• صفحه نخست
  • اخبار
  • سیاست
  • رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه خراسان رضوی؛ اصول مدیریت امام جمعه مبتنی بر شناخت منطقه باشد/ تحلیل ائمه جمعه در خطبه سیاسی منطبق بر واقعیت هاست

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه خراسان رضوی؛ اصول مدیریت امام جمعه مبتنی بر شناخت منطقه باشد/ تحلیل ائمه جمعه در خطبه سیاسی منطبق بر واقعیت هاست

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه خراسان رضوی؛ اصول مدیریت امام جمعه مبتنی بر شناخت منطقه باشد/ تحلیل ائمه جمعه در خطبه سیاسی منطبق بر واقعیت هاست

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه خراسان رضوی با بیان این که رویکرد و اصول مدیریتی امام جمعه باید مبتنی بر شناخت صحیح و دقیق از منطقه باشد گفت: تحلیل هایی که ائمه جمعه در خطبه سیاسی نماز جمعه بیان می کنند منطبق بر واقعیت است.
به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانیکاشمر24، حجت الاسلام ابراهیم معادی در جلسه شورای اداری کاشمر که به منظور معرفی امام جمعه جدید کاشمر در سالن اجتماعات امامزاده سید حمزه(ع) برگزار شد اظهار داشت: ماهیت جریان ها، تشکل ها، کم و کیف حضور روحانی و مراکز فرهنگی در هر شهرستان و منطقه ای متفاوت است لذا بایستی امام جمعه جدید در این شهرستان یک نسخه جدید در دستور کار قرار دهد.
وی بیان این که رویکرد، مدیریت و اصول مدیریت باید همواره مبتنی بر ناخت دقیق و صحیح از منطقه باشد و د ر آن مسیر گام بردارد ابراز داشت: حضور افراد در مساجد و نماز جمعه به لحاظ زمانی در قبال حمله شبکه های ماهواره ای، فضای مجازی و دنیای استکبار بسیار کم است؛ لذا باید تلاش کنیم با اطلاع رسانی و تحلیل موضوعات مردم را نسبت به خبرسازی و موضوع سازی دشمنان آگاه کنیم.
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه خراسان رضوی با اشاره به نقش مهم و اثر امام جمعه در هر شهر و منطقه یادآور شد:  امام جمعه با شناخت دقیق از همه گروه ها و جریانات در داخل و خارج شهر و توطئه های دشمنان باید در راستای معرفی آن به مردم گام بردارد؛ چرا که دشمنان امروز به ما دوست معرفی می کنند و دوستان ما را دشمن معرفی می کنند.
وی با بیان این که دشمنان به دنبال بدبین کردن مردم نسبت به مجموعه نظام و دولت هستند ابراز داشت: متأسفانه دشمنان مسائل و مطالب را طوری جلوه می دهند که مردم را بدبین کنند؛ لذا اگر امام جمعه موضوع شناس و جریان شناش نباشد جریان ها او را همانند سیل می برد.
حجت الاسلام معادی با اشاره به این که امام جمعه باید جریان شناس و آینده نگر باشد تا بتواند مرزبانی فرهنگی را در مسئولیتی که به او سپرده شده است انجام دهد تصریح کرد: امام جمعه در حقیقت امام همه مردم و حتی همان افرادی است که به نماز جمعه نمی آیند؛ امام جمعه، امام روحانیت، بسیج، سپاه، نیروی انتظامی و همه نهادهای دولتی، مجلسی ها و قوه قضائیه است لذا باید در خطبه هایی که ایراد می کند باید همه این نهادها را مد نظر داشته باشد.
وی با تأکید بر این که در خطبه سیاسی باید تحلیل ها منطبق بر واقعیت ها باشد افزود: اگر چه تحلیل یک کارشناس در یک برنامه تلویزیونی اقدام ارزشمند است اما وقتی یک امام جمعه تحلیل سیاسی انجام می دهد برخی آن را محکوم می کنند که باید خطبه ها شهرستانی و در حوزه منطقه باشد.
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان ادامه داد: امام جمعه ای که 50 سال بیش از چندین هزار دانشجو تربیت کرده و دانشگاه ساز است باید در حد تریبون خودش صحبت کند، اما یک کارشناس با کت و شلوار می تواند برای جهانیان تحلیل سیاسی انجام دهد لذا این ظلمی است که به امامان جمعه می شود.
وی با بیان این که مردم همه بدانند که امام جمعه با لباس تقوا سخن می گوید گفت: خطبه نماز جمعه یک رکعت نماز محسوب می شود و نمازگزاران باید با پرهیز از صحبت کردن تنها شنونده خطبه ها باشند.
حجت الاسلام معادی با اشاره به برخی شیطنت ها که سعی می کنند در میان ارکان نظام تفرقه و اختلاف ایجاد کنند یادآور شد: نهاد امامت جمعه در حقیقت جدای از دولت و دولت جدای از مجلس نیست؛ اگر چه ممکن است نقد و حرف هایی به یکدیگر داشته باشند اما در واقع یک مجموعه در نظام هستند که تلاش می کنند با هم پوشانی و هم افزایی مجموعه نظام به اهدافش دست یابد.
وی با تقدیر از زحمات و خدمات امام جمعه سابق کاشمر تأکید کرد: امام جمعه جدید کاشمر نیز یک روحانی شناخته نشده برای مردم این شهرستان نیست؛ چرا که حجت الاسلام طباطبایی سال ها در این شهر زندگی کردند و مردم متدین بومی آشنایی کامل دارند.
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان با بیان این که امام جمعه جدید کاشمر جزو شهدای زنده هستند که در مسیر زاهدان به زابل تا نزدیکی شهادت رفتند و امروز با لباس روحانیت در خدمت نظام و انقلاب هستند افزود: امیدواریم این حضور موجب تقویت وحدت و ارتقای فرهنگی شهرستان در بخش های مختلف شود.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved