فرماندار کاشمر: مشارکت کاشمری ها در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن به 9 درصد رسید

فرماندار کاشمر: مشارکت کاشمری ها در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن به 9 درصد رسید


فرماندار کاشمر از مشارکت 9 درصدی مردم کاشمر در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانیکاشمر24، محمد حسن فرهادی  در حاشیه بازدید از کلاس های آموزشی مامورین سرشماری در کانون فرهنگی تربیتی لقمان کاشمر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تا پایان روز گذشته 4 هزار و 974 خانوار با ورود به سامانه ثبت نام اطلاعات خود را تکمیل و کد رهگیری دریافت کرده اند.
وی با اشاره سرشماری 16 هزار و 522 نفر در مدت 15 روز از اجرای طرح ثبت نام اینترنتی در شهرستان خاطر نشان کرد: در حال حاضر 9.10 درصد جمعیت خانوارهای کاشمر موفق به ثبت نام در هشتمین مرحله سرشماری نفوس و مسکن شدند.
فرماندار کاشمر با تاکید بر این که ثبت نام کنندگان اینترنتی در این طرح کافی است در زمان مراجعه حضوری مامورین سرشماری در درب منازل تنها کد رهگیری را ارائه کنند یادآور شد:  حضور و مشارکت مردم در ثبت نام اینترنتی سرشماری نماد همکاری و همدلی مردم با مسئولین است که امیدواریم در 7روز باقی مانده با تلاش همه عوامل اجرایی شاهد مشارکت قابل قبول مردم غیور شهرستان در سرشماری اینترنتی باشیم .
وی اجرای سرشماری اینترنتی و بدون کاغذ را عملیاتی نمودن اقتصاد مقاومتی و کاهش هزینه ها وصرفه جویی در کشور دانست و یادآور شد: با هماهنگی انجام شده  کانون های مساجد ،کتابخانه های عمومی سطح شهر و ادارات کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره)، بهزیستی و بهورزان خانه های بهداشتی روستایی آماده ثبت نام مراجعه کنندگان است؛ همچنین با تدابیر اتخاذ شده شهروندان می توانند با دردست داشتن کارت ملی سرپرست خانوار و اعضای خانواده به دفاتر پست بانک وکافی نت های سطح شهر جهت ثبت نام مراجعه نمایند.
معاون عمرانی فرماندار کاشمر که مسئولیت معاونت هماهنگی و اجرایی ستاد سرشماری در شهرستان را بر عهده دارد با اشاره به ثبت نام بیش از 400 متقاضی مامور سرشماری در این شهرستان گفت: در این دوره آموزشی 6 روزه 53 مامور سرشماری آموزش های لازم را در خصوص ثبت اطلاعات خانوارها فرا می گیرند.
مهدی برامکی با بیان این که شرکت کنندگان در این دوره آموزشی با نحوه تکمیل فرم های سرشماری ، نقشه خوانی  و اجرای عملیات آزمایشی میدانی آشنا می شوند تصریح کرد: طرح سرشماری نفوس و مسکن با مراجعه حضوری ماموران سرشماری به درب منازل از 25 مهرماه به مدت یک ماه اجرا می شود.

 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved