• صفحه نخست
  • اخبار
  • ورزشی
  • فرماندار کاشمر: ورزش پهلوانی اهمیت بالایی در آموزه های اسلامی دارد / ضرورت استفاده منطقی از سرمایه ها و ظرفیت ها در نقاط روستایی

فرماندار کاشمر: ورزش پهلوانی اهمیت بالایی در آموزه های اسلامی دارد / ضرورت استفاده منطقی از سرمایه ها و ظرفیت ها در نقاط روستایی

فرماندار کاشمر:  ورزش پهلوانی اهمیت بالایی در آموزه های اسلامی دارد / ضرورت استفاده منطقی از سرمایه ها و ظرفیت ها در نقاط روستایی

فرماندار کاشمر با بیان این که ورزش باستانی و پهلوانی اهمیت زیادی در آموزه های اسلامی دارد بر ضرورت استفاده منطقی از سرمایه ها و ظرفیت ها در نقاط روستایی و شهری تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، محمد حسن فرهادی در آئین افتتاح گود باستانی امام علی(ع) روستای فرح آباد از توابع بخش مرکزی کاشمر به عنوان سومین گود روستایی در شهرستان اظهار داشت: بسیار خوشحال و خرسندم که با تفکر بسیجی و روحیه انقلابی اعضای شورای اسلامی و دهیاری روستا حمام مخروبه و قدیمی روستا به مکانی زیبا برای ورزش جوانان و نوجوانان روستا تبدیل شده است.

وی با اشاره به این که منش پهلوانی برگرفته از ویژگی بارز اخلاقی و فرهنگی ملت ایران است که با انجام حرکات زیبای این ورزش اصیل سلامت، نشاط جسمی و روحی تقویت و خصلت های مثبت اخلاقی و تربیت انسان های وارسته پرورش می یابد ابراز داشت: ورزش باستانی یک فرهنگ و مناجات به شمار می رود چرا که مرشد با ذکر خدا و اشعاری در وصف اهل البیت زمینه را برای بندگی و عبادت فراهم می کند و پهلوانان در گودهای باستانی علاوه بر تقویت قدرت بدنی، ارزش های معنوی را نیز ارتقا می دهند.

فرماندار کاشمر با بیان این که باستانی کاران و پهلوانان ورزش باستانی با سرلوحه قرار دادن آموزه های دینی ائمه اطهار به این ورزش اصیل می پردازند خاطر نشان کرد: شهدای هشت سال دفاع مقدس و دوران انقلاب به عنوان بزرگترین پهلوانان هستند که با منش های اخلاقی و رفتاری توانستند با بر هم زدن تمام معادلات سیاسی جهان، نظام و انقلاب را به پیروزی برسانند.

وی با اشاره به این که کاشمر با داشتن 3 گود باستانی در شهر کاشمر و 3 گود در روستاهای شهرستان از ظرفیت و توانمندی بالایی در این رشته ورزشی برخوردار است یادآور شد: ورزش باستانی از جمله رشته های فعال ورزشی در شهرستان است و علاقمندان به این رشته هر شب در گودهای باستانی به اجرای حرکات زیبای ورزش باستانی و تمرین پهلوانی و اخلاق مداری می پردازند.

فرهادی با تبریک فرا رسیدن عید غدیر خم به تمامی مسلمانان تصریح کرد: اگر در تاریخ اسلام مدیریت عادلانه تحقق می یافت قطعا سرنوشت تشیع راه بهتری را می پیمود.

فرماندار کاشمر با بیان این که دولت یازدهم به مردم امید داده و در این راه بخش وسیعی از امکانات را در روستاها قرار داده است ابراز داشت: امیدواریم مسئولان شهرستان با همراهی و همت مردم زمینه را برای بهره مندی و استفاده منطقی از سرمایه ها در نقاط شهری و روستایی فراهم کنند.

گفتنی است در ادامه این مراسم باستانی کاران با رخصت گرفتن از حاضرین وارد گود شدند و با ضرب مرشد به اجرای حرکات زیبای این ورزش اصیل و پهلوانی پرداختند.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved