با حضور شعرای استان؛ همایش شعر حماسه و ایثار در کاشمر برگزار شد

با حضور شعرای استان؛ همایش شعر حماسه و ایثار در کاشمر برگزار شد

همایش شعر حماسه و ایثار با حضور شعرای خراسان رضوی در کاشمر برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبریزو اطلاع رسانی کاشمر24، این محفل ادبی که در گرامیداشت هفته دفاع مقدس و بزرگداشت یاد و خاطره دلاورمردی های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس به همت انجمن شعر و ادب ترشیز و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر در سالن همایش های آبفای شهری این شهرستان با حضور 80 شاعر از شهرستان های مشهد، کلات، کاشمر، بردسکن و خلیل آباد  برگزار شد، علی اصغر داوری، حسین صادقی،  امیر حسین نصیرپور، احمد داوودیان، سید حجت ا... نبوی، مرضیه هاشم زاده، زینب بافنده، حمید عشقی، ابوالفضل مبارز، هاشم رضازاده، جواد سلامی، ابوالفضل عصمت پرست، منیژه  رضوان، نوید اطاعتی، محمود یاوری، محمد صادق بخشی، محمد نیک، محمد قلی پور، محمد حسین رحیمی، حسن عارفی و جلیل فخرایی آخرین سروده های خود را با موضوعات ایثار، شهادت و آزاد قرائت کردند.
دبیر اجرایی این همایش در گفتگو با پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24 اظهار داشت: پاسداشت ارزش های دفاع مقدس و تبیین فرهنگ ایثار و شهادت به زبان قلم و شعر و انتقال آن به نسل جوان و آینده از اهداف این همایش ادبی است.
حمید عشقی با اشاره به نقش تاثیرگذار شعر در انتقال مفاهیم و فرهنگ خاطر نشان کرد: هر شاعر با ایده، فکر و خلاقیتی که دارد تلاش می کند جوانمردی و دلاورمردی های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس را با وزن و قافیه از لسان خود به تصویر ذهن مردم بنشاند.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved