• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • نماینده کاشمر: رسیدن واکسیناسیون کودکان به طراز کشورهای صنعتی در برنامه ششم توسعه/ طرح تجمیع بیمه ها، تحول سلامت و ارجاع گام مثبت در حوزه سلامت

نماینده کاشمر: رسیدن واکسیناسیون کودکان به طراز کشورهای صنعتی در برنامه ششم توسعه/ طرح تجمیع بیمه ها، تحول سلامت و ارجاع گام مثبت در حوزه سلامت

نماینده کاشمر: رسیدن واکسیناسیون کودکان به طراز کشورهای صنعتی در برنامه ششم توسعه/ طرح تجمیع بیمه ها، تحول سلامت و ارجاع گام مثبت در حوزه سلامت

نماینده مردم کاشمر طرح تجمیع بیمه ها، تحول سلامت و سیستم ارجاع را نوید یخش یک جهش و گام مثبت در ابعاد مختلف سلامت دانست و از رسیدن واکسیانسیون کودکان به طراز کشورهای صنعتی در برنامه ششم توسعه خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانیکاشمر24، بهروز بنیادی در آئین تجلیل از بهورزان کاشمر اظهار داشت: بهبود شاخص های بهداشتی و دست یابی کشور به رتبه های مطلوب در منطقه و جهان در حقیقت مدیون تلاش های بهورزان در بحث کاهش میزان مرگ و میر نوزادان و مادران باردار و اقدامات انجام شده در بحث واکسیناسیون است.
وی با تاکید بر این که شما بهورزان به عنوان تیم پیشگیری در انجام وظایف محوله به خوبی عمل کردید افزود: امیدواریم تیم درمان همچون توانایی که شما گذاشتید به خرج دهد و ما هر چه بیشتر شاهد بهبود سلامت و افزایش طول عمر مردم جامعه باشیم.
نماینده مردم کاشمر محاسبه کردن 2 سال تحصیل بهورزان جزو سوابق کاریشان را از خواسته های بهورزان عنوان کرد و یادآور شد: در این خصوص پیگیری هایی با مسئولان مربوطه انجام شد که با بررسی مسئولان مشخص شد در صورت محاسبه این دو سال بالغ بر 15 هزار نفر بازنشسته می شوند لذا به جهت کاهش چشمگیر نیرو در این حوزه و تحمیل بار مالی این اقدام در سال جاری قابلیت اجرایی ندارد، اما تلاش می کنیم با فراهم کردن زمینه برای تربیت نیروی جایگزین و تعیین سرفصل مالی در بودجه آینده دولت بتوانیم این خواسته را جامه عمل بپوشانیم.
وی با بیان این که تا کنون طرح های مختلفی در سیستم بهداشت و درمان کشور در فصل خاصی اجرایی شده است خاطر نشان کرد: خوشبختانه سیستم بهداشت و درمان در دولت یازدهم به نظم و انضباط مشخص رسیده است به طوری که در برنامه ششم توسعه به دنبال سیستم ارجاع و پزشک خانواده برای رسیدن به نقطه مطلوب هستیم.
بنیادی با اشاره به طرح انتقادهایی در حوزه طرح تحول سلامت تصریح کرد: وظیفه اصلی دولت سلامت و امنیت غذایی است که با ایجاد پرونده الکترونیک سلامت بسیاری از مباحث انتقادی به طرح تحول سلامت کمتر می شود.
وی با بیان این که کاهش هزینه ها بدون برنامه ریزی منجر به افزایش مراجعه بیماران به مراکز بهداشتی و درمانی می شود ابراز داشت: با اجرای سیستم ارجاع و پزشک خانواده بسیاری از هزینه هایی که از سوی مردم و بیمه ها پرداخت می شود مدیریت خواهد شد.
نماینده مردم کاشمر اجرای طرح تجمیع بیمه ها، تحول سلامت و سیستم ارجاع را نوید بخش یک جهش مطلوب در ابعاد مختلف سلامت دانست و گفت: با توجه به این که در کشورهای صنعتی 13 تا 14 واکسن برای پیشگیری از بیماری برای کودکان انجام می شود در برنامه ششم نیز مصوب شده که شاخص کشور در بحث واکسیانسیون کودکان به  طراز کشورهای صنعتی برسد؛ چرا که با رسیدن به این مهم شاهد کاهش بسیاری از عفونت های اسهالی، ریوی، مغزی و مرگ و میر ها خواهیم بود.
بنیادی با بیان این که بخش اطفال یکی از بخش های شلوغ در بیمارستان هاست یادآور شد: امیدواریم با بهره مندی کودکان از نعمت واکسن های پیشگیری کننده و مناسبی که در سطح جهان پیشرفته استفاده می شود در برنامه پنج ساله ششم اجرایی و عملیاتی شود.

 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved