• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • معاون وزیر ارشاد؛ تأمین زیرساخت و زیربنای فعالیت موسسات قرآنی مستلزم حمایت دولت است / بهره مندی جامعه از ثمرات موسسات قرآنی

معاون وزیر ارشاد؛ تأمین زیرساخت و زیربنای فعالیت موسسات قرآنی مستلزم حمایت دولت است / بهره مندی جامعه از ثمرات موسسات قرآنی

معاون وزیر ارشاد؛  تأمین زیرساخت و زیربنای فعالیت موسسات قرآنی مستلزم حمایت دولت است / بهره مندی جامعه از ثمرات موسسات قرآنی

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به بهره مندی جامعه از ثمرات فعالیت موسسات قرآنی، تأمین زیرساخت و زیربنای موسسات قرانی را مستلزم حمایت و توجه دولت دانست.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانیکاشمر24، حجت الاسلام محمد رضا حشمتی در آئین افتتاح ساختمان چند منظوره فرهنگی قرآنی ریحانه ولایت کاشمر اظهار داشت: موسسات قرآنی در حقیقت یک شجره طیبه هستند که با اهتمام و توفیق عده ای در سال های گذشته قرص شدند و امروز به بار نشسته است.

وی با بیان این که موسسه فرهنگی قرآنی ریحانه ولایت کشور از موسسات فعال در سطح کشور است ابراز داشت: همه آنهایی که در شکل گیری این بنیاد با برکت کمک کردند و با کمک های مالی زحماتی متحمل شدند تا این شجره طیبه به بار بنشیند به ویژه متولیان اصلی این حرکت معمار کبیر انقلاب، شهیدان و به ویژه شهیدان عاصمی که این موسسه بنام آنهاست تقدیر کنیم.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر این که افراد مختلفی از میوه خوب این شجره بهره مند می شوند خاطر نشان کرد: همه ما باید قدرشناس این برکات بزرگ باشیم و از این که به قرآن و فرهنگ اهل البت خدمت می کنیم باید به خودمان ببالیم و افتخار کنیم که خداوند متعال در بین همه خدمتگزاران ما را انتخاب کرده است و توفیق خدمت به این کتاب نورانی را نصیب ما کرده است.

وی با اشاره به این که تکمیل و اتمام فعالیت ساختمانی این موسسه نیازمند همراهی و کمک های مردمی است یادآور شد: انتظار داریم مردم مومن و خیر کاشمر که تا کنون کمک های خوبی به این مجموعه داشتند تا تکمیل کامل مجموعه یاری گر این موسسه باشند؛ چرا که این موسسه قرار است تربیت کننده فرزندان این شهرستان در حوزه قرآن و عترت باشد.

حجت الاسلام حشمتی با بیان این که در مقابل شجره طیبه یک شجره خبیثه به معنای کارهای زشت و ناپسند که هیچ گونه ثباتی ندارد بوجود امده است تصریح کرد: به جهت این که این شجره خبیثه از کف زمین و بدون ریشه قد علم کرده به هیچ عنوان نگران هجمه های دشمن در این شجره خبیثه نیستیم؛ چرا که معتقدیم شجره طیبه بنیاد خدایی دارد و هر آن چه که بنیاد خدایی داشته باشد همواره ماندگار است.

وی با اشاره به این که گاها در برابر نام خدا، قرآن و فرهنگ اهل البیت برخی صداها شنیده می شود و حرکت هایی نیز انجام می شود افزود: در این راستا باید تلاش کنیم با حرکت های جمعی تصمیم گیری و تصمیم سازی هایی داشته باشیم که زمینه برای توسعه و فعالیت موسسات قرآنی و فرهنگی فراهم کنیم.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر این که باید در این راستا دولت را به کمک دعوت کنیم تا از طریق کمک های دولتی زمینه توسعه این بنیادهای بابرکت هموار کنیم ابراز داشت: این بنای باشکوه که بنام شهیدان سرافراز عاصمی رقم و قلم خورده است به پایگاهی توسط مردم کاشمر تبدیل خواهد شد که شاهد تربیت و پرورش نوجوانان و جوانان قرآنی و اثر گذار در جامعه باشد.

حجت الاسلام حشمتی با بیان این که انجام بسیاری از امور به ویژه در موضوع زیرساختی و زیربنایی از عهده موسسات کوچک ساخته نیست اظهار داشت: دولت در بخش حمایت از موسسات باید توجه جدی تری داشته باشد و با فراهم کردن زیرساخت ها، زیربناها و آئین نامه ها از موسسات و مجموعه های قرآنی به خوبی حمایت و پشتیبانی کند.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved