درشب عید غدیر خم؛ سومین گود ورزش باستانی روستایی کاشمر افتتاح شد

درشب عید غدیر خم؛  سومین گود ورزش باستانی روستایی کاشمر افتتاح شد

همزمان با شب عید غدیر خم سومین گود ورزش باستانی روستایی کاشمر در روستای فرح آباد این شهرستان افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، سومین گود ورزش باستانی روستایی کاشمر با حضور فرماندار، جمعی از مسئولان شهرستان، ورزشکاران و اهالی روستای فرح آباد افتتاح و به بهره برداری رسید.

بخشدار مرکزی کاشمر در آئین افتتاح این باشگاه ورزشی گفت: با تبدیل حمام قدیمی روستا به گود باستانی تعداد گودهای باستانی درروستاهای شهرستان به سه گود رسیده است.

محمد دهباشی با بیان این که پیش از این گود باستانی در روستاهای فروتقه و فدافن از توابع بخش مرکزی در محل حمام های قدیمی روستا افتتاح و ورزشکاران مشغول ورزش هستند یادآور شد: برای تبدیل کردن حمام قدیمی روستای فرح آباد به گود باستانی 300 میلیون ریال از محل اعتبارات دهیاری روستا و اداره ورزش و جوانان کاشمر هزینه شده است.

وی با اشاره به این که اعضای شورای اسلامی و دهیاران روستاها تلاش می کنند با توجه به استعداد و نیاز هر روستا گام هایی در خصوص تأمین فضا و امکانات برای استفاده جوانان بردارند تصریح کرد: تبدیل حمام مخروبه و قدیمی روستا که بدون استفاده رها شده بود اقدام ارزشمندی است که در سایه همت و پشتکار اعضای شورا و دهیاری روستا انجام شد تا از این پس جوانان، نوجوانان و علاقمندان به ورزش پهلوانی در روستا بتوانند در این مکان به ورزش بپردازند.

بخشدار مرکزی کاشمر یادآور شد: ورزش باستانی که از ورزش های اصیل و پهلوانی است که با تفکر و آداب زندگی دینی شکل گرفته است امیدواریم مورد استقبال اهالی روستا قرار گیرد و هر شب چراغ این مجموعه ورزشی با حضور فعالیت مستمر ورزشکاران روشن بماند.

گفتنی است گود ورزش باستانی امام علی(ع) در روستای 3 هزار نفری فرح آباد از توابع بخش مرکزی کاشمر که 12 شهید تقدیم نظام و انقلاب اسلامی ایران کرده است با حضور محمد حسن فرهادی فرماندار کاشمر، محمد دهباشی بخشدار مرکزی کاشمر، احمد رضا روشندل رئیس اداره ورزش و جوانان کاشمر، سرهنگ ابوالقاسم باقری فرمانده نیروی انتظامی، ابوالقاسم موسوی مدیر جهاد کشاورزی کاشمر، سرگرد قاسم باغستانی مسئول کانون بسیج ورزشکاران سپاه، غلامرضا پالایی رئیس هیأت باستانی، پیشکسوتان، ورزشکاران و اهالی روستا افتتاح و به بهره برداری رسید.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved