• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • امام جمعه کاشمر: قیام های بعد از حادثه کربلا الهام گرفته از نهضت عاشوراست/ نباید نسبت به ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر بی تفاوت باشیم

امام جمعه کاشمر: قیام های بعد از حادثه کربلا الهام گرفته از نهضت عاشوراست/ نباید نسبت به ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر بی تفاوت باشیم

امام جمعه کاشمر: قیام های بعد از حادثه کربلا الهام گرفته از نهضت عاشوراست/ نباید نسبت به ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر بی تفاوت باشیم

 

امام جمعه کاشمر با تاکید بر این که قیام هایی که بهد از حادثه کربلا اتفاق افتاد همگی الهام گرفته از نهضت عاشورا بوده است، بی تفاوتی نسبت به ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر را باعث ایجاد فساد در جامعه عنوان کرد.
به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، حجت الاسلام سید کاظم طباطبایی در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه کاشمر و در اجتماع مومنین عزادار سرور و سالار شهیدان در مصلای این شهر اظهار داشت: یکی از آثار مثبت نهضت خونین و قیام امام حسین در حقیقت ایجاد روحیه انقلابی، جرات و جسارتی است که با الهام گرفتن از نهضت عاشورایی منجر به قیام هایی بعد از واقعه کربلا شده است.
وی با بیان این که قیام و نهضت اباعبداله الحسین تنها برای مسلمانان و شیعیان درس نبود بلکه تمام مردم با هر دین و مذهبی از نهضت عاشورایی الگوپذیری می کنند ابراز داشت: در همین خصوص دانشمندان اروپایی در رابطه با قیام امام حسین (ع) سخنان شنیدنی دارند و معتقد هستند که قیام سرور و سالار شهیدان یک حرکت جهانی و ماندگار است که به الگویی برای بشریت تبدیل شده است.
امام جمعه کاشمر با اشاره به این که قیام امام حسین(ع) آنقدر عالی و متعالی است که سطح بشریت را ارتقاء می بخشد خاطر نشان کرد: امروز انقلاب اسلامی ایران با هدایت و رهبری امام راحل و با تاسی از نهضت حسینی و قیام عاشورایی هیمنه استکبار را شکست و رژیم طاغوت را سرنگون کرد.
وی با تاکید بر این که انقلاب اسلامی ایران با الگوپذیری از مکتب امام حسین(ع) به الگویی مناسب و اثرگذار برای ملت های آزادی خواه و مظلوم تبدیل شده است یادآور شد: به خاطر ظلمی که از سوی استکبار نسبت به مظلومان و ستمدیدگان عالم می شود بیش از هر زمان دیگری نیازمند شعارهای انقلابی امام حسین(ع) برای رهایی از بدبختی و نکبتی هستیم که ستمگران ایجاد کردند.
حجت الاسلام طباطبایی شعار " هیهات من الذله" را یک شعار مترقی، کوبنده و حیات بخشی دانست که تا کنون نظیرش پیدا نشده است تصریح کرد: ملتی که این شعار را سر می دهد هیچگاه تن به ذلت نمی دهد و این هاست که به نهضت تاثیرگذار و عظیم حسینی بقا و دوام می دهد.
وی با بیان این که دشمنان درصدد هستند با توطئه ها و موضع گیری هایی که انجام می دهد مردم را از عزاداری برای امام حسین(ع) و اهل البیت باز دارد گفت: به برکت هوشیاری و بصیرت مردم در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری هر روز شور و هیجان مردم برای اقامه عزای سرور و سالار شهیدان رو به بیشتر شدن است و این نوری که به برکت عشق به خاندان عصمت و طهارت در سینه عاشقان و دلدادگان حسینی ایجاد شده خاموش شدنی نیست.
امام جمعه کاشمر مبارزه با بی تفاوتی، درس بزرگی است که امام حسین(ع) به ما داده است و بر همه ما واجب است از آن بهره بگیریم افزود: فلسفه قیام امام حسین (ع) احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر بود لذا نباید نسبت به این تکلیف و واجب دینی بی تفاوت باشیم.
وی با تاکید بر مقابله و مبارزه با منکرات و نیز ترویج و گسترش معروفات در جامعه متذکر شد: جامعه ای که به فریضه امر به معروف و نهی از منکر بی توجه باشد به فساد و تباهی دچار خواهد؛ بنابر این زمانی یک جامعه اصلاح می شود که مردم آن نسبت به این فریضه احساس مسئولیت کنند.
حجت الاسلام طباطبایی با بیان این که در عرصه کربلا 2 نماد حق و باطل بود که بیعت با امام حسین نماد حق و روی گردان و تنفر از یزید و یزیدیان نماد باطل بود اظهار داشت: افرادی که امروز به دنبال گناه می روند بیعت خودشان را با امامی که جان خودش را فدای دستورات و احکام دین کرد می شکنند؛ لذا اگر به تکالیف مسلمانی خود در راستای اجرای دستورات و احکام دین گام برنداریم بیعت شکنی کردیم.
امام جمعه کاشمر با توصیه همه نمازگزاران و مومنین به رعایت تقوای الهی، به انجام هشتمین مرحله سرشماری نفوس و مسکن در کشور اشاره کرد و تاکید کرد: وجود آمار و اطلاعات صحیح و واقعی نقش اثرگذاری در برنامه ریزی ها و تصمیم گیری مسئولان کشور دارد؛ بنابر این از همه شهروندان انتظار داریم با مراجعه به پایگاه سرشماری اطلاعات مربوطه را از طریق اینترنت ثبت کنند و نسبت به سرنوشت خودشان حساس باشند.

 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved