• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • رئیس مرکز بهداشت کاشمر: 20 درصد پست بهورزان کاشمر در دسترس نیست/ سرشماری و ثبت جمعیت 64 هزار روستایی کاشمر

رئیس مرکز بهداشت کاشمر: 20 درصد پست بهورزان کاشمر در دسترس نیست/ سرشماری و ثبت جمعیت 64 هزار روستایی کاشمر

رئیس مرکز بهداشت کاشمر: 20 درصد پست بهورزان کاشمر در دسترس نیست/ سرشماری و ثبت جمعیت 64 هزار روستایی کاشمر


رئیس مرکز بهداشت کاشمر با بیان این که 20 درصد پست های بهورزان در این شهرستان در دسترس نیست از سرشماری و ثبت جمعیت 64 هزار نفر روستایی کاشمر خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، مجتبی قایمی در مراسم تجلیل از بهورزان کاشمر در مرکز رفاهی فرهنگیان این شهر اظهار داشت: در شهرستان 90 پست بهورز داریم که از این تعداد 12 پست بدون تصدی و 5 بهورز نیز در مرخصی زایمان به سر می برند که در عمل 20 درصد پست بهورز در این شهرستان در دسترس نیستند.
وی با تقدیر از تلاش و فداکاری بهورزان، آنها را سربازان گمنام خط مقدم بهداشت و سلامت دانست و افزود: علیرغم در دسترس نبودن 17 پست و بازنشسته شدن 4 بهورز در یک سال اخیر، خوشبختانه با فداکاری و زحمتی که همه بهورزان انجام دادند در این حوزه با کمبود و خللی در بحث خدمت رسانی ایجاد نشد.
رئیس مرکز بهداشت کاشمر با اشاره به اجرای موفق طرح سرشماری در سال گذشته ابراز داشت: خوشبختانه سال گذشته در قالب این طرح 64 هزار نفر ساکن روستاهای شهرستان سرشماری و اطلاعات شان ثبت شد.
وی با بیان این که اجرایی شدن پرونده الکترونیکی سلامت از آرزوهای سیستم بهداشت و درمان بود خاطر نشان کرد: در این راستا و با تلاش مجموعه شهرستان پرونده الکترونیکی سلامت به عنوان اولین شهرستان در سطح استان در کاشمر راه اندازی شد و به صورت رسمی آغاز بکار کرد.
قائمی با اشاره به این که عمده شهرستان ها برای ورود بهورزان به پرونده الکترونیک سلامت دغدغه داشتند اما خوشبختانه در سطح کاشمر چنین دغدغه ای وجود نداشت یادآور شد:  در حال حاضر بهورزان 2 تا 3 برابر یک کارشناس مراقبت سلامت ثبت اطلاعات انجام می دهد به طوری که در اکثر روستاها فعال سازی پرونده ها به صورت کامل انجام شده است.
وی با تاکید بر این که در حوزه جلب کمک های مردمی و خیرین اقدمات خوبی در راستای بهسازی و ایجاد تحول در خانه های بهداشت در مدت 2 سال اخیر انجام شده است تصریح کرد: یکی از دغدغه هایی که امروز در سیستم با آن مواجه هستیم موضوع فضای ساختمانی خانه های بهداشت است که امیدواریم با وعده هایی که در این زمینه داده شده است بتوانیم در سال جاری خانه های بهداشت را به لحاظ ساختمانی و تجهیزات متحول کنیم تا خدمات رسانی مطلوب تری به مردم شاهد باشیم.
رئیس مرکز بهداشت کاشمر پایین بودن سرعت اینترنت به ویژه در روستاهای بخش کوهسرخ را مهم ترین مشکل فرآرو در بحث ثبت اطلاعات مربوط به پرونده الکترونیک در این شهرستان عنوان کرد و گفت: امیداریم با سرمایه گذاری 10 میلیارد ریالی برای ارتقای زیرساخت های پرونده سلامت بتوانیم این مشکل را تا بک و نیم ماه اینده در حومه شهر و تا پایان سال در بخش کوهسرح مرتفع کنیم.

 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved