• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • فرماندار کاشمر: مردم  در سفره جنگ دغدغه سیاسی نداشتند/لزوم بهره گیری از روش های خلاقانه جدید برای نشر آثار دفاع مقدس

فرماندار کاشمر: مردم  در سفره جنگ دغدغه سیاسی نداشتند/لزوم بهره گیری از روش های خلاقانه جدید برای نشر آثار دفاع مقدس

فرماندار کاشمر:  مردم  در سفره جنگ دغدغه سیاسی نداشتند/لزوم بهره گیری از روش های خلاقانه جدید برای نشر آثار دفاع مقدس

فرماندار کاشمر با بیان این که مردم در سفره جنگ هیچ دغدغه سیاسی نداشتند بر لزوم بهره گیری و استفاده از روش های خلاقنه جدید در راستای نشر آثار دفاع مقدس تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانیکاشمر24، محمد حسن فرهادی در در جلسه ستاد گرامیداشت هفته دفع مقدس در سالن جلسات فرمانداری این شهر اظهار داشت: هر ملتی که بخواهد زنده بماند باید ایامی که در آن یادآور زیبایی ها، رشادت ها، فداکاری ها و ایثارگری هاست گرامی داشته شود؛ لذا دفاع مقدس به عنوان یک جشن باشکوه ملت که در مدت هشت سال مردان و زنان شایسته به موقع در دفاع از کشور انجام دادند باید گرامی داشته شود.

وی با بیان این که باید شرایط و زمینه را طوری ایجاد کنیم تا این فرهنگ دفاع مقدس در تاریخ کشور ماندگار و در اذهان باقی بماند افزود: ما ملتی بودیم که مورد ظلم واقع شدیم و کشور نیز مورد هجوم استکبار قرار گرفت اما در این راه هیچگاه ملت ایران از مرگ نترسید و همواره در مسیر دفاع از نظام، انقلاب و مرز و بوم ایستاد و باقبول کردن نظریه مترقی ولایت فقیه و گوش به فرمان رهبرشان هشت سال دفاع باعزت و مقدس را رقم زدند.

نماینده عالی دولت در شهرستان کاشمر با اشاره به این که اگر با مشی معقول دینی و با فرهنگ ایثار و شهادت در سایه اطاعت از ولی فقیه زمان گام برداریم کشور در مقابل هجمه های دشمنان بیمه خواهد ماند خاطر نشان کرد: وقایع و اتفاقاتی که در 36 سال قبل رخ داده باید امروز به عنوان یک نماد و فرهنگ در جامعه نهادینه شود تا نسل جوان امروز ضمن آشنایی با رشادت ها، فداکاری و ایثارگری رزمندگان بتواند در راستای حفظ و حراست از انقلاب و دستاوردهای نظام تلاش نماید.

وی با بیان این که ملتی زنده است که در آن جهاد و آمادگی وجود داشته باشد یادآور شد: همه ما یک قصورهایی داریم که نتوانسته ایم دفاع مقدس را به زبان روشن و واضح بیان کنیم؛ اگر چه در این راه تا کنون فیلم های خوبی ساخته شده است اما هنوز بسیاری از زوایای جنگ که بیان کننده تلخی ها و شیرینی های آن است پنهان مانده است.

فرهادی بهره گیری و استفاده از زبان طنز، بیان خاطرات، ساخت فیلم های متنوع و برگزاری برنامه های نمادین را از راه های نهادینه کردن فرهنگ دفاع مقدس در جامعه بیان کرد و تصریح کرد: انتظار داریم مجموعه ادارات و سازمان های سطح شهرستان با یک برنامه ریزی متفاوت تر نسبت به گذشته در راستای گرامیداشت هفته دفاع تلاش کنند و در نخستین گام نیز در مقابل ادارات سنگر ایجاد و پرچم سه رنگ را در آن به اهتزاز در آورند.

وی با اشاره به این که چهره شهر در میادین و معابر باید صحنه جلوه های زیبای دفاع مقدس باشد افزود: در این راستا باید از هنر شعر، موسیقی حماسی برای انتقال مفاهیم و اندیشه های ارزشمند دفاع مقدس استفاده کنیم.

فرماندار کاشمر با تأکید بر تلاش و همکاری تمام مجموعه های اداری و سازمان های کاشمر در گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: در سفره جنگ هیچ دغدغه سیاسی مردم نداشتند و امروز همه ما مکلفیم در راستای اهداف کلی نظام و در فضای صمیمانه، شادابی و نشاط را به مردم و جامعه تزریق کنیم و از طرح مباحثی که منجر به بروز اختلافات می شود پرهیز کنیم.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved