با حضور مسئولان کشوری و استانی؛ ساختمان چند منظوره فرهنگی قرآنی ریحانه ولایت در کاشمر افتتاح شد

با حضور مسئولان کشوری و استانی؛  ساختمان چند منظوره فرهنگی قرآنی ریحانه ولایت در کاشمر افتتاح شد

در مراسمی با حضور مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی ساختمان چند منظوره فرهنگی قرآنی ریحانه ولایت در کاشمر افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، مسئول موسسه ریحانه ولایت در آئین افتتاح و بهره برداری از این ساختمان اظهار داشت: از سال 90 زمین این موسسه برای احداث یک مجموعه عام المنفعه خریداری شد و تا کنون نیز 130 نفر به عنوان وام گیرنده و ضامن به بانک های مختلف معرفی شدند و اقساط آن نیز از محل کمک های مردمی پرداخت می شود.

 مریم عاصمی با بیان این که در زمینه کمک به ساخت این مجموعه، افرادی بودند که از توان مالی خوبی برخوردار نبودند اما با توجه به اهمیت و علاقه ای که به قرآن داشتند با نماز و روزه استیجاری کمک می کردند ابراز داشت: موسسه فرهنگی قرآنی ریحانه ولایت در حوزه های علمی، آموزشی، قرآنی، پژوهشی و فرهنگی با هدف تقویت پایه های نسل جوان، تحکیم بنیان خانواده و آشنایی جوانان با زبان فهم قرآن و تدبر در قرآن فعالیت می کند.

وی با اشاره به همکاری این موسسه با بنیاد خاتم الاوصیا و برگزاری نخستین دوره تربیت معلم قرآن در شهرستان افزود: در این دوره آموزشی 52 نفر که عمدتا دارای مدرک کارشناسی ارشد و دکتری بودند حضور داشتند.

مسئول موسسه ریحانه ولایت با اشاره به فعال شدن هیأت نوگلان منتظر با هدف تقویت پایه های دینی نسل جوان خاطر نشان کرد: در این راستا دانش آموزان پایه های اول تا چهارم با توجه به استعداد و توانمندی که دارند در این مجموعه گزینش و پذیرش می شوند و تا زمان اتمام تحصیل در دانشگاه در کنار آنها خواهیم بود.

وی با اشاره به برگزاری دو مسابقه کتابخوانی ساحل آرامش و روئین دژ از سوی موسسه و شرکت 6 هزار نفر در این دو مسابقه از کشورهای لبنان، سوریه، عراق و عربستان تصریح کرد: به همت این موسسه تا کنون تئاتر تفسیر سوره واقعه 79 مرتبه در استان های هرمزگان و خراسان به روی صحنه رفته است.

عاصمی با بیان این که ساختمان موسسه فرهنکی قرآنی ریحانه ولایت شامل 6 طبقه با هزار و 750 متر مربع زیربنا پیش بینی شده است یادآور شد: در حال حاضر سه طبقه با هزار مترمربع تکمیل و به بهره برداری رسیده است و برای تکمیل و تجهیز سه طبقه دیگر نیازمند کمک های دولتی و مردمی هستیم.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved