• صفحه نخست
  • اخبار
  • فرهنگی هنری
  • نماینده مردم کاشمر در مجلس: نباید از تضارب آراء در دانشگاه هراس داشته باشیم/ توجه جدی به برگزاری کرسی های آزاداندیشی در دانشگاه ها

نماینده مردم کاشمر در مجلس: نباید از تضارب آراء در دانشگاه هراس داشته باشیم/ توجه جدی به برگزاری کرسی های آزاداندیشی در دانشگاه ها

نماینده مردم کاشمر در مجلس:  نباید از تضارب آراء در دانشگاه هراس داشته باشیم/ توجه جدی به برگزاری کرسی های آزاداندیشی در دانشگاه ها

نماینده مردم شهرستان های کاشمر، خلیل آباد و بردسکن در مجلس شورای اسلامی با بیان این که نباید از تضارب آراء در دانشگاه ها هراس داشته باشیم، بر توجه جدی به برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، بهروز بنیادی  در آئین تودیع و معارفه رئیس دانشگاه پیام نور مرکز کاشمر در سالن اجتماعات این دانشگاه اظهار داشت: دانشگاه ها باید به عنوان مراکز علمی نور داشته باشند تا جامعه از شفافیت و پرتو افشانی آن بهره مند گردد.

وی با اشاره به این که دانشگاه ها باید سرزنده و تولید کننده انرژی باشند ابراز داشت: اساتید و دانشجویان با حضور در این مراکز باید انرژی مضاعف دریافت کنند تا بتوانند در شرایط مناسبی به تحصیل بپردازند.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با بیان این که مهم ترین زادگاه انسان، دانشگاه است که به خوبی می تواند خمیر مایه انسان را تبدیل به آن چه باید باشد انجام دهد افزود: آن چه که امروز باعث شده دانشگاه به عنوان مرکزی با افکار آزاد باشند ریشه و منشأ آن انقلابی است که دانشجویانش به رهبری امام راحل آن را پایه گذاری کردند.

وی با تأکید بر این که نباید از تضارب آراء در دانشگاه ها هراس داشته باشیم خاطر نشان کرد: خوشبختانه فضای کشور امروز بعد از 37 سال به گونه ای تبدیل شده است که اقشار مختلف مردم زبان انتقاد پیدا کردند و این مهم نوید بخش روزهای خوب برای کشور است؛ لذا در این راستا دانشگاه ها باید سردمدار این حرکت برای اهداف پیشرو نظام و انقلاب باشند.

بنیادی با اشاره به این که کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها باید مورد توجه قرار گیرد تا از این طریق برنامه های کشور مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد گفت: در این کرسی ها باید به هر سئوالی که در ذهن دانشجویان ایجاد می شود باید پاسخ ارائه کرد.

وی با بیان این که برای ارتقای سطح علمی بایستی به دنبال پرسشگری و نقد علمی در فضای دانشگاه باشیم اظهار داشت: از دانشگاهیان انتظار مطرح کردن صحبت های عوام پسند و کوچه بازاری نداریم؛ بلکه استاد و دانشجو باید با درک صحیح و به روز بودن اطلاعات بایستی مطالب علمی ارائه نماید.

نماینده مردم کاشمر در مجلس با اشاره به اهمیت ورود افراد تحصیلکرده به اجتماع یادآور شد: مهم ترین آسیبی که اجتماع امروز با آن مواجه است حاشیه نشینی نخبگان است؛ بنابر این انتظار داریم نخبگان و فعالان علمی حضوری فعال در عرصه های مختلف برای توسعه و پیشرفت کشور داشته باشند.

بنیادی با تقدیر از زحمات و تلاش های علی منظم اسماعیل پور رئیس قدیم و تبریک به حامد خاتمی پور به عنوان رئیس جدید دانشگاه پیام نور مرکز کاشمر تأکید کرد: امیدوارم فضای پرسشگری، نقد علمی و آزادی بیان به عنوان رسالت دانشگاه در محیط مراکز علمی نهادینه شود.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved