• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • امام جمعه قم در همایش لبیک یا حسین(ع) کاشمر:  مجالس عزاداری فضایی برای تبیین کفر و تکفیر است / امپراطوری رسانه ای دشمن باور جامعه و جوانان را مورد هدف قرار داده است

امام جمعه قم در همایش لبیک یا حسین(ع) کاشمر:  مجالس عزاداری فضایی برای تبیین کفر و تکفیر است / امپراطوری رسانه ای دشمن باور جامعه و جوانان را مورد هدف قرار داده است

امام جمعه قم و تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) با بیان این که مجالس عزاداری فضایی برای تبیین کفر و تکفیر است گفت:  امپراطوری رسانه ای دشمن باور جامعه و جوانان را مورد هدف قرار داده است.

به پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، آیت الله سید محمد سعیدی غروب در غروب دومین روز ماه محرم و در اجتماع شرکت کنندگان در همایش لبیک یا حسین در جوار بارگاه امامزاده سید حمزه(ع) کاشمر اظهار داشت: هیأت های مذهبی  محل اجتماع همه مردم و حضور همه طبقات و مسئولینی است که همه اعتصام به حب الله پیدا کردند و همه بر محور ولایت و رهبری و در راستای تقویت دولت و نظام هستند تا از این طریق بتوانند اهداف اباعبداله الحسین(ع) را در سایه وحدت و انسجام به سامان برسانند.

وی با اشاره به این که تحرک و اخوت اسلامی از ویژگی های جلسات و مراسم های عزاداری است و تحقق اهداف این اقامه عزا با چند هدف همراه است ابراز داشت: شرکت در غم و اندوه اهل البیت یک رسالت و یک اتحاد با خاندان عصمت و طهارت است به طوری که در روایات این همدردی و مصیبت جزو شاخص های شیعیان شمرده شده است.

امام جمعه قم با بیان این که هدف از تشکیل محافل و مجالس عزاداری ادای اجر رسالت است افزود: خداوند به زبان نبی اکرم فرمودند که به مردم بگوئید که من برای رسالت خود از شما اجر و مزد طلب نمی کنم؛ بنابر این هدف از تشکیل این مجالس، دستجات و مراسم دینی و مذهبی اظهار مودت به اهل البیت عصمت و طهارت است و در حقیقت تولی در این محافل شکل می گیرد وبایستی در ای مجالس از مشرکین و کفار اعلام برائت کنیم.

وی با تأکید بر این که امروز در محافل و مجالس مذهبی این کفر و تکفیر برای مردم تبیین شود و مشخص شود این افراد چه کسانی هستند و چه قصد و نیتی دارند خاطر نشان کرد: عزیزانی که در   راه دفاع از حرم نه به دست یهودیان، مسیحیان و بودایی ها، بلکه به دست عده ای که خود را مسلمان می دانند و سایر مردن را مشرک می دانند به شهادت رسیدند خاستگاه شان عربستان سعودی است که با مکر و حیله بریتانیا و انگلیس اجیر شدند.

آیت الله سعیدی با بیان این که امرو باید در مجالس و محافل مذهبی ما اتحاد کفر و تکفیر برای مردم مشخص شود و اعلام برائت از این افراد انجام شود یادآور شد: هدف از تشکیل این مجالس مذهبی اعلام برائت از دشمنان اهل البیت است؛ به طوری که در زیارت حضرت معصومه(س) می خوانیم ما به برکت شما اهل البیت و محبت شما به خداوند نزدیک می شویم و از طریق برائت جستن از ذشمنان شما به خدا نزدیک می شویم و این راه تقرب خدا در واقع راه صعود و ائج گرفتن با دو بال تولی و تبری از دشمنان اهل البیت است.

وی با اشاره به این که ظرفیت و بهره گیری از ظرف مجالس مذهبی از اهداف تحقق اقامه عزاست تصریح کرد: محافل و مراسم های عظیم حسینی مکانی برای نشر معارف اهل البیت با اولویت مباحث اعتقادی و تقویت باورهای دینی باشد؛ چرا که اگر باورهای مردم تقویت شود دشمن هیچگاه نمی تواتد در آنان نفوذ کند.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) با تأکید بر این که دشمنان امروز بوسیله تبلیغات مختلف و امپراظورهای رسانه ای باور جامعه و جوانان ما را هدف قرار گرفته اند افزود: به برکت این محافل و مجالس مذهبی و با وجود سخنرانان و مداحان بایستی مباحث اعتقادی در قالب سروده و بیانات منتشر شود تا دشمن در راه رسیدن به اهدافش ناکام بماند.

وی با بیان این که یکی از مشکلات گمراهان عالم این است که از معارف اهل البیت خبر ندارند گفت: فردی از کشور آفریقایی نیجیریه با  آشنا شدن به معارف اهل البیت به قم عزیمت می کند و پس از آموختن معارف دوباره به کشورش باز می گردد و با همراهیی دوستانش حدود 20 میلیون نفر را شیعه می کند و امروز این شیخ زکزاکی در زندان های نیجیریه در دست دشمنان محبوس است و این یک نمونه بارزی از شناخت صحیح معارف اهل البیت است.

آیت الله سعیدی با اشاره به این که هیأت هایی که عالم محور و روحانی محور باشند و از خرافات و بدعت ها دور باشند می توانند نقش اثرگذاری در راستای نشر معارف اسلامی و مسئولیت خطیر ایفا کنند اظهار داشت: به دلیل این که دشمنان خاصیت، ارزش و تأثیرگذاری هیأت های مذهبی ار متوجه شدند همواره در این راستا تلاش های زیادی انجام می دهند تا هیأت ها از عالم محور و روحانی محور بودن فاصله بگیرند و با آلوده و آمیخته کردن خرافات نقشه ها و توطئه هایشان را عملی کنند.

وی با بیان این که دشمنان اعلام می کنند در محافل تنها به دنبال عزاداری هستند و به سیاست کاری ندارند و این در حالی است که امام حسین برای مسایل سیاسی به شهادت رسید ابراز داشت:  در زمان اباعبداله الحسین مسلمانان به جان اسلام افتادند؛  بنابر این باید بصیرت داشته باشیم و به مسایل سیاسی آگاهی داشته باشیم.

امام جمعه قم با تأکید بر این که در جلسات مذهبی باید عالمان، سخنرانان و مداحان که می خواهند پشت تریبون قرار بگیرند باید با علاوه بر این که با معارف اهل البیت آشنا باشند باید بدعت ها، خرافات، مکر و توطئه دشمنان را بشناسند تا بتوانند به بهترین شیوه آن را تبیین کنند یادآور شد: در این راه باید راه مبارزه با بدعت ها و راه نفوذ دشمن را یاد داشته باشیم و در راه خدا و تبلیغ دین و هیأت داری جز از خدا از هیچکس هراس نداشته باشیم.

وی یکی دیگر از ویژگی های هیأت ها و جلسات مذهبی را که در ماه محرم امسال پرشورتر از همیشه برگزار خواهد شد در خدمت ولی امر بودن و تحت هدایت های ولی فقیه بودن این محافل دانست و خاطر نشان کرد: از محافل و مجالسی که برگزار می شود توقع و انتظار این است که حتما این محافل در حد و اندازه ولایت باشد و در غیر اینصورت اگر این محافل با خط ولی فقیه و امام زمان هماهنگ نباشد به انحراف کشیده می شود.

حجت الاسلام سعیدی با اشاره به این که در زمان شهادت امام حسین(ع)، نه تنها مردم لبیک یار رسول الله نمی گفتند بلکه نماز هم می خواندند و شهادت به پیروی از رسول خدا هم می دادند ابراز داشت: مشکل مردم آن زمان این بود که تنها به رسول خدا لبیک گفتند و به حضرت علی(ع)، حضرت فاطمه(س)، امام حسن(ع) و امام حسین(ع) لبیک نگفتند؛ لذا ممکن است در زمان ما هم کسانی باشند که امام زمان را قبول داشته باشند اما به ولی فقیه کاری نداشته باشند و این انحراف است.

وی با تأکید بر این که امام زمان در عصر حاضر، همچون امام حسین (ع) نایب دارند تصریح کرد: کسی که در عصر غیبت به کلام مرجعیت شیعه و ولی فقیه توجه نکند در واقع امام زمان را نشناخته است.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) با بیان این که هر زمان اقتضای خودش را دارد ادامه داد: رضا شاه در ابتدا خودش از افرادی بود که برای سربازان و نظامیان دستجات عزاداری به راه می انداخت اما زمانی که پایه های حکومتش مستحکم شد با برگزاری محافل عزاداری مخالفت می کرد.

وی با اشاره به این که در آخرین محرم و صفر و عاشورایی که منجر به پیروزی انقلاب بود،و مردم در اوج مبارزات بودند عده ای روشنفکر گفتند که روز عاشورا و تاسوعا را با برگزاری راهپیمایی آرام برگزار کنید یادآور شد:بعد از این جریان امام راحل در مناسبت های دیگر متذکر شدند که عزاداری اباعبداله الحسین باید سنتی برگزار شود و  نوحه و اشعار در راستای تقویت نهضت امام حسین و نهضت مردم ایران که در راستای قیام امام حسین هستند باشند.

حجت الاسلام سعیدی با اشاره به نفوذ دشمن در سال 88 به خاطر فضایی که در رقابت های انتخاباتی ایجاد شده بود اظهار داشت: اگر چه همواره در کشور ما سلایق مختلف وجود داشته است اما دشمن در انتخابات 88 با دو قطبی شدن جامعه طمع کرد و دام خودش را بر سر راه آنانی که توطئه دشمن را نمی شناختند پهن کرد و تلاش کرد تا مردم را در مقابل نظام قرار دهد.

وی با بیان این که دشمن با شکست در مرحله اول، در روز عاشورا با امام حسین در افتاد یادآور شد: خوشبختانه به برکت رهبری مقام معظم رهبری و بصیرت مردم توطئه دشمن نقش بر آب شد و مردم با حرکت دستجات عزداری و سردادن شعار " در روز عزا حرمت ارباب شکستند، علمدار کجایی" شوری در کشور به پا کردند و فاتحه دشمن را خواندند.

امام جمعه قم با اشاره به قدرت هیأت ها و دستجات عزاداری در آگاه سازی مردم و خنثی کردن توطئه های دشمن تأکید کرد: این قدرت باید با درایت و بصیرت در خدمت نظام و ولایت و در راستای تقویت دولت، قوه مقننه، قوه قضائیه، سپاه، ارتش، بسیج، نیروی انتظامی، دستگاه های دولتی، روحانیت و حوزه های علمیه به عنوان پاره های تن نظام باشند.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved