• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • امام جمعه کاشمر: نیروهای مسلح ایران با الگوهای عاشورایی و حسینی مقتدرتربن نیروهای مسلح جهان هستند

امام جمعه کاشمر: نیروهای مسلح ایران با الگوهای عاشورایی و حسینی مقتدرتربن نیروهای مسلح جهان هستند

امام جمعه کاشمر: نیروهای مسلح ایران با الگوهای عاشورایی و حسینی مقتدرتربن نیروهای مسلح جهان هستند


امام جمعه کاشمر با اشاره به مولفه ها و ویژگی های منحصر به فرد نیروهای مسلح کشور، نیروی های مسلح ایران را با الکوهای عاشورایی و حسینی قوی ترین و مقتدرترین نیروهای مسلح جهان دانست.
به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، حجت الاسلام سید کاظم طباطبایی در صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی در گرامیداشت هفته نیروی انتظامی در ستاد فرماندهی این شهرستان اظهار داشت: نیروهای مسلح در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از فاکتورها و ویژگی هایی برخوردار هستند و این مهم باعث شده که نیروهای مسطح کشورمان قویترین و مقتدرترین نیروهای مسلح جهان باشند.
وی با بیان این که مکتبی و توحیدی بودن نیروی نظامی، انتظامی، سپاه و ارتش اولین امتیاز و ویژگی منحصر به فرد نیروهای مسلح کشور با سایر نیروهای مسلح کشورهای دیگر است افزود: مکتبی بودن یعنی وابسته به خدا هستند و توحیدی بودن یعنی این که شعارشان " لااله الاالله" است و هر آن چه غیر خداوند است را نفی می کنند.
امام جمعه کاشمر مومن بودن و ایمان به خدا داشتن را دومین ویژگی در بین نیروهای مسلح کشور دانست و خاطر نشان کرد: نیروهای مسلح نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران افرادی مومن و با ایمانی هستند که در بین نیروهای نظامی و مسلح سایر کشورها پیدا نمی شود؛ لذا داشتن ایمان، اراده و نیرو را قوی و وعده های خداوند نسبت به مومنین امید بخش می شود.
وی با اشاره به این که نیروهای مسلح در کشور ما با الگوگیری از الگوی عاشورایی و حسینی جایگاه متعالی در بین نیروهای مسلح دنیا  دارند یادآور شد: حضرت اباعبداله الحسین به خوبی درس چگونه زندگی کردن و چگونه مردن را به ما آموخته است لذا باید همواره با الگوگیری و بهره مندی سرور و سالار شهیدان و خاندان عصمت و طهارت در انجام وظایف محوله تلاش کنیم.
حجت الاسلام طباطبایی با بیان این که در چنین شرایطی نباید طمع داشته باشیم که دشمن با ما مدارا کند یا این که در پشت میز مذاکره با دشمن غدار و مکار به نتیجه برسیم تصریح کرد: ملت ایران الگویی دارد که چگونه زندگی کردن را به ما آموخته است؛ به همین جهت ملتی که شهادت و جهاد در کارنامه دارد و الگوی حسینی و نهضت عاشورایی دارد هیچگاه ذلیل و مأیوس نمی شود و در راهی که انتخاب کرده است بدون هیچ ترس و واهمه ای مسیرش را ادامه می دهد.
وی با تأکید بر این که امام حسین(ع) همواره در برابر ظلم ایستاد و یک ذره کوتاه نیامد ابراز داشت: ما انتظار زنده شدن جهان را با شعار حسینی " هیهات من الذله" داریم و این مهم منجر به هراس دشمنان شده است به طوری که پشت ابرقدرت ها را می لرزاند و آنها را وادار به عقب نشینی می کند.
امام جمعه کاشمر وجود فرمانده و رهبری الهی که با الگوپذیری از سرور و سالار شهیدان در مقابل استکبار جنایتکار ایستاده است را یکی دیگر  از ویژگی های برتر بودن نیروهای مسلح کشورمان دانست و گفت: همه ما موظفیم رهبر معظم انقلاب را در امتداد خظ عاشورا و کربلا کمک کنیم و معظم له را تنها نگذاریم.

 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved