فرماندار کاشمر:  دانشگاه مظهر تحول و انرژی در جامعه است / حل مشکلات با بهره گیری از شیوه های علمی

فرماندار کاشمر با بیان این که دانشگاه ها مظهر تحول و انرژی در جامعه هستند بر حل مشکلات با استفاده از شیوه های علمی تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانیکاشمر24، محمد حسن فرهادی در آئین تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید دانشگاه پیام نور مرکز کاشمر اظهار داشت: دانشگاه به عنوان مبنای توسعه باید اقدامات زیرساختی علمی را برای پشرفت و توسعه کشور ارائه دهد.

وی با بیان این که دولت تدبیر و امید به دنبال تغییرات کیفی در سطوح مختلف جامعه و در بخش های مختلف است ابراز داشت: افرادی که همیشه آینده را سیاه و ناامید کننده تفسیر می کنند در حقیقت دلواپسان بی مایه هستند که همواره تلاش می کنند ناامیدی و یأس را در جامعه رواج دهند.

فرماندار کاشمر با اشاره به این که دولت تدبیر و امید با فراهم کردن نشاط در جامعه به دنبال معالجه افراد افسرده و بی نشاط است افزود: در این راستا باید با طرح مسائل از شیوه های علمی برای حل آن استفاده کنیم.

وی با بیان این که جابجایی ها و تغییر در مدیریت ها در حقیقت منشأ خیر برای مجموعه و مردم است ابراز داشت: امیدواریم دانشگاه پیام نور مرکز کاشمر با مدیریت جدید بتواند به پیشرفت های علمی خوبی دست یابد.

 

ظرفیت تحصیل 5 هزار دانشجو در دانشگاه پیام نور کاشمر

رئیس سابق دانشگاه پیام نور مرکز کاشمر نیز در مراسم تودیع خود با اشاره به اقدامات و فعالیت های انجام شده در مدت 46 ماه تصدی این مسئولیت گفت: امروز خوشحالم در مدت خدمتم در این مجموعه دانشگاهی توانسته ام ادامه دهنده خدمات مدیران این دانشگاه در 26 سال گذشته باشم.

علی منظم اسماعیل پور با تقدیر از همراهی و کمک کادر اداری و اساتید دانشگاه در راستای دست یابی به اهداف عالیه دانشگاه و ارتقای سطح علمی یادآور شد: اگر چه تعداد دانشجویان این مرکز دانشگاهی از سه هزار دانشجو در سال 91 به هزار دانشجو در امسال به دلیل تعدد مراکز دانشگاهی و نبود بازار کار در جامعه رسیده است.

 

وی با بیان این که در این سال ها علیرغم تغییرات بودجه ای اقدامات و فعالیت های خوبی در حوزه فرهنگی و عمرانی دانشگاه انجام شده است خاطر نشان کرد: با پی گیری و مکاتبات انجام شده، سوله ورزشی که در سال های قبل فندانسیون آن اجرا شده بود با تخصیص ردیف بودجه، در حال حاضر از پیشرفت 75 درصدی برخوردار است.

رئیس سابق پیام نور کاشمر با اشاره به این که در حد بودجه و اعتباری که در اختیار داشتیم نسبت به توسعه فضای سبز محیط دانشگاه برای استفاده دانشجویان اقدام شده است افزود: مکاتبات لازم برای احداث مجتمع فرهنگی دانشگاه انجام شده است و در نخستین گام با اختصاص 200 میلیون ریال ردیف بودجه ای نیز برای اجرای این پروژه تعریف شده است.

منظم اسماعیل پور با تأکید بر این که کاشمر به لحاظ وجود مراکز آموزش عالی و توانمندی نیروی انسانی که دارد ظرفیت تبدیل شدن به یک قطب دانشگاهی در منطقه دارد تصریح کرد: مجموعه دانشگاه پیام نور مرکز کاشمر به لحاظ امکانات و فضایی که در اختیار دارد می تواند پذیرش کننده 5 هزار دانشجو باشد؛ لذا در این مجموعه نگران فضا نیستیم و تنها باید به دنبال ایجاد رشته های جدید در راستای کارآفرینی و اشتغال با توجه به نیاز شهرستان باشیم.

 

دانشگاه پیام نور کاشمر رشد خوبی نداشته است

رئیس جدید دانشگاه پیام نور کاشمر نیز در این مراسم با تأکید بر این که شایسته است در زمان تغییر و جابجایی یک مسئول از خدمات و زحمات آن تقدیر کرد گفت: دانشگاه پیام نور کاشمر علیرغم قدمت 26 ساله ای که دارد وقتی از بیرون به آن می نگریم به هر دلیلی که بوده، رشد خوبی نداشته است

حامد خاتمی پور با تأکید بر این که دانشگاه ویترین فرهنگ یک شهر است لذا بایستی زیباترین کالاهای فکری در این مراکز عرضه شود یادآور شد: امیدوارم در سایه همکاری و همراهی کادر اداری و مجموعه اساتید بتوانیم گام های ارزشمندی در راستای ارتقای این مجموعه دانشگاهی در بخش های مختلف برداریم.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved