رئیس شورای شهر کاشمر خبر داد؛ 8 دستور وزیر راه و شهرسازی برای عمران و آبادانی کاشمر

رئیس شورای شهر کاشمر خبر داد؛ 8 دستور وزیر راه و شهرسازی برای عمران و آبادانی کاشمر

رئیس شورای اسلامی شهر کاشمر از موافقت و دستور وزیر راه و شهرسازی برای 8 درخواست به منظور عمران و آبادانی شهرستان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانیکاشمر24، سید حسین حسینی در یکصد و سی و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر کاشمر اظهار داشت: در جلسه ای که در وزارت راه و شهرسازی با حضور مقام عالی وزارت، مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، رئیس شورای شهر و شهردار کاشمر برگزار شد درخواست ها و مطالباتی در خصوص نیاز شهرستان در حوزه راه و مسکن ارائه شد که مورد موافقت و دستور وزیر راه و شهرسازی قرار گرفت. 
وی با بیان این که نخستین درخواست مطرح شده در خصوص کمک و مساعدت وزارت راه و شهرسازی مبنی بر تامین زمین معوض برای تملک بافت پیرامونی در راستای طرح توسعه زیارتگاه شهید مدرس بود افزود: وزیر راه و شهرسازی با ارجاع این درخواست به معاونت مربوطه در وزارتخانه و اداره کل استان بر تهاتر زمین در حد امکان برای انجام و عملیاتی کردن این طرح تاکید کرد.
رئیس شورای اسلامی شهر کاشمر با بیان این که درخواست مربوط به بهره مندی پرسنل شهرداری از زمین نیز با نظر مساعد به مدیر کل راه و شهرسازی ارجاع شد خاطر نشان کرد: احداث بزرگراه با نام شهید مدرس که شهرهای کاشمر، خلیل آباد و بردسکن را به استان سمنان متصل نماید دیگر درخواست ارائه شده بود که مقام عالی وزارت دستور بررسی برای تسریع در مطالعات و تصویب طرح را صادر کرد.
وی با اشاره به این که در راستای ساماندهی مبادی شرقی و غربی درخواست اعتبار 50 میلیارد ریالی و کمک به اجرای کمربندی شمالی و جنوبی شهر  درخواست قیر رایانه ای و اختصاص 100 میلیارد ریال مطرح شد یادآور شد: وزیر راه و شهرسازی در این زمینه دستور لازم را برای کمربندی شهر کاشمر به معاونت مربوطه صادر کرد.
حسینی با تاکید بر این که موضوع تسریع در اجرای پروژه دوبانده کردن محور 55 کیلومتری حادثه خیز کاشمر به سه راهی شادمهر به صورت مشارکتی با پیمانکار و پرداخت هزینه های انجام این پروژه از محل تهاتر زمین مطرح شد تصریح کرد: در این راستا مقام عالی وزارت با ارجاع درخواست به معاونت مربوطه بر پیگیری اخذ مصوبه کمیسیون 215 و نیز ارجاع آن به مدیر کل راه و شهرسازی استان بر تکمیل و بهره برداری از 5 کیلومتر از این مسیر با مشارکت پیمانکار از محل تهاتر اراضی تاکید کرد.
وی با بیان این که با اختصاص قیر رایگان در قبال تامین اعتبار برای آماده سازی و تکمیل زیرساخت های مسکن مهر کاشمر موافقت شده است ادامه داد: در خصوص رفع مشکلات بافت فرسوده نیز بهسازی و ساماندهی بافت فرسوده، ساماندهی و طراحی مسیل شرقی و توانمندسازی سکونت گاه های غیر رسمی در حاشیه شهر ارائه شد که درخواست مربوطه با نظر مساعد وزیر به معاونت مربوطه و اداره کل راه و شهرسازی ارجاع شد. 
رئیس شورای اسلامی شهر کاشمر در پایان ضمن تقدیر از همراهی و رایزنی نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی برای تشکیل این جلسه، از تلاش بی وقفه و پیگیری مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی در برگزاری جلسات متعدد در استان به منظور رفع مشکلات شهرستان و حضور در این جلسه تقدیر کرد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved