امام جمعه کاشمر: سعودی ها لیاقت خادمی خانه خدا و حرمین را ندارند

امام جمعه کاشمر:  سعودی ها لیاقت خادمی خانه خدا و حرمین را ندارند
 

امام جمعه کاشمر گفت: حاکمان سعودی که با بی لیاقتی فاجعه دردناک منا را بوجود آوردند لیاقت خادمی خانه خدا و حرمین را ندارند.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، حجت الاسلام سید کاظم طباطبایی امروز در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه کاشمر و در اجتماع نمازگزاران این شهر با تبریک فرا رسیدن دهم ذی الحجه روز عید قربان به همه مسلمین جهان اظهار داشت: حج به عنوان نمایش قدرت و اقتدار مسلمین در برابر دشمنان، سرکشان، کفار و مشرکین است که در آن علاوه بر اعمال حج، دو بعد از ابعاد توحیدی در زمینه نظری و عملی مرور می شود.

وی با بیان این که توحید نظری در واقع همان عقیده و اعتقاد است که اگر در این مسیر دچار غفلت شویم سرمان کلاه رفته است یادآور شد: سنگ زدن به نماد شیطان در حج ابراهیمی که صعودی ها، استکبار و صهیونیسم از آن می ترسد اقدامی است که مسلمانان با رمی جمره بیزاری و تنفر خودشات را از دشمنان خدا ابراز می کنند.

امام جمعه کاشمر با اشاره به این که مقابله و مبارزه با غول استکبار و استبداد که همه فتنه ها و شرارت ها زیر سر اوست و به تعبیر مقام معظم رهبری همواره تلاش می کند با چهره بزک کرده خودش را به برخی افرادی که فریب ظاهر را می خورند نشان دهد خاطر نشان کرد: کسانی که مخالفتی با غول استکبار ندارند سنگ زدن آنها در انجام حج ابراهیمی بی معناست؛ چرا که حاجیان در رمی جمرات با پرتاب سنگ مبارزه با مظاهر استبداد، ظلم و ستم را تمرین و تجربه می کنند.

وی با انتقاد از  عدم مدیریت و بی لیاقتی حاکمان سعودی که منجر به بروز فاجعه دردناک منا شد ابراز داشت: حاکمان صعودی با تفکر جاهلانه وهابی که داشتند حاجیان را با جسم خسته و لبی تشنه قربانی کردند.

حجت الاسلام طباطبایی با تأکید بر این که رژیم جنایتکار، بی رحم، بی حیا، مسلمان کش، میهمان کش مسبب فاجعه هولناک منا گردید تصریح کرد: حاکمانی که بنام خادمان حرم، زائران را زجر کش کردند به هیچ عنوان لیاقت خادمی حرمین شریفین را ندارند.

وی با اشاره به این که سال گذشته و در انجام حج ابراهیمی تعداد زیادی از حاجیان قربانی جهل، کینه و دشمنی سعودی ها شدند اظهار داشت: قماشی که با بی لیاقتی، عدم مدیریت و این که دست شان به ظلم و ستم آلوده شده است قابل اعتماد نیستند و لیاقت سرپرستی حرمین شریفین و خادمی زائران را ندارند.

امام جمعه کاشمر همچنین با اشاره به نهم ذی الحجه و روز عرفه، به اهمیت و تأثیر دعا و مناجات عاشقانه امام حسین (ع) با خداوند متعال اشاره کرد و از اقشار مختلف مردم مومن و نمازگزار کاشمر خواست تا در مراسم قرائت دعای پرفیض عرفه شرکت کنند و از فیوضات این دعا بهره مند شوند.

 

 امام جمعه کاشمر با اشاره به فرا رسیدن دهم ذی الحجه و تبریک روز عید قربان گفت: در حج ابراهیمی که صعودی ها، استکبار و صهیونیسم از آن هراس دارد مسلمانان قدرت و اقتدارشان را در برابر دشمنان، سرکشان، کفار و مشرکین با انجام رمی جمره بیزاری و تنفر خودشان را از دشمنان خدا ابراز می کنند. حجت الاسلام سید کاظم طباطبایی در اجتماع نمازگزاران کاشمری با اشاره به بی رحمی رژیم صعودی و بهره گیری آنان از تفکر جاهلانه وهابیت که منجر به فاجعه و جنایت دردناک منا در حج سال گذشته شد افزود: حاکمانی که بنام خادمان حرم، زائران را زجر کش کردند و با بی لیاقتی و عدم مدیریت حاجیان را با جسمی خسته و لبی تشنه قربانی جهل و کینه دشمنی صعودی ها کردند هیچگاه لیاقت سرپرستی حرمین و داشتن عنوان خادمی را ندارند.

گفتنی است در پایان نمازگزاران کاشمری با برگزاری راهپیمایی جنایات خصمانه رژیم دیکتاتور آل سعود را در سالگرد کشتار حجاج بی گناه و ایجاد فاجعه منا را محکوم کردند. شرکت کنندگان در این راهپیمایی با پیمودن مسیر مصلای نماز جمعه تا خیابان امام خمینی و سر دادن شعارهایی اقدامات ددمنشانه رژیم آل خلیفه و آل سعود را از اقدامات غیر انسانی و ضد حقوق بشری محکوم کردند.

 

 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved