خطیب جمعه کاشمر: عزت و اقتدار کشور مرهون جهاد جانانه رزمندگان در دفاع مقدس است

خطیب جمعه کاشمر:  عزت و اقتدار کشور مرهون جهاد جانانه رزمندگان در دفاع مقدس است
خطیب امروز نماز جمعه کاشمر عزت، اقتدار، آرامش و امنیت کشور را مرهون مجاهدت و جهاد جانانه رزمندگان در دوران هشت سال دفاع مقدس دانست.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، حجت الاسلام سید کاظم طباطبایی ظهر امروز در اجتماع نمازگزاران جمعه کاشمر در مصلای این شهر اظهار داشت: باید تلاش کنیم همواره خاطرات دفاع مقدس و حماسه هایی که رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس در دفاع مجاهدانه خود خلق کردند را به نسل های آینده منتقل کنیم.

وی با اشاره به انتقال فرهنگ دفاع، ایثار، از خودگذشتگی و فداکاری به نسل های جدید خاطر نشان کرد: همان طور که قیام کربلا و حادثه عاشورا بعد از گذشت قرن ها زنده و ماندگار است باید سعی کنیم حماسه دفاع مقدس را جاودانه و عزتمندانه به نسل های آینده انتقال دهیم.

امام جمعه کاشمر با اشاره به 31 شهریور ماه آغاز جنگ تحمیلی با تهاجم نظامی رژیم بعثی عراق و آغاز هفته دفاع مقدس یادآور شد: افتخارات، عزت، اقتدار، آرامش و امنیت کشور حاصل مجاهدت، فداکاری، ایثار و جهاد جانانه ای بود که رزمندگان ما در دوران هشت سال دفاع مقدس به نمایش گذاشتند.

وی با تأکید بر زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان، رزمندگان، ایثارگران و جانبازان افزود: هفته دفاع مقدس فرصت مناسبی برای انتقال مفاهیم دوران دفاع مقدس، بیان رشادت ها و فداکاری آنهایی است که با نثار خون خود آرامش و امنیت را به کشور هدیه کردند.

حجت الاسلام طباطبایی با اشاره به فرا رسیدن ماه مهر و آغاز سال تحصیلی ابراز داشت: اول مهر در حقیقت آغاز کسب علم و دانش است و برای تمام دانش آموزان، دانشجویان، طلاب، دبیران، اساتید حوزه و دانشگاه آرزوی موفقیت و سربلندی می کنیم.

وی با تبریک فرا رسیدن عید غدیر خم به عنوان عید اکمال دین به تمامی شیعیان اظهار داشت: این روزها که سالگرد رحلت حضرت ایت الله خزعلی به عنوان مفسر قرآن و مروج غدیر بود یاد و خاطره اش را گرامی می داریم.

امام جمعه کاشمر در ادامه با تأکید بر این که کانون خانواده بایستی کانونی برای مهر و محبت برای فرزندان باشد تا آنها در سایه اخلاق خوب والدین احساس آسایش و آرامش کنند یادآور شد: گفتگوی محترمانه و مودبانه مرد و زن در خانواده علاوه بر این که منجر به تقویت رابطه آنها می شود، تحکیم بنیان خانواده را نیز به همراه دارد.

 

 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved