همزمان با هفته کودک؛   طرح یک وعده غذای گرم در 33 روستامهد و مهد کودک کاشمر آغاز شد

همزمان با هفته کودک؛    طرح یک وعده غذای گرم در 33 روستامهد و مهد کودک کاشمر آغاز شد

همزمان با هفته ملی کودک طرح یک وعده غذای گرم در 21 روستامهد و 12 مهد کودک حاشیه شهر کاشمر آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانیکاشمر24، رئیس اداره بهزیستی کاشمر ظهر امروز در مراسم نمادین آغاز این طرح در مهد کودک و پیش دبستانی نشاط در روستای فدافن از توابع بخش مرکزی کاشمر اظهار داشت: این طرح در راستای بهبود وضع تغذیه کودکان و با هدف توانمندسازی کودکان 3 تا 6 سال اجرا می شود.

 علیرضا حق جو با بیان این که اجرای طرح یک وعده غذای گرم برای نهمین سال متوالی در روستا مهدها و مهد کودک های حاشیه شهر اجرا می شود ابراز داشت: در سال جاری حدود هزار و 500 کودک ثبت نام شده در 21 روستاه مهد و 12 مهد کودک تحت پوشش این طرح قرار می گیرند.

وی با بیان این که این طرح سال گذشته در 33 روستامهد و مهد کودک با ظرفیت هزار و 256 نفر و با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 900 میلیون ریال اجرا شده است یادآور شد: سرانه هر کودک به ازای هر روز 20 هزار ریال اعلام شده است که سازمان بهزیستی اعتبار مورد نیاز برای اجرای طرح یک وعده غذای گرم را بین 130 تا 150 روز تأمین می کند.

رئیس بهزیستی کاشمر حمایت از خانواده های نیازمند به منظور بهره مندی کودکان از یک وعده غذای گرم در روستامهدها را از اهداف اجرای این طرح عنوان کرد و خاطر نشان کرد: آگاهی بخشی به والدین و معرفی الگوهای غذایی مناسب به منظور جلوگیری از مشکلات جسمی و دوره رشد و افزایش آگاهی کودکان در زمینه آشنایی با گروه های غذایی و عادت های غذایی مناسب از مهم ترین اهداف اجرای این طرح است.

وی با اشاره به این که طرح یک وعده غذای گرم با همراهی و همکاری مراکز بهداشتی و خانه های بهداشت روستا انجام می شود تصریح کرد: منوی غذایی ابلاغی که به صورت کشوری ارائه شده است با همکاری کارشناسان بهداشتی با توجه به ذائقه و نیاز کودکان در شهرستان بومی سازی شده است.

در ادامه نیز بخشدار مرکزی کاشمر با تقدیر خدمات سازمان بهزیستی به جامعه هدف به ویژه معلولین، اقشار آسیب پذیر و نیازمندان گفت: بسیار خرسندیم که روستامهد ها نیز با فراهم کردن محیط های مفرح و مناسب برای کودکان، برنامه های متنوعی در راستای وظایف محوله انجام می دهند.

محمد رضا دهباشی با بیان این که اجرای طرح یک وعده غذای گرم در روستامهدها منجر به داشتن کودکان سالم و بانشاط به عنوان سرمایه های اجتماعی جامعه خواهیم داست افزود: جامعه با ترویج سوء تغذیه قطعا متضرر خواهد شد؛ لذا امیدواریم این طرح که در راستای سالم سازی در تغذیه کودکان است و منجر به رشد فکری کودکان نیز می شود استمرار یابد.

گفتنی است کودکان روستا مهد و پیش دبستانی نشاط در روستای فدافن پس از نواختن زنگ آغاز طرح و با قرائت دعای سفره نخستین غذای این طرح را میل کردند.

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved