• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • جوان کاشمری دوستدار محیط زیست؛ میهمان خوبی برای طبیعت باشیم/ ضرورت فرهنگ سازی برای حفاظت از محیط زیست

جوان کاشمری دوستدار محیط زیست؛ میهمان خوبی برای طبیعت باشیم/ ضرورت فرهنگ سازی برای حفاظت از محیط زیست

جوان کاشمری دوستدار محیط زیست؛  میهمان خوبی برای طبیعت باشیم/ ضرورت فرهنگ سازی برای حفاظت از محیط زیست
جوان کاشمری دوستدار محیط زیست با اشاره به این که ما انسان ها باید میهمان خوبی برای طبیعت باشیم، بر ضرورت فرهنگ سازی برای حفاظت از محیط زیست تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، سیعد دیده بان که به عنوان اولین سخنران جوان پیش از خطبه ها در مصلای نماز جمعه کاشمر سخن می گفت با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر این که " فرهنگ آن چیزی است  که حاضرم جانم را درراهش فدا نما یم" اظهار داشت: اینجا زمین خداست که خداوند متعال آن را به عنوان یک نعمت و هدیه به تمام انسانها و بشریت درطول تاریخ هدیه داده است.

وی با بیان این که از ازل تا ابد همه بایدقدراین نعمت را بدانیم و شکرگذار آن باشیم خاطر نشان کرد: در این راستا باید از آن حفاظت و به نحو مطلوبی هره برداری کنیم.

این جوان کاشمری با اشاره به این که علاوه بر جلوگیری از تخریب و آلوده کردن زمین و طبیعت زیبای بایستی در زمینه آباد کردن ، مراقبت و حفاظت از آن تلاش کنیم تصریح کرد: ما در زمین چند روزی بیش مهمان نیستیم و باید حرمت خانه و صاحب خانه و سایر مهمانان رانگه داریم وزندگی مسالمت آمیزی باهم و در کنار هم داشته باشیم.

وی با تأکید بر این که زمین تنها برای ما انسانها نیست بلکه خداوند متعال زمین را برای همه موجودات خلق کرده است یادآور شد: در کنار همه انسان ها تمام موجودات زنده در کره خاکی حق زندگی و حیات دارند و اجازه ازبین بردن و کشتن و در بند کردن آنها را نداریم.                                                                                                                دیده بان با اشاره به این که تنها کسانی که می توانند درفرهنگ ما موثر باشند خودمان هستیم ابراز داشت: بیاید از امروز تصمیمی بگیریم و در حفظ محیط زیست خودمان کوشا باشیم.

وی با بیان این که با تفکیک زباله های تر از خشک، بازیافت مواد آسان تر می گردد گفت: از زباله های تر می توان در تولید (کود آلی) کمپوست و از زباله های خشک برای تولید مجدد بسیاری از محصولات استفاده کرد .                                                                                                               جوان دوستدار محیط زیست با اشاره به این که تفکیک زباله بزرگ ترین خدمتی است که میتوانیم به شهر و کشور داشته باشیم تأکید کرد: در منزل و محل کار خودمان  زباله ها را به دوسته تفکیک کنیم و در این راستا زباله های تر را داخل یک سطل قرار دهیم و زباله های خشک رو داخل یک سطل دیگه قرار بدهیم .

 


شهر دیگر هیچ، بیایید کوه و دشت را هم پر از زباله کنیم

تاریخ بسازیم و تن ها زباله، به حساب آیندگان حواله کنیم


ماهی می میرد، پرنده ها منقرض می شوند، این طبیعیست

قوطی های پلاستیکی که نمی میرند، اگر هم مچاله کنیم


چه فرقی می کند سبزه و گل باشند یا نباشند، ما می توانیم!

پلاستیک های سبز رنگ را برگ و چمن، قرمزا را لاله کنیم


دود اگزوز ماشین ها و کارخانه، آمار پیشرفت می دهند،درست

آخرٍ انصاف است، مفت و مجانی اینها را شام و ناهار کودک دوساله کنیم
 

 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved