• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • فرمانده انتظامی کاشمر: کاهش 16 درصدی سرقت ها در نیمه نخست امسال / نیروی انتظامی نقش محوری در تأمین امنیت دارد

فرمانده انتظامی کاشمر: کاهش 16 درصدی سرقت ها در نیمه نخست امسال / نیروی انتظامی نقش محوری در تأمین امنیت دارد

فرمانده انتظامی کاشمر: کاهش 16 درصدی سرقت ها در نیمه نخست امسال / نیروی انتظامی نقش محوری در تأمین امنیت دارد

فرمانده انتظامی کاشمر با اشاره به کاهش 16 درصدی انواع سرقت ها در نیمه نخست امسال در شهرستان نسبت به مدت مشابه سال قبل گفت: نیروی انتظامی نقش محوری در تأمین امنیت دارد.
به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، سرهنگ ابوالقاسم باقری در صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی کاشمر در گرامیداشت هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: ما در هفته نیروی انتظامی به دنبال تقدیر و تشکر از عملکرد خودمان نیستیم؛ بلکه همواره تلاش می کنیم با ارزیابی عملکرد یک ساله و شناسایی نقاط ضعف و قوت در جهت رفع و تقویت آن تلاش کنیم.
وی با بیان این که در هفته نیروی انتظامی به دنبال تعمیق پیوند پلیس با بدنه جامعه هستیم یادآور شد: در این راستا تلاش می کنیم تا سرمایه اجتماعی خودمان را افزایش دهیم؛ چرا که معتقدیم امنیت از ضروری ترین نیازهای جامعه بشری است و اگر امنیت نباشد نیازمندی های انسان نظیر نیازهای فکری، احترام گذاشتن و اجتماعی شدن میسر نمی شود.
فرمانده انتظامی کاشمر امنیت را رکن رکین توسعه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و مذهبی دانست و خاطر نشان کرد: امنیت مثال زدنی امروز کشور مرهون خون شهدا و ایثارگری رزمندگان و یگان های امنیتی است.
وی با اشاره به این که هر گاه سخن از امنیت مطرح می شود همه توجهات به سمت نیروی انتظامی است افزود: وظیفه نیروی انتظامی بر اساس قانون برقراری نظم، امنیت و تأمین آسایش فردی و عمومی و دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی است.
باقری امنیت را به یک جورچین تشبیه کرد و ادامه داد: نیروی انتظامی در این جورچین نقش محوری دارد و دستگاه قضایی نیز به عنوان یک قطعه از این جورچین است که برای تکمیل شدن آن باید سایر قطعات در کنار یکدیگر قرار گیرند تا امنیت پایدار میسر شود.
وی با تبریک هفته نیروی انتظامی و تقدیر از زحمات و تلاش های فعالان و تلاشگران عرصه نظم و امنیت در شهرستان ابراز داشت: خوشبختانه در سایه فعالیت ها و تلاش های انجام شده همکاران در بخش های مختلف این فرماندهی شاهد کاهش 16 درصدی انواع سرقت ها در شش ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته بودیم.
فرمانده انتظامی کاشمر با بیان این که سرقت های منزل، اماکن خصوصی، اتومبیل، موتورسیکلت و کیف قاپی در نیمه نخست امسال کاهش اما در مقابل آیتم های جیب بری، سرقت احشام و کلاهبرداری افزایش یافته است گفت: در این مدت 75 درصدسرقت هایی که در شهرستان اتفاق افتاده کشف شده است.
سرهنگ باقری با تأکید بر این که اگر چه در تصادفات شهرستان شاهد افزایش 5 درصدی تعداد آن بودیم اما خوشبختانه تعداد متوفیان ناشی از حوادث رانندگی در شش ماهه نخست امسال از کاهش 42 درصدی برخوردار بوده است اظهار داشت: کشفیات مواد مخدر در این مدت 69 درصد افزایش و تعداد دستگیر شدگان سرقت و مواد مخدر 2 درصد کاهش یافته است.
گفتنی است در صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی کاشمر که در ستاد فرماندهی شهرستان و با حضور امام جمعه، رئیس و اعضای شورای تأمین، جمعی از مسئولان، خانواده های معظم شاهد، جانبازان برگزار شد از 6 نفر از نیروهایی که به افتخار بازنشستگی نائل آمده بودند و کارکنان ساعی و خیرین امنیت ساز با اهدای لوح و هدایایی تجلیل شد.

 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved