• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • ساخت و سازی های غیر مجاز در روستاها باید متوقف شود / مشارکت روستائیان درتکمیل طرح های هادی

ساخت و سازی های غیر مجاز در روستاها باید متوقف شود / مشارکت روستائیان درتکمیل طرح های هادی

 ساخت و سازی های غیر مجاز در روستاها باید متوقف شود / مشارکت روستائیان درتکمیل طرح های هادی

فرماندار کاشمر با تأکید بر متوقف کردن ساخت و سازهای غیر مجاز در سطح روستاها گفت: با توجه به حمایت های دولت در زمینه اختصاص قیر رایگان باید زمینه ای فراهم شود تا با مشارکت روستائیان طرح های هادی تکمیل شود.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر 24، مهدی فروزان  در نشست با دهیاران روستاهای بخش مرکزی کاشمر در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: دهیاران باید در زمینه جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز فعالیت بیشتری داشته باشند تا افزایش محدوده روستاها به طور غیر اصولی و غیر کارشناسی انجام نشود.

وی با بیان این که روستاهایی که در نزدیک به شهر هستند باید از اعطای مجوز برای دریافت امتیازات آب، برق و گاز به افراد سودجویی که بدون مجوز اقدام به ساخت و ساز کرده اند پرهیز کنند خاطر نشان کرد: دهیاران به عنوان متولی صدور مجوز ساخت و ساز در روستا باید با دقت و بررسی دقیق نسبت به صدور مجوز اقدام کنند.

فرماندار کاشمر با اشاره به آغاز سی و هشتمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند ایران، بر برنامه ریزی ویژه برای بزرگداشت این ایام و لزون ارائه گزارش عملکرد و بیان خدمات دولت در روستاها تأکید کرد و یادآور شد: ایجاد شرکت توسعه وعمران درروستاها با مشارکت روستائیان ار برنامه های دولت  برای رونق اقتصادی و اشتغال درروستاها و تخصیص اعتبار آن از محل اعتبارات دفتر مناطق محروم ریاست انجام می شود لذا امیدواریم دهیاران وشوراهای اسلامی برای جذب این اعتبارات و راه اندازی این شرکت تلاش کنند.

 وی در ادامه  انتخابات 7 اسفندماه آزمون بزرگی برای دولت است ابراز داشت: در این راستا باید با همدلی و همزبانی باید زمینه مشارکت و حضور حداکثری اقشار مختلف مردم را باید فراهم کنیم.

فروزان با بیان این که به استناد قانون، دهیاران حق ورود به فعالیت های انتخاباتی کاندیداها  را نه به عنوان میزبان ونه برگزار کننده جلسات در روستاها ندارند خاطر نشان کرد: وظیفه قانونی وشرعی همه ما فراهم نمودن زمینه مشارکت وحضور حداکثری وایجاد فضای شور ونشاط درانتخابات است و هر اقدام دیگری که موجب بروز شائبه در جانبداری از یک کاندیدای خاص را ایجاد کند امری خلاف قانون است. لذا از دهیاران انتظار داریم تا با برگزاری نشست های مردم موضوع اهمیت انتخابات با مشارکت حداکثری را برای مردم تبیین کنند.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved