تأیید نشدن صلاحیت 43 درصد داوطلبین در حوزه کاشمر / صلاحیت 13 داوطلب تأیید شد

تأیید نشدن صلاحیت 43 درصد داوطلبین در حوزه کاشمر / صلاحیت 13 داوطلب تأیید شد

فرماندار کاشمر با اشاره به اعلام نتایج رسیدگی به صلاحیت داوطلبین انتخابات مجلس از سوی هیأت نظارت استان گفت: صلاحیت 43.47 درصد داوطلبین انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه کاشمر، خلیل آباد و بردسکن تأیید نشده است.

مهدی فروزان در نشست خبری با بیان این که از مجموع 23 داوطلب ثبت نامی و تأیید صلاحیت شده در هیأت اجرایی کاشمر، صلاحیت 10 نفر توسط هیأت نظارت استان با نظارت هیأت نظارت مرکزی تأیید نشده است افزود: بر اساس ماده 28 بند یک که اعتقاد و التزام عملی به اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی است و بند سه که ابراز وفاداری به قانون اساسی و اصل مترقی ولایقت مطلقه فقیه است2 نفر رد صلاحیت شدند و احراز صلاحیت 8 نفر نیز تأیید نشد.

فرماندار کاشمر با اشاره به تأیید صلاحیت نشدن 43.47 درصد و تأیید صلاحین 56.53 درصد داوطلبین انتخابات در حوزه انتخابیه کاشمر، خلیل آباد و بردسکن خاطر نشان کرد: بر اساس قانون امروز نتایج بررسی هیأت نظارت استان به تمامی تأیید صلاحیت شدگان و نشدگان کتبا اعلام و افراد معترض از امروز 3 روز فرصت دارند تا اعتراض خود را به هیأت نظارت استان مستقر در استانداری و یا هیأت نظارت مستقر در ورزشگاه تختی تهران ارائه تا مورد رسیدگی مجدد قرار گیرد.

وی با بیان این که نتایج اعتراضات این مرحله در 16 بهمن اعلام می شود ابراز داشت: نتایج نهایی تأیید صلاحیت شدگان 27 بهمن ماه به فرمانداری های مرکز حوزه انتخابیه اعلام و فرمانداری ها در روز 28 بهمن با انتشار آگهی اسامی اعلان عمومی خواهند کرد و تبلیغات رسما از 29 بهمن آغاز می شود.

فروزان با دعوت از همه داوطلبین به رعایت قانون تصریح کرد: تأیید صلاحیت انجام شده در این مرحله به منزله تأیید صلاحیت نهایی نیست لذا داوطلبین باید منتظر اعلام نضر شورای نگهبان در 27 بهمن باشند. فرماندار کاشمر با تأکید بر پرهیز از تبلیغات زود هنگام، راه اندازی کارناوال و سخنرانی در مجامع عمومی توسط کاندیداها گفت: امیدواریم در سایه همکاری و همراهی کاندیداها و طرفداران شان در بحث رعایت قوانین، شاهد فراهم کردن فضایی مناسب برای مشارکت و حضور حداکثری مردم باشیم.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved