• صفحه نخست
  • اخبار
  • فرهنگی هنری
  • فرماندار کاشمر: باید طرح های کلان برای ارتقای فرهنگ کتابخوانی ارائه شود / فرهنگ هدیه کتاب در کاشمر نهادینه شود

فرماندار کاشمر: باید طرح های کلان برای ارتقای فرهنگ کتابخوانی ارائه شود / فرهنگ هدیه کتاب در کاشمر نهادینه شود

فرماندار کاشمر:  باید طرح های کلان برای ارتقای فرهنگ کتابخوانی ارائه شود / فرهنگ هدیه کتاب در کاشمر نهادینه شود

فرماندار کاشمر با بیان این که باید طرح های کلان برای ارتقای فرهنگ کتابخوانی در شهرستان ارائه شود، بر نهادینه کردن فرهنگ هدیه کتاب در کاشمر تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، محمد حسن فرهادی در نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی کاشمر در سال جاری اظهار داشت: توسعه ی یک کشور مستلزم انسان های توسعه یافته است و عمده ویژگی انسان توسعه یافته علم و مطالعه است که باید در این راستا زمینه را برای ارتقای این فرهنگ در جامعه فراهم کنیم.

وی با بیان این که برای دست یافتن به توسعه واقعی در کشور ناگزیر هستیم بحث فرهنگ را جدی بگیریم ابراز داشت: توجه به مقوله فرهنگ در همه ابعاد منجر به پایین آمدن پرخاشگری، رشد منطقی احزاب و بالا رفتن ظرفیت تحمل و کاهش مشکلات اجتماعی می شود.

فرماندار کاشمر با اشاره به این که دستاورد جلسات انجمن بایستی به یک تفکر استراتژیک ختم شود، بر حضور  مستمر و منظم تمام اعضای حقیقی و حقوقی انجمن کتابخانه های عمومی کاشمر تأکید کرد و یادآور شد: نباید وقت جلسه را صرف کارهای کمی و جزئی کنیم بلکه باید طرح های کلان را دنبال کنیم.

وی با تأکید بر ارتقای فرهنگ کتابخوانی در جامعه افزود: اگر تا کنون با درآمدهای کلان کشور نتوانسته ایم کتابخانه های عمومی در کشور را آن طور که شایسته است اداره کنیم کج سلیقگی بوده است.

فرهادی با بیان این که از پیشنهادات کاربردی و کلیدی در راستای ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در شهرستان استقبال می کنیم گفت: در این راستا باید موضوع هدیه کتاب به عنوان یک فرهنگ مورد توجه قرار گیرد و فرهنگ آن نیز در جامعه نهادینه شود.

وی با اشاره به این که فضای موجود کتابخانه ها در شأن مردم نیست و در این راستا نیز دولت بضاعتی برای بهسازی و نوسازی این فضاها ندارد افزود: باید تلاش کنیم با همراهی و مشارکت شوراهای اسلامی، شهرداری ها، دهیاری ها و انجمن خیرین کتابخانه ساز زمینه را برای تأمین فضای مناسب کتابخانه ها فراهم کنیم.

فرماندار کاشمر با بیان این که تنها راه گریز از مشکلات و ناهنجاری های اجتماعی ارتقای فرهنگ مطالعه کتاب است ابراز داشت: هر چه عمق مطالعه در مردم افزایش یابد، زمینه برای جلوگیری از بروز بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی و نیز ارتقای فرهنگ شهروندی فراهم می شود.

در این جلسه حسن قربانی، حامد خاتمی و  زهرا عاصمی با دریافت حکمی از سوی فرماندار کاشمر به عنوان اعضای حقیقی انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان معرفی شدند.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved