با هدف ترویج فرهنگ غذای سالم؛  نخستین جشنواده غذا، شیرینی و دسر در کاشمر برگزار شد

با هدف ترویج فرهنگ غذای سالم؛  نخستین جشنواده غذا، شیرینی و دسر در کاشمر برگزار شد


نخستین فستیوال غذا، شیرینی، فینگرفود و دسر با هدف ترویج فرهنگ غذای سالم در کاشمر برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، این جشنواره یک روزه همزمان با هفته ملی کارآفرینی و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای و با استقبال بانوان و خانواده های کاشمری و با ارائه دست پخت های آنان در تالار مهراد با داوری سرآشپز بین المللی و شبکه سیما سید جواد غفوریان به همت مجتمع فنی و حرفه ای اقاقیا و با همکاری مرکز آموزش فنی و حرفه ای کاشمر برگزار شد.
دبیر اجرایی این جشنواره در حاشیه برگزاری در گفتگو با پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24 اظهار داشت: آگاهی دادن به مردم در خصوص روش های تغذیه سال، فراهم شدن زمینه آشنایی با تجربیات دیگران، آشنایی با غذاهای اصیل ایرانی و توجه به شیوه های صحیح پخت از مهمترین اهداف برپایی این جشنواره بود که خوشبختانه با استقبال بانوان هنرمند کاشمری روبرو شد.
فرزانه سرکشیکی با اشاره به حضور 53 بانوی کاشمری شرکت کننده در این جشنواره خاطر نشان کرد: در این جشنواره بیش از 100 نوع انواع غذاها، شیرینی، دسر و فینگرفود ارائه شد و توسط داور بین المللی سید جواد غفوریان مورد قضاوت و ارزیابی قرار گرفت.
وی آش، بلغور، آرد بریون، ته چین، قارچ شکم پر، ته چین ماهی، کوکوسبزی، کباب، شارلوت شکلاتی، پلو ماهیچه با گوشت، سالاد ماکارانی، شیرینی مربایی کیک سبد گل،  شوید پلو با کوفته ریزه، حلوا هویچ، انواع  دسر موز، آناناس، حلیم بادمجان، اسنک مرغ، سمنو و فرنی را بخشی از دست پخت های ارائه شده بانوان به این جشنواره عنوان کرد و یادآور شد: امیدواریم با برگزاری چنین جشنواره هایی بتوانیم زمینه ارتقای سطح علمی و آگاهی بانوان کاشمری را در طبخ غذاهای سالم و مفید فراهم کنیم.
دبیر جشنواره غذا، شیرینی و دسر کاشمر خاطر نشان کرد: در پایان این جشنواره دست پخت های ارائه شده در 5 بخش مورد قضاوت و داوری قرار گرفت و در پایان حسن یگانه در بخش غذا به خاطر طعم عالی جوجه کباب، سکینه فخرآبادی در بخش ترشی، ماه منیر شهابی در بخش فینگرفود به خاطر طعم و تنوع، شیما بهشتیان در بخش دسر و حلوا و مجموعه آبشار عاطفه ها در بخش غذاهای سنتی به عنوان برترین های این جشنواره معرفی شدند.
در پایان این جشنواره که جمعی از مسئولان حضور داشتند علاوه بر اهدای جوایز به برترین های جشنواره به تعدادی از شرکت کنندگان به قید قرعه هدایایی داده شد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved