• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • فرمانده سپاه کاشمر: مهم ترین دستاورد دفاع مقدس ایجاد اعتماد به نفس در مردم بود / ضرورت وجود تفکر بسیجی و دفاع در تمامی مقاطع

فرمانده سپاه کاشمر: مهم ترین دستاورد دفاع مقدس ایجاد اعتماد به نفس در مردم بود / ضرورت وجود تفکر بسیجی و دفاع در تمامی مقاطع

فرمانده سپاه کاشمر:  مهم ترین دستاورد دفاع مقدس ایجاد اعتماد به نفس در مردم بود / ضرورت وجود تفکر بسیجی و دفاع در تمامی مقاطع

فرمانده سپاه ناحیه کاشمر با تأکید بر وجود تفکر بسیجی و دفاع در تمامی مقاطع، مهم ترین دستاورد دفاع مقدس را ایجاد اعتماد به نفس در مردم دانست.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24 سرهنگ علیرضا سازگار در جلسه ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس در سالن جلسات فرمانداری کاشمر اظهار داشت: امسال در حالی سی و ششمین سالگرد هفته دفاع مقدس را گرامی می داریم که این دفاع در 200 سال گذشته بی سابقه بوده است چرا که ملت ایران با دفاع جانانه از انقلاب، نظام و سرزمین شان اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک کشور در اختیار دشمن قرار گیرد.

وی با تأکید بر این که به برکت رشادت های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس، تدابیر امام راحل، پشتیبانی مردم و هدایت رهبر معظم انقلاب تا کنون دشمن نتوانسته به خاک این کشور دست درازی کند ابراز داشت: ملت بزرگ و قهرمان ایران اسلامی در دوران هشت سال دفاع مقدس با تقدیم بیش از 213 هزار شهید، 335 هزار جانباز، 43 هزار اسیر و 7 هزار مفقود الاثر به بیش از 20 دستاورد دست یافته است و در این بین ایجاد اعتماد به نفس در مردم مهم ترین آن بوده است.

فرمانده سپاه کاشمر با بیان این که دفاع مقدس منجر به معرفی ایران اسلامی به دنیا شد افزود: دوران دفاع مقدس و جبهه به تعبیر امام راحل دانشگاه انسان ساز بود به طوری که در جنگ بسیاری از رزمندگان راه صد ساله را یک شبه پیمودند.

وی با اشاره به این که در شرایط فعلی نسل امروز با توجه به هجمه ضد فرهنگی دشمن که عمدتا از طریق شبکه های اجتماعی وارد کشور شدند در معرض تهدید و خطر قرار دارند خاطر نشان کرد: امیدواریم با بهره گیری ازمنویات امام راحل، مقام معظم رهبری، احادیث و روایاتی که در این زمینه بر عهده ما گذاشته شده است بتوانیم ضمن آگاه سازی نسل جوان نسبت به این توطئه ها و تهدیدها در راستای خنثی سازی و آشکار ساختن آن تلاش کنیم.

سرهنگ سازگار با بیان این که فعالیت کاری یک مسئول نباید به ساعت کاری 7 تا 2 ختم شود ابراز داشت: انصافا در این راه انقلاب ما چنین افرادی را نمی خواهد؛ چرا که مملکت ما امروز به کار، تلاش، پویایی و چابک بودن نیاز دارد تا انقلاب به سرانجام واقعی برسد.

وی با اشاره به این که فرد مسئول باید همواره در راستای افزایش میزان راندمان کاری اش تلاش کند افزود: در این راه باید با تلاش جهادی و روحیه انقلابی در راستای اهداف نظام و انقلاب به مردم خدمات رسانی کنند.

فرمانده سپاه کاشمر با بیان این که به تعبیر رهبر معظم انقلاب مسئولین خادم ملت هستند و ما نیز به این خادمی افتخار می کنیم تصریح کرد: فرد مسئول در نظام اسلامی با سایر مسئولین در کشورهای دیگر متفاوت است؛ چرا که خادم بودن در نظام اسلامی یک مسئولیت بسیار سنگین است که بر دوش ما گذاشته شده است. بنابر این انتظار می رود هر فرد مسئول با روحیه جهادی و تلاش انقلابی تصمیمات خردمندانه و عالمانه در حوزه کاری اش بگیرد.

گفتنی است احداث سنگر در مقابل ادارات، فضاسازی سطح شهر، ملبس شدن روسای ادارات و نهادها به لباس بسیجی، گلباران و عطر افشانی مزار شهدا، شرکت در نماز جمعه، بازدید و سرکشی از خانواده های معظم شهدا، رژه 31 شهریور از مهم ترین برنامه های پیش بینی شده در گرامیداشت سی و ششمین سالگرد هفته دفاع مقدس بود.

 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved