افتتاح 3 پروژه عمرانی و آغاز ساخت دبستان 12 کلاسه در کاشمر

 

همزمان با هفته دولت 3 پروژه عمرانی افتتاح و عملیات ساخت دبستان 12 کلاسه با حضور فرماندار و مسئولان کاشمر در این شهرستان آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، اجرای جدول و کانیو به طول 600 متر مربع با 230 میلیون ریال هزینه، اجرای عملیات زیرسازی در سطح 4 هزار متربع با 120 میلیون ریال هزینه و اجرای آسفالت در سطح 4 هزار متربع با 470 میلیون ریال در روستای فروتقه از توابع بخش مرکزی کاشمر، احداث ساختمان دهیاری با 950 میلیون ریال هزینه خرید زمین و هزینه ساخت، زیرسازی و آسفالت خیابان های جنت، امام حسین و بهار با یک میلیارد ریال هزینه در روستای محمدیه از جمله این پروژه ها بود که در هفتمین روز از هفته دولت با حضور محمد حسن فرهادی فرماندار کاشمر، مهدی برامکی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری، دهباشی بخشدار مرکزی و همراهی تعدادی از مسئولان و اهالی این روستاها به بهره برداری رسید.

آغاز عملیات ساخت دبستان 12 کلاسه

مدیر آموزش و پرورش کاشمر در مراسم کلنگ زنی این پروژه آموزشی اظهار داشت: متأسفانه سال گذشته علیرغم اختصاص 12 میلیارد ریال از محل اعتبارات ماده 180 ریالی از این اعتبارات تخصیص نیافته است.

ایرج سعادتمند با انتقاد از بی توجهی صورت گرفته نسبت به احداث فضاهای آموزشی در پروژه مسکن مهر کاشمر افزود: اگر چه بر اساس قانون به ازای ساخت 200 واحد مسکونی باید یک مجموعه آموزشی احداث شود اما متأسفانه در پروژه مسکن 1008 واحدی کاشمر یک فضای آموزشی ساخته نشده است.

وی با بیان این که با پی گیری های انجام شده زمین 4 هزار و 500 متری برای ساخت دبستان 12 کلاسه در این مجموعه اختصاص یافته است ابراز داشت: برای ساخت و تکمیل این دبستان 18 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که در گام نخست 3 میلیارد ریال اختصاص یافته است.

مدیر آموزش و پرورش کاشمر با اشاره به این که در پروژه مسکن 1008 واحدی کاشمر نیازمند احداث 6 مجموعه آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی و در دو قسمت دختران و پسران هستیم خاطر نشان کرد: این مشکل و معضل از دولت گذشته گریبانگیر ما شده است و تلاش می کنیم این پروژه را که امروز کلنگ زنی کردیم تا دو سال آینده تکمیل و به بهره برداری برسانیم.

 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved