• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • مدیر کل محیط زیست خراسان رضوی؛ کاشمر در زمینه تشکل های زیست محیطی در استان پیشتاز است

مدیر کل محیط زیست خراسان رضوی؛ کاشمر در زمینه تشکل های زیست محیطی در استان پیشتاز است

مدیر کل محیط زیست خراسان رضوی؛  کاشمر در زمینه تشکل های زیست محیطی در استان پیشتاز است

 

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، کاشمر را در زمینه  تشکیل و فعال سازی تشکل های زیست محیطی پیشتاز استان دانست.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، حمید صالحی در جمع دوستداران، علاقمندان و فعالان محیط زیستی کاشمر در سالن آمفی تئاتر پروفسور شمس شریعت تربقان دانشگاه پیام نور این شهرستان اظهار داشت: خوشبختانه با توجه به اهمیت موضوع محیط زیست، دولت یازدهم خودش را یک دولت محیط زیستی معرفی کرده است و تا کنون در این زمینه گام های خوبی برداشته است.

وی با تأکید بر این که امروز توجه به محیط زیست در جریان قرار گرفته و همچون یک رود خروشان به پیش می رود ابراز داشت: امیدواریم بتوانیم این رود را در مسیری هدایت کنیم که به توسعه پایدار منتهی شود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسا رضوی با اشاره به این که جامعه ای که با بی اخلاقی ها و دور از اخلاق بودن ها مواجه است بهتر بود بجای جاری بودن خون در رگ ها اخلاق جاری می بود خاطر نشان کرد: خوشبختانه تشکیل تشکل های زیست محیطی در منطقه ترشیز که شهرستان های کاشمر، خلیل آباد و بردسکن را شامل می شود و فعالیت های این تشکل ها یک افتخار برای ما رقم زده است و در این بین بانوان، دانشجویان، روحانیون حضوری فعال و مسئولان پیشگام هستند.

وی با بیان این که در برخی از شهرستان ها به جهت نبود تشکل محیط زیست با یکسری دغدغه ها مواجه هستیم یادآور شد: خوشبختانه با فعال شدن تشکل های محیط زیستی در کاشمر در حوزه محیط زیست شهرستان مشکلی نداریم و همواره از همراهی و حمایت های آنان در برنامه ها و فعالیت هیا محیط زیست بهره بردیم.

صالحی با اشاره به این که در خراسان رضوی و دیار امام رضا(ع) شکار حیوانات و استفاده حیوانات در سیرک ممنوع شده است تصریح کرد: حیوان آزاری در دیار امام مهربانی ها ممنوع است و لزومی ندارد اجازه دهیم حیوان ها برای سرگرمی افراد آزار ببینند و یا کشته شوند.

در این مراسم تابلوی هنری با عنوان " صلح زمین" که توسط استاد هادی دربان حسینی هنرمند خوشنویس کاشمری به رشته تحریر در آمده بود به محمد درویش مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست کشور اهدا شد.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved