نزاع خانوادگی در کاشمر منجر به قتل دو نفر شد/ اعضای بدن مادر اهدا شد

نزاع خانوادگی در کاشمر منجر به قتل دو نفر شد/ اعضای بدن مادر اهدا شد


رئیس پلیس کاشمر گفت: نزاع خانوادگی در خیابان قائم کاشمر منجر به قتل برادر و مادر خانواده شد.
سرهنگ ابوالقاسم باقری در گفتگو با پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24 با بیان این که در سوم مهرماه با اعلام نزاع در منطقه قائم بلافاصله گشت کلانتری 12 قائم به محل اعزام شد افزود: در بررسی ماموران مشخص شد مردی در منزل مادری اش به دلیل اختلافات خانوادگی با خواهر، برادر و مادر خود درگیر شده است و در این جریان آنها را مصدوم کرده است.
وی با بیان این که مصدومین این نزاع توسط نیروهای اورژانس به بیمارستان منتقل شدند یادآور شد: مادر و برادر ضارب که به علت وخامت وضعیت به بیمارستان طالقانی مشهد اعزام شدند.
فرمانده انتظامی کاشمر با بیان این که برادر ضارب پس از انتقال به مشهد جان باخت خاطر نشان کرد: مادر ضارب نیز که دچار مرگ مغزی شده بود تا امروز در بیمارستان طالقانی بستری بود که با رضایت وابستگانش اعضای آن اهدا شد.

 در همین خصوص مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: اهدای زندگی به سه بیمار هموطن با اهدای اعضای بیمار مرگ مغزی درششصد و سومین عمل اهدای عضو از اهدا کننده مرگ مغزی در مرکز پیوند اعضای منتصریه این دانشگاه؛ سه عضو مرحوم معصومه سمیعی 64 ساله، ساکن کاشمر به سه بیمار نیازمند به عضو به طور رایگان اهدا و پیوند شد.

دکتر ابراهیم خالقی افزود: کلیه های زنده یاد معصومه سمیعی به دو بیمار خانم؛ 56 ساله ساکن مه ولات فیض آباد و 60 ساله ساکن مشهد که سالها از نارسایی کلیه رنج می بردند و با دیالیز تحت درمان بودند اهدا و پیوند شد.

او گفت: کبد مرحومه نیز در بیمارستان منتصریه به بیمار آقای 64 ساله ساکن مشهد اهدا و پیوند شد و به بیمار زندگی دوباره بخشید.

زنده یاد معصومه سمیعی از بیمارستان طالقانی به واحد فراهم آوری اعضای پیوندی در مرکز پیوند اعضای دانشگاه مشهد معرفی شده بود و پس از انجام مراحل تأیید مرگ مغزی و رضایت خانواده تحت عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت.

  

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved