بازدید فرماندار کاشمر از اجرای عملیات 3 پروژه عمرانی در بخش کوهسرخ

بازدید فرماندار کاشمر از اجرای عملیات 3 پروژه عمرانی در بخش کوهسرخ

 

فرماندار کاشمر از اجرای عملیات 3 پروژه عمرانی در بخش کوهسرخ این شهرستان بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانیکاشمر24، محمد حسن فرهادی باحضور در بخش محروم کوهسرخ از پروژه آسفالت روستای سنجدک، اجرای طرح هادی روستا خضر بیگ و مجتمع آبرسانی اوندر بازدید و از نزدیک در جریان پیشرفت عملیات اجرایی قرار گرفت.

فرماندار کاشمر در بازدید از این پروژه ها با مطلوب ارزیابی کردن اجرای پروژه های عمرانی مهم و دارای اولویت در منطقه کوهسرخ گفت: خوشبختانه در سال های اخیر با تخصیص اعتبارات مورد نیاز به پروژه های عمرانی نیمه کاره و طرح های مورد نیاز اقدامات خوبی انجام شده است.

وی با بیان این که با اختصاص سهمیه قیر رایگان جهت روکش آسفالت در جاده های روستای ابراز داشت: خوشبختانه در این راستا اداره راه و شهرسازی شهرستان با جذب قیر مورد نیاز اقدامات خوبی در جهت بهسازی و روکش آسفالت راه های مواصلاتی روستایی انجام داده است به طوری که روکش آسفالت روستای سنجدک به طول 5 کیلومتر نیز از محل قیرهای رایگان وزارت راه و شهرسازی در دست انجام است.

فرماندار کاشمر با تأکید بر این که اولویت دولت خدمت رسانی به روستاهای محروم است افزود:در سال های اخیر رشد پروژه‌های عمرانی و تخصیص اعتبارات در این حوزه چندین برابر شده است.

وی با اشاره به نقش مهم و تأثیرگذار مجموعه آب و فاضلاب روستایی کاشمر در تأمین آب شرب مورد نیاز روستائیان در دو بخش مرکزی و کوهسرخ این شهرستان خاطر نشان کرد: قطعا اجرای پروژه های آبرسانی به عنوان نیاز اولیه مردم منجر به افزایش روحیه امید و نشاط اجتماعی، بالابردن سطح اعتماد مردم به حاکمیت و مانع از خالی شدن روستاها می شود.

فرهادی با تقدیر از تلاش ها و زحمات بی وقفه مجموعه مدیریت و کارکنان آبفار کاشمر در خدمات رساتی مطلوب به روستائیان یادآور شد: با توجه به مهیا شدن زیرساخت ها در اکثر روستاهای شهرستان از مردم انتظار داریم با رعایت الگوی مصرف و صرفه جویی در مصرف آب مانع از کاهش سطح آب سفره های زیر زمینی شوند.

وی با اشاره به اجرای طرح هادی در روستای خضربیگ به طول 700 متر با 400 میلیون ریال اعتبار با اجرای زیرسازی و کانیو، بر لزوم تکمیل طرحر و آسفالت معابر روستایی با مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، راه و شهرسازی و تعاونی دهیاری های بخش کوهسرخ تأکید کرد.

در ادامه مدیر امور آبفار کاشمر با اشاره به اقدامات و فعالیت های انجام شده در خصوص حل مشکل اب شرب روستاها با اجرای پروژه های جدید، جلوگیری از در رفت آب، تعمیرات، احداث و تعویض خطوط انتقال و شبکه های فرسوده، تعمیر مخازن، حفر، تجهیز و راه اندازی چاه گفت: خوشبختانه در دو سال اخیر اقدامات خوبی در راستای آبرسانی به روستاها انجام شده است و در ادامه به منظور حل مشکلات باقی مانده و تأمین اعتبار مورد نیاز نیازمند همکاری و مساعدت فرماندار شهرستان و مسئولین ذیربط در این زمینه هستیم.

سید حسین موذن موذن در خصوص پروژه آبرسانی اوندر تصریح کرد: این مجتمع با اعتبار 26 میلیارد ریال در دست اجراست که با عملیات لوله گذاری به طول 30 کیلومتر، احداث 4 باب مخزن، حفر 3 حلقه چاه و اجرای شبکه برق از پیشرفت فیزیکی 70 درصدی برخوردار است که با تکمیل و بهره برداری از این مجتمع دو هزار و 419 خانوار از مزایای آن بهره مند می شوند.
این گزارش حاکی است در این بازدید حجت الاسلام دهقانی امام جمعه کوهسرخ، مهدی برامکی معاون عمرانی فرمانداری، رضا رمضانی بخشدار کوهسرخ و جمعی از مسئولان شهرستان نیز حضور داشتند.

 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved