• صفحه نخست
  • اخبار
  • فرهنگی هنری
  • رئیس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی؛ 80 درصد دانشجویان پیام نور وضعیت مالی خوبی ندارند/ تحصیل 50 هزار دانشجو در 30 واحد دانشگاهی پیام نور استان

رئیس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی؛ 80 درصد دانشجویان پیام نور وضعیت مالی خوبی ندارند/ تحصیل 50 هزار دانشجو در 30 واحد دانشگاهی پیام نور استان

رئیس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی؛  80 درصد دانشجویان پیام نور وضعیت مالی خوبی ندارند/ تحصیل 50 هزار دانشجو در 30 واحد دانشگاهی پیام نور استان

رئیس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی با اشاره به تحصیل 50 هزار دانشجو در 30 واحد دانشگاهی پیام نور در سطح استان گفت: دانشجویان پیام نور اگر چه به لحاظ فرهنگی در سطح بسیار عالی قرار دارند اما به لحاظ مالی 80 درصد آنان وضعیت خوبی ندارند.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، محمد علی داوریار در آئین تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید دانشگاه پیام نور مرکز کاشمر اظهار داشت: اگر چه 10 سالی در دانشگاه آزاد خدمت کردم، اما از بدو ورودم در دانشگاه پیام نور حقیقتا خدمت این این مجموعه دانشگاهی را با شرایطی که داریم عبادت می دانم.

وی با بیان این که دانشگاه پیام نور علیرغم دولتی بودن از امتیازات دولتی کم بهره است یادآور شد: افرادی که در مراکز و واحدهای پیام نور مشغول تحصیل می کنند از لحاظ فرهنگی در جایگاه بسیار عالی قرار دارند اما به به لحاظ مالی 80 درصد دانشجویان از وضعیت خوبی در برخوردار نیستند.

رئیس دانشگاه پیام نور استان با اشاره به فعال شدن مجمع خیرین مجازی به منظور جذب کمک های خیرین خارج نشین خاطر نشان کرد: به عنوان یک دانشگاه دولتی انتظار توجه بیشتر داریم تا بتوانیم شرایط بهتر و کامل تری برای تحصیل علاقمندان به ادامه تحصیل فراهم کنیم.

وی با بیان این که در حال حاضر امکان تحصیل در دو رشته همزمان در دانشگاه پیام نور وجود دارد ابراز داشت: در راستای ایجاد کارآفرینی برای نخستین بار کالج دانشگاه پیام نور را در خراسان رضوی فعال کردیم.

داوریار با بیان این که به دنبال برگزاری همایش بین المللی طب سنتی ایران هستیم افزود: خوشبختانه با توجه به تعدد انواع گونه های گیاهی در نقاط مختلف کشور برگزاری این همایش می تواند معرف چهره های فاخر در جهان باشد.

وی با بیان این که وسعت زیادی از اراضی مراکز دانشگاه پیام نور به صورت زمین خالی رها شده و بلااستفاده است ابراز داشت: در راستا به همه مسئولان دانشگاه ها تأکید شده که از فضای موجود برای کشت محصولات گوجه و خیار، گندم و جو استفاده کنند.

رئیس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی، دانشجو را ولی نعمت و کار در پیام نور را شبانه روزی دانست و گفت: در شرایطی که دانشگاه با کمترین هزینه و بالاترین سطح علمی نسبت به پذیرش دانشجو اقدام می کند خدمت در این مجموعه یک باقیات و صالحات برای کارکنان و اساتید محسوب می شود.

وی با اشاره به این که برخی ها در گذشته ورود به دانشگاه را به منزله قیف چپه می دانستند ابراز داشت: دانشگاه پیام نور قیف راست است به طوری که وارد شدن به آن به راحتی انجام می شود اما خروجی آن به سختی صورت می گیرد.

داوریار با تأکید بر این که در شبکه جامع دانشگاه های استان موضوع برگزاری المپیاد علمی را به منظور سنجش سطح علمی دانشجویان مطرح کردیم تصریح کرد: برای این که سطح کیفی دانشگاه پیام نور را در بین مراکز آموزش عالی استان به اثبات برسانیم و سطح علمی دانشجویان را مشخص کنیم مدعی برگزاری المپیاد علمی در سطح استان هستیم.

وی یادآور شد: دانشجویان پیام نور در مدت تحصیل شان عملا تست زنی را تمرین می کنند به طوری که در پایان هر ترم با شرکت در هر یک از آزمون های دروس در حقیقت یک کنکور برگزار می کنند.

رئیس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی با تقدیر از زحمات و تلاش های 46 ماهه علی منظم اسماعیل پور رئیس قبلی دانشگاه پیام نور کاشمر به ویژه در ایجاد فضای همدلی، همکاری و تعامل در بین همکاران  و اساتید و سایر دستگاه های اجرایی شهرستان که نمره قابل قبولی دریافت می کند اظهار داشت: در حال حاضر حکم حامد خاتمی پور به عنوان مسئول امور جاری در استان صادر شده است و تا دو هفته آینده نیز حکم قطعی ریاست از سوی مقام عالی دانشگاه صادر خواهد شد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved