• صفحه نخست
  • اخبار
  • ورزشی
  • رئیس هیات دوچرخه سواری کاشمر: پویش سه شنبه ها در کاشمر 25 هفته ای شد/ پیشتازی کاشمر و افزایش استقبال کنندگان

رئیس هیات دوچرخه سواری کاشمر: پویش سه شنبه ها در کاشمر 25 هفته ای شد/ پیشتازی کاشمر و افزایش استقبال کنندگان

رئیس هیات دوچرخه سواری کاشمر: پویش سه شنبه ها در کاشمر 25 هفته ای شد/ پیشتازی کاشمر و افزایش استقبال کنندگان

 
رئیس هیات دوچرخه سواری کاشمر با اشاره به پیشتازی کاشمر در اجرای طرح پویش سه شنبه های بدون خودرو در استان و افزایش استقبال کنندگان، از برگزاری مستمر 25 هفته ای این طرح در شهرستان خبر داد.
علی منظم اسماعیل پور در حاشیه برگزاری پویش سه شنبه های بدون خودرو که همزمان با چهل و چهارمین هفته کشوری آن برگزار شد در گفتگو با پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24 اظهار داشت: این طرح که از فروردین ماه امسال در کاشمر به عنوان اولین شهرستان در خراسان رضوی اجرایی شده است در حالی امروز هفته بیست و پنجم آن را برگزار می کنیم که در حال حاضر به طور میانگین 50 نفر به طور مستمر هر هفته شرکت می کنند.
وی با بیان این که پیش از این با رایزنی با نهادها و دستگاه های مختلف شهرستان، اجرای این طرح با مشارکت و همراهی دستگاه مربوطه به مناسبت های مختلف برگزار شده است ابراز داشت: پویش این هفته به جهت تقارن با هفته نیروی انتظامی برگزار شد و شرکت کنندگان مسیر امامزاده سید حمزه(ع) تا ستاد فرماندهی انتظامی شهرستان را رکاب زدند.
رئیس هیات دوچرخه سواری توسعه و ارتقای فرهنگ دوچرخه سواری و عدم استفاده از خودرو به صورت تک سرنشین را از اهداف برگزاری پویش ملی سه شنبه های بدون خودرو عنوان کرد و خاطرنشان کرد: با توجه به این که کاشمر نخستین شهرستان خراسان رضوی است که به این طرح ملی پیوسته است انتظار داریم با مشارکت و همراهی شهروندان در اجرای این طرح بتوانیم به اهداف مورد نظر دست یابیم.
وی با بیان این که این طرح با شعار «من هر سه‌شنبه با دوچرخه به محل کارم می‌روم شما چه طور؟» و در راستای توسعه فرهنگ زندگی شهری دوستدار سلامت و محیط‌زیست، در کنار همت ملی و مردمی و پیوستن ادارات و نهادها به منظور یک کار فرهنگی و نهادینه کردن کردن فرهنگ یک روز بدون خودرو در کشور برگزار می شود یادآور شد: ایجاد انگیزه و نشاط و کمک به سلامت جسم و روح در شهروندان، کاهش آلودگی‌های صوتی و هوا، عدم استفاده از خودروهای تک‌سرنشین و ارتقای نقش حمل‌ونقل عمومی، صرفه‌جویی اقتصادی در خانواده‌ها و مصرف سوخت از دیگر ویژگی های پویش سه شنبه های بدون خودرو در همراهی با طبیعت و محیط زیست است.
منظم اسماعیل پور با تقدیر از همراهی و حمایت مسئولان، ورزشکاران و علاقمندان به ورزش دوچرخه سواری تصریح کرد: امیدواریم با آگاه سازی و اطلاع رسانی هایی که انجام می شود شاهد استفاده از دوچرخه بجای وسایط نقلیه موتوری در در داخل شهر باشیم. 
گفتنی حاکی است در بیست و پنجمین هفته اجرای پویش سه شنبه های بدون خودرو در کاشمر که همزمان با هفته نیروی انتظامی مقارن شده بود بیش از 30 دوچرخه سوار مسیر آستان مقدس امامزاده(ع) تا ستاد فرماندهی انتظامی را رکاب زدند و مورد استقبال فرمانده و کارکنان نیروی انتظامی شهرستان قرار گرفتند.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved