• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • امام جمعه کاشمر: مسئولان با سعه صدر و در چارچوب وظایف و اختیارات پاسخگوی مردم باشند / پرهیز از گرایشات سیاسی در خدمت به مردم

امام جمعه کاشمر: مسئولان با سعه صدر و در چارچوب وظایف و اختیارات پاسخگوی مردم باشند / پرهیز از گرایشات سیاسی در خدمت به مردم

امام جمعه کاشمر:  مسئولان با سعه صدر و در چارچوب وظایف و اختیارات پاسخگوی مردم باشند / پرهیز از گرایشات سیاسی در خدمت به مردم

امام جمعه کاشمر با بیان این که خدمت به مردم باید با پرهیز از گرایشات سیاسی باشد از مسئولان خواست تا در چارچوب وظایف و اختیارات با سعه صدر پاسخگوی مراجعه کنندگان باشند.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانیکاشمر24، حجت الاسلام سید کاظم طباطبایی در جلسه شورای اداری کاشمر در سالن همایش های آبفای شهری این شهرستان اظهار داشت: هر فردی که به اداره و یا سازمانی مراجعه می کند با پاسخگویی کامل و شفاف مواجه شود؛ لذا انتظار داریم یک مسئول در چارچوب وظایف و اختیارات پاسخگوی مراجعه کنندگان باشد.

وی با بیان این که به عنوان امام جمعه در این شهرستان تابع قوانین و مقررات هستم افزود: اگر به عنوان خدمتگزار نامه ای به یک اداره نوشتم و یا از قول من فردی از مسئولی مطالبه ای داشت که خلاف قانون بود، آن نامه را پاره کنید؛ چرا که هیچگاه خارج از محدوده اختیارات و قانون درخواستی ندارم.

امام جمعه کاشمر با اشاره به این که معتقدیم در جامعه اسلامی تخلف از قانون در حقیقت تخلف از شرع است خاطر نشان کرد: در این راستا مسئولان باید با سعه صدر پاسخگوی مردم باشند و آنها را راهنمایی کنند؛ چرا که خوش رفتاری و برخورد مناسب با مردم از مولفه های یک مسئولان در جامعه اسلامی است.

وی با تأکید بر این که در راستای خدمت به مردم باید گروه های سیاسی را رها کرد و فراجناحی در خدمتگزاری مردم بود یادآور شد: باید فکر، اندیشه و اهتمام مسئولان خدمت به مردم با پرهیز از گرایشان سیاسی باشد.

حجت الاسلام طباطبایی با اشاره به نزدیک شدن به اجرای طرح سرشماری نفوس و مسکن، به ضرورت و اهمیت دست یابی به اطلاعات دقیق جمعیتی اشاره کرد و ابراز داشت: اگر امروز دولت برنامه ای اجرا می کند تا به اطلاعات دقیق و درستی از جمعیت و مسکن داشته باشد به این دلیل است که تصمیماتش به نفع مردم باشد.

وی با بیان این که اجرای صحیح و دقیق سرشماری نفوس و مسکن کمک بزرگی به تصمیم گیری و برنامه ریزی مسئولان برای خدمت رسانی به مردم می کند تصریح کرد: امیدواریم با اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم نسبت به اهمیت موضوع سرشماری شاهد استقبال مردمی از این طرح و در نتیجه دستیابی مسئولان به آمار دقیق برای برنامه ریزی و تصمیم گیری باشیم.

امام جمعه کاشمر با اشاره به فرا رسیدن 31 شهریورماه و آغاز هفته دفاع مقدس اظهار داشت: نباید یاد و خاطره فداکاری های رزمندگان دوران دفاع مقدس را از یاد ببریم و در این راستا همان طور که حماسه کربلا بعد از قرن ها همچنان زنده است باید دفاع جانانه ملت ایران در دفاع هشت ساله ماندگار بماند و هیچگاه از اذهان محو نشود.

وی با بیان این که خداوند متعال در آیات سوره ابراهیم به 2 جریان حق و باطل که با پیدایش آدم بر روی زمین شروع شده است و تا قیامت ادامه دارد گفت: امروز در جهان شاهد این جنگ حق و باطل هستیم و کسانی که زیادی خواه و زورگو هستند و علیرغم سر دادن شعار عدالت، منطق سرشان نمی رود با بر هم زدن اوضاع و احوال جهان، آرامش را از مردم سلب کردند.

حجت الاسلام طباطبایی با اشاره به تعبیر رهبر معظم انقلاب که سران حکومت سعودی مصداق شجره خبیثه هستند و قرآن آنها را لعنت کرده است افزود: امروز اگر از اسرائیل ظلم و تجاوزی می بینیم و استکبار همچنان به تاخ و تازی ها و دشمنی هایش  به عنوان دشمن اسلام ادامه می دهد انتظاری نداریم؛ اما زمانی که یک کشور خودش را خادم خانه خدا و متولی سرزمین وحی می داند و به مسلمانان خیانت و آنها را از فریضه واجب حج باز می دارد و نوکری اجانب را می کند و به یک کشور مظلوم و بی پناه تجاوز و مسلمان کشی و کودک کشی به راه می اندازد دقیقا مصداق شجره ی خبیثه ای است که رهبر معظم انقلاب فرمودند.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved