• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • خطیب جمعه کاشمر: کاشمر نیازمند تحول فرهنگی است / خدمات 12 ساله امام جمعه سابق قابل تقدیر است

خطیب جمعه کاشمر: کاشمر نیازمند تحول فرهنگی است / خدمات 12 ساله امام جمعه سابق قابل تقدیر است

خطیب جمعه کاشمر: کاشمر نیازمند تحول فرهنگی است / خدمات 12 ساله امام جمعه سابق قابل تقدیر است

خطیب جمعه جدید کاشمر با تقدیر از خدمات و تلاش های 12 ساله امام جمعه سابق کاشمر، این شهرستان را نیازمند تحول فرهنگی در سایه همراهی و همکاری همه مردم و مسئولان کاشمر دانست.
به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانیکاشمر24، حجت الاسلام سید کاظم طباطبایی در نخستین نماز جمعه کاشمر در مصلای این شهر اظهار داشت: با توجه به این که شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در راستای منویات مقام معظم رهبری حرکت و سیاستگذاری می کنند و دغدغه شهرستان قهرمان پرور و شهید پرور کاشمر را داشتند امیدوارم با همراهی علما و حوزه های علمیه، دانشگاهیان، فرهنگیان و مردم متدین و خانواده های معظم شاهد بتوانیم به لطف خدا این دغدغه رهبری و شورای سیاست گذاری را بر طرف کنیم.
وی با تقدیر از خدمات و تلاش های حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی امام جمعه سابق کاشمر در مدت 12 سال مسئولیت امامت جمعه و آرزوی موفقیت در کسوت امام جمعه نیشابور یادآور شد: مردم متدین و مومن کاشمر به خوبی قدردان این عالم خدوم هستند و یاد و خاطره او در اذهان شان ماندگار خواهد ماند.
امام جمعه جدید کاشمر با اشاره به این که کاشمر و استعدادهای این شهرستان را به خوبی می شناسم ابراز داشت: کاشمر یک شهرستانی با مردمانی نجیب، اصیل، متدین و ریشه دار است که در گذشته به لحاظ دینداری و وجود حوزه های علیمه و بارگاه امامزادگان واجب التعظیم به نجف اصغر شهرت داشته است.
وی با تأکید بر این که وجود بارگاه امامزادگان واجب التعظیم، علما، صالحان و فقیهان در این شهرستان باعث برجسته شدن نام کاشمر شده است خاطر نشان کرد: موضوع تحول فرهنگی با کمک و همراهی مجموعه ادارات و نهادها و اقشار مختلف مردم باید در دستور کار قرار گیرد تا کاشمر به جایگاه واقعی خودش برگردد.
حجت الاسلام طباطبایی با بیان این که کاشمر از لحاظ فرهنگی و دینی دومین شهر زیارتی خراسان رضوی بعد از مشهد مقدس است تصریح کرد: به لحاظ ارزش های دینی و معنوی نگاه به کاشمر همانند نگاه به مشهد است لذا باید فعالیت ها و برنامه ها در چارچوب این جایگاه باشد.
وی با اشاره به این که کاشمر شهری نیست که میدان لهو و لعب، بی حجابی و بی دینی باشد افزود: کاشمر شهر خداجویان، عالمان و شب زنده داران است؛ لذا با توجه به سابقه فعالیت حوزه های علیمه باید گام های جدی و اساسی برداشته شود تا این شهر به جایگاه اصلی خودش که همان نجف اصغر است برسد.
امام جمعه کاشمر در پایان با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، از خدمات و تلاش های دولتمردان در خدمت رسانی به مردم تقدیر کرد.
گفتنی است رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه خراسان رضوی در قبل از خطبه های این هفته نماز جمعه کاشمر حکم انتصاب حجت الاسلام سید کاظم طباطبایی را به عنوان چهارمین امام جمعه کاشمر که به امضای حجت الاسلام تقوی رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه سراسر کشور رسیده بود قرائت کرد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved