• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • فرماندار کاشمر: خبرنگاران نقش حیرت آوری در آگاهی مردم و پاسخگو کردن قدرت دارند / خبرنگاری رفتن به داخل میدان مین

فرماندار کاشمر: خبرنگاران نقش حیرت آوری در آگاهی مردم و پاسخگو کردن قدرت دارند / خبرنگاری رفتن به داخل میدان مین

فرماندار کاشمر:  خبرنگاران نقش حیرت آوری در آگاهی مردم و پاسخگو کردن قدرت دارند / خبرنگاری رفتن به داخل میدان مین

فرماندار کاشمر با بیان این که خبرنگاری در حقیقت یعنی رفتن به داخل میدان مین است، به نقش حیرت آور این قشر زحمتکش در ارتقای آگاهی مردم، حساسیت های اجتماعی و پاسخگو کردن قدرت اشاره کرد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، محمد حسن فرهادی در نشست صمیمی با خبرنگاران فعال شهرستان و مدیران مسئول و سردبیران سه نشریه محلی در کاشمر اظهار داشت: از 100 سال قبل مطبوعات در کشور ما جدی تر و جایگاه خوبی بدست آورده است به طوری که مطبوعات نقش حیرت آوری در بخش های مختلف جامعه ایفا کردند.

وی با بیان این که قدرت باید یاد بگیرد در مقابل مطالبات ملت با دیکتاتوری، سرکوب و فرار برخورد نکند و در این راستا پاسخگو باشد از وظایف خبرنگاران و مطبوعات در پاسخگو کردن قدرت است ابراز داشت: از جان گذشتگی فصل مشترک این قشر در دنیاست؛ به طوری که شهادت خبرنگار به دست جهل و قدرتی که با سوء استفادگی از مذهب انجام شد و به راحتی با زیر پا گذاشتن اصول اولیه حقوق انسانی آزادگان، میهمان کشی کردند و با به شهادت رساندن صارمی یک ننگی در کارنامه طالبان در افغانستان به ثبت رسید.

فرماندار کاشمر با اشاره به این که ثمره شهادت و خون این شهید والامقام، منجر به پیامی ماندگار در حوزه رسانه و مطبوعات کشور شده است یادآور شد: خبرنگاران و مطبوعات در توسعه کشور نقش انکارناپذیری دارند به همین جهت است که اصولا خبرنگاری را رفتن به داخل میدان مین تعبیر می کنند.

وی با بیان این که خبرنگاران باید در نوشتن و انتقال مطالب باید حواس شان را جمع کنند تا گرفتار سوء برداشت های افراد سودجو نشوند خاطر نشان کرد: کلام خبرنگار باید مودبانه آمیز، اخلاقی و منطبق بر مصالح کشور باشد. که خوشبختانه در سطح شهرستان فعالان رسانه ای از ادب گفتاری خوبی برخوردار هستند.

فرهادی با اشاره به اوج رقابت های انتخاباتی در کاشمر و نرخ بالای مشارکت مردم در انتخابات در حقیقت نشان دهنده آشنایی اقشار مختلف مردم با سرنوشت سیاسی شان است افزود: با توجه به این که انتخابات از آبان ماه کلید می خورد انتظار داریم خبرنگاران و مطبوعات شهرستان نسبت به معرفی و اطلاع رسانی افراد توانمند در سطح شهر اقدام کنند تا مردم با انتخاب صحیح بتوانند افرادی را برای انجام وظایف محوله راهی این نهاد شورایی کنند. چرا که اداره یک روستا باید توسط افرادی خوش اخلاق و آگاه به امور جاری روستا که در بین مردم از مقبولیت بالایی برخوردار است انجام شود و از ایجاد فضای جنگ های حیدری و نعمتی در روستاها پرهیز کنیم.

وی با بیان این که در زمان انتخابات نباید مردم را نسبت به کارهایی که انجام شده بد بین کرد گفت: اگر چه ممکن است شرایط و صف بندی های سیاسی در نقاط شهری بوجود بیاید اما نباید اجازه دهیم در سطح روستاها به این موضوعات دامن بزنند و امور جاری روستا تحت شعاع مباحث سیاسی قرار گیرد.

فرماندار کاشمر با تأکید بر این که در انتخابات ریاست جمهوری باید شمشیر را از نیام برای یک مبارزه منطقی بکشید ابراز داشت: همواره رسانه ها همچون گذشته در انتخابات نقش مهم و تاثیر گذاشتی داشتند و انتظار داریم در انتخابات سال آینده نیز شاهد تلاش و کوشش مطبوعات و خبرنگاران شهرستان در این حوزه باشیم.

وی با اشاره به این که باید همه هم و غم خودمان را در راستای ایجاد فضایی مناسب و مطلوب برای توسعه شهرستان قرار دهیم تصریح کرد: در حال حاضر که نماینده شهرستان یک فرد تازه نفس است باید طوری عمل کنید که نماینده برای امور شهرستان در بخش های مختلف فعال و پیگیر باشد؛ همچنین انتظار داریم اصحاب رسانه با ارائه راه احل در بخش های مختلف مسئولان شهرستانی را برای توسعه و پیشرفت شهرستان کمک و همراهی کنند.

فرهادی ترویج فرهنگ را مستلزم نقد با حفظ حریم های کلی دانست و اظهار داشت: در برخی مواقع عده ای از افراد از مرزها خارج می شوند؛ لذا لذا انتظار داریم خبرنگاران و مطبوعات با آگاهی نسبت به موضوعات و مسایل منطقه و با داشتن ادب کلامی نقد منطقی داشته باشند.

وی ارجحیت مصالح ملی به اختلاف سلایق را زمینه ساز توسعه و ترویج فرهنگ و رسیدن به توسعه و پیشرفت دانست و یادآور شد: باید نیازها و ظرفیت های شهرستان را بزرگ نمایی منطقی کرد، دلایلی منطقی برای اجرای آن ارائه نمود و همواره مطالبه کننده تقاضا و خواسته ها از مسئولان استانی و کشوری باشیم تا ثمرات آن نصیب مردم و منطقه گردد؛ لذا در این راستا موضوع دوبانده کردن جاده سه راهی شادمهر به کاشمر که منجر به جان باختن تعداد زیادی از هموطنان در حوادث رانندگی شده است از مهم ترین نیازهای شهرستان است که با تخصیص ردیف اعتبارات ملی و اجرای کامل این پروژه نام گذرگاه خونین از این محور حذف شود.

 فرماندار کاشمر با بیان این که در سایر بخش ها نظیر معضلات و ناهنجاری های اجتم

اعی و اسیب ها باید به دور از هیاهو به دنبال راه حل های علمی برای کاهش و از بین بردن آن کنیم خاطر نشان کرد: می توانیم در نقادی برهنه، محکم نقد کنیم؛ چرا که مطبوعات و خبرنگار نقش آئینه را در اجتماع دارند و در این حوزه بسیار خرسندیم که خبرنگاران این شهرستان آئینه خوبی بودند و همواره حکمت آمیز با جامعه برخورد کردند.

در پایان این نشست از مدیران مسئول، سردبیران و خبرنگاران نشریات محلی سرو کاشمر، آوای کاشمر و پیام ترشیز و نیز خبرنگاران مطبوعات کشوری و استانی و خبرگزاری ها با اهدای لوح تقدیر از سوی فرماندار تجلیل شد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved