• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • همزمان با سراسر کشور؛ زنگ آغاز تحصیلی در مدارس کاشمر نواخته شد / حضور بیش از 24 هزار دانش آموز کاشمری در کلاس های درس

همزمان با سراسر کشور؛ زنگ آغاز تحصیلی در مدارس کاشمر نواخته شد / حضور بیش از 24 هزار دانش آموز کاشمری در کلاس های درس

همزمان با سراسر کشور؛  زنگ آغاز تحصیلی در مدارس کاشمر نواخته شد / حضور بیش از 24 هزار دانش آموز کاشمری در کلاس های درس

همزمان با سراسر کشور زنگ آغاز تحصیلی برای حضور 24 هزار و 845  دانش آموز کاشمری در کلاس های درس در مدارس این شهرستان نواخته شد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، مدیر آموزش و پرورش کاشمر در مراسم نمادین نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی که با حضور امام جمعه، فرماندار، جمعی از مسئولان کاشمر در دبیرستان استعدادهای درخشان شهید بهشتی دوره دوم این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: تقارن شروع فصل بهار دانش و تابش نور دانایی با هفته دفاع مقدس که یادآور دلاورمردی های رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس را که آسایش و امنیت امروز را مرهون رشادت ها و فداکاری های آنان را به فال نیک می گیریم.

ایرج سعادتمند با اشاره به این که در اجرای طرح مهر از ماه ها قبل با بهسازی و نوسازی فضاهای آموزشی، امروز درب 174 مدرسه به روی دانش آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی گشوده شده است یادآور شد: تا کنون ثبت نام 24 هزار و 845 دانش آموز دختر و پسر در مقاطع تحصیلی دور اول و دوم در شهرستان انجام شده است که از این تعداد 14 هزار و 250 نفر در دوره اول و  10 هزار و 595 نفر در دوره دوم سال تحصیلی جدید را آغاز می کنند.

وی خاطر نشان کرد: در سال تحصیلی جدید از مجموع دانش آموزان ثبت نامی تعداد 2 هزار و 750 نفر دانش آموز کلاس اولی هستند.

مدیر آموزش و پرورش کاشمر با بیان این که در ارزشیابی و ارزیابی انجام شده از فعالیت های انجام شده در طول سال تحصیلی گذشته، شاهد اقدامات چشمگیر در بخش های مختلف آموزشی، فرهنگی، هنری در سطح مدارس بودیم تصریح کرد: در راستای تبیین فرهنگ جامعه پذیری در بین دانش آموزان، طرح های مختلفی در مدارس اجرا شد؛ به طوری که با اجرای طرح همیار آب در سطح مدارس توانستیم مصرف 83 میلیون تومانی آب در مدارس را به 20 میلیون تومان در سال گذشته کاهش دهیم.

وی با اشاره به اجرایی کردن کلید واژه "قنات" که "ق" آن قرآن و آموزه های قرآنی، "ن" نماز و توجه ویژه به عالی ترین سند تحول، " الف" امام شناسی و "ت" توسعه فرهنگ ایثار و شهادت دربین دانش آموزان کاشمری ابراز داشت: سال گذشته در توسعه فرهنگ ایثار و شهادت با اجرای طرح شهید پژوهی در سطح مدارس موفق به کسب رتبه نخست این حوزه در سطح کشور شدیم.

سعادتمند با اشاره به درخشش دانش آموزان کاشمر در مسابقات علمی، فرهنگی، هنری، قرآنی و آموزشی در سطح استان و کشور ابراز امیدواری کرد که در سایه برنامه ریزی و تدابیر مدیران و متولیان مربوطه در سطح مدارس بتوانیم امسال نیز شاهد درخشش دانش آموزان این شهرستان در مسابقات استانی و کشوری باشیم.

مدیر آموزش و پرورش کاشمر با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم از برگزاری همایش حماسه حسینی با حضور هدفمند، آگاهانه و هوشمندانه دانش آموزان در 12 مهرماه خبر داد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved