• صفحه نخست
  • اخبار
  • فرهنگی هنری
  • قائم‌ مقام رئیس و دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور: عقبه استراتژیک نظام، موسسات قرآنی هستند / ساخت تنها 10 فیلم قرآنی بی توجهی به قرآن است

قائم‌ مقام رئیس و دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور: عقبه استراتژیک نظام، موسسات قرآنی هستند / ساخت تنها 10 فیلم قرآنی بی توجهی به قرآن است

قائم‌ مقام رئیس و دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور:  عقبه استراتژیک نظام، موسسات قرآنی هستند / ساخت تنها 10 فیلم قرآنی بی توجهی به قرآن است

 

قائم‌ مقام رئیس و دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور با تأکید بر این که عقبه استراتژیک نظام جمهوری اسلای، موسسات قرآنی هستند، ساخت تنها 10 فیلم با موضوع قرآنی را بی توجهی به قرآن دانست.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانیکاشمر24، حجت الاسلام حمید محمدی در آئین افتتاح ساختمان چند منظوره فرهنگی قرآنی ریحانه ولایت کاشمر اظهار داشت: مردمی و اسلامی بودن دو ویژگی نظام اسلامی، قرآنی و مردمی بودن هم دو ویژگی موسسات قرآنی است؛ لذا جنس اصل نظام اسلامی و موسسات قرآنی کشور یکی است، چرا که عقبه استراتژیک نظام مقدس جمهوری اسلامی همین موسسات قرآنی هستند.

وی با بیان این که برای جایگاه ویژه ای که موسسات قرآنی در نظام دارند و اهتمام و ارزش گذاری خاصی به لحاظ خصلت مردمی بودن آن می شود ابراز داشت: در این راستا دولت نیز باید تمام همت و تلاشش را برای سیاستگذاری، تسهیل، پشتیبانی و نظارت بر این موسسات که مهمترین خصلت آن مردمی بودن آن است انجام دهد.

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور مهم ترین عامل حیات و بقای موسسات قرآنی را به حضور مردم دانست و خاطر نشان کرد: حمایت های داوطلبانه در جهان حرف اول را برای نشر و توسعه فعالیت های دینی می زنند؛ لذا این که افرادی آستین همت بالا زدند و این بنا را احداث و از موسسه حمایت می کنند ضمن این که قابل تقدیر هستند بدانند که یکی از وظایف شرعی و الهی خودشان را انجام داده اند.

وی با تأکید بر این که هر دستگاه استانی به هر مقدار که ظرفیت دارد باید از این موسسات حمایت و پشتیبانی کند افزود: خصلت مردمی بودن منجر به برکت، ثبوت و عنایت الهی می شود؛ بنابر این فعالیت های قرآنی ماهیتا با نظام مقدس جمهوری اسلامی به دلیل خصلت مردمی بودن، اسلامی و قرآنی بودن متحد هستند.

حجت الاسلام محمدی با بیان این که برای مصون سازی نسل، هیچ راهی جز در پناه قرآن قرار گرفتن نداریم و اصلا وجود ندارد یادآور شد: قطعا نسلی که در دامن قرآن صیانت شود ماندنی و ماندگار است.

وی توسعه آموزش های عمومی قرآن، تبلیغ و ترویج فعالیت های قرآنی را جزو راهبردهای دولت اسلامی برای تحقق فرهنکگ قرآنی برشمرد و تصریح کرد: قرآن کریم دارای دو چهره و جلوه سمی و بصری است به همین جهت قرائت برای راهبری جلوه سمعی و کتابت برای جلوه بصری شکل گرفته است.

قائم‌ مقام رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور با تأکید بر این که قرآن با معارف عقل ها را و با هنر قلب ها را تسخیر می کند و جنبه تبلیغی و ترویجی قرآن یعنی توجه به ابعاد هنری قرآن برای انتقال معارف ناب است اظهار داشت: ماندگارترین، موثرترین و جذاب ترین بخش قرآن توجه به ابعاد هنری آن است؛ به طوری که با ساخت تنها 10 فیلم و سریال قرآنی دارای پربیننده ترین، موثرترین و پرفروش ترین فیلم ها بوده است.

وی با ابرازتأسف از این که در طول سال های پس از انقلاب نسبت به ساخت و تولید فیلم و سریال هایی با مضامین قرآنی کم توجهی و بی توجهی به قرآن شده است گفت: در حال حاضر بیش از سه دهه از پیروزی انقلاب می گذرد و با توجه به ساخت متوسط سالانه 100 فیلم و سریال در کشور تا کنون بالغ بر 3 هزار و 700 فیلم و سریال در کشور ساخته شده است که سهم فیلم و سریال های قرآنی 10 اثر نظیر یوسف پیامبر، ملک سلیمان، مریم مقدس، مردان آنجلس بوده است.

حجت الاسلام محمدی با اشاره به این که یک سوم قرآن کرین قصه هایی مربوط به انسان و نمایش جریان حق و باطل است اما متأسفانه این حقایق ناب قرآنی به تصویر کشیده نمی شود افزود: قطعا با ساخت فیلم ها و سریال هایی با مضامین و موضوعات قرآنی باعث می شود که جریان حق و باطل را گم نکنیم و به بیراهه نرویم.

در پایان این مراسم از دست اندرکاران و فعالان قرآنی موسسه فرهنگی هنری ریحانه ولایت با اهدای لوح تقدیر شد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved