و تقوا به عنوان مهمترین سلاح دعوت می کند.
وی با اشاره به نقش تاثیرگذار نهاد نماز جمعه در حوادث و تحولات منطقه و دنیا که منجر به بالا رفتن آستانه تحمل مردم می شود ابراز داشت: نماز جمعه مربوط به یک طرز و تفکر خاص نیست بلکه نهادی است که به نمایندگی امام عصر و ولی فقیه برگزار می شود.
امام جمعه کاشمر با تاکید بر این که یکی از رسالت های مهم نماز جمعه تبیین سخنان رهبری و دغدغه های ایشان در جامعه است خاطر نشان کرد: نماز جمعه سلیقه امام جمعه و یا ستاد نماز جمعه نیست بلکه پیام اصلی و محوری آن تبیین، تفسیر و توضیح مبانی رهبری است.
وی با بیان این که ائمه جمعه در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه مبانی رهبری و مسائل روز جامعه را تبیین و مشکلات منطقه را از این طریق به گوش مسئولان استانی می رسانند یادآور شد: با توجه به این که عده ای از تبیین مبانی سوء استفاده می کنند سفارش اصلی ما به جامعه و مسئولان این است تا با فرمایشات رهبری خودشان را منطبق کنند.
حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به این که در حوزه امامت و ولایت اجتها  معنا ندارد افزود: در اداره کشور در ابعاد مختلف سیاسی و مسایل کلیدی باید گوش به فرمان رهبری باشیم و هر آن چه معظم له اعلام داشتند اطاعت و قبول کنیم.
وی با بیان این که نظر رهبری برای همه حجت شرعی و ملاک است گفت: تصمیمات رهبری بر اساس اجتهاد به روز، کارشناسی شده و مبتنی بر مبانی فقهی و دینی است. بنابر این نهاد نماز جمعه وظیفه شرعی دارد مبانی فقهی و دینی رهبری را تبیین کنند.
امام جمعه کاشمر با تاکید بر این که نماز جمعه یک نماز حکومتی است و توسط حکومت پشتیبانی و با حضور مردم معنا پیدا می کند ابراز داشت: نماز جمعه در واقع یک مدیریت اجتماعی است چرا که هر هفته به طور متوسط 4 هزار نمازگزار در مصلی نماز جمعه کاشمر در صفوفی به هم پیوسته این فریضه عبادی و سیاسی را انجام می دهند.
وی با اشاره به پنجم مردادماه 1358 سالروز اقامه نخستین نماز جمعه، این نهاد را سنگر دفاع از اسلام، کشور و انقلاب دانست و افزود: جوانان، نوجوانان و دانش آموزان از مخاطبین اصلی و جدی نماز جمعه به شمار می روند که خوشبختانه با مدیریت و برنامه ریزی های انجام شده هر هفته شاهد حضور جمع کثیری از این قشر در نماز جمعه هستیم.
حجت الاسلام یعقوبی با بیان این که نماز جمعه منجر به استحکام تقوا، سیاست، عبادت، تزکیه، تعلیم و حکمت گرایی در جامعه و نسل جوان می شود اظهار داشت: نماز جمعه از جمله فضاهایی است که باعث تقویت روحیه اجتماعی در نسل جوان و ارتقای اجتماعی بودن نگاه مسئولان نیز می شود.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved