• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • فرماندار کاشمر: خیرین کاشمری 6.5 میلیارد تومان به حوزه سلامت کمک کردند /  کاشمر قطب گردشگر سلامت در جنوب استان

فرماندار کاشمر: خیرین کاشمری 6.5 میلیارد تومان به حوزه سلامت کمک کردند /  کاشمر قطب گردشگر سلامت در جنوب استان

فرماندار کاشمر:  خیرین کاشمری 6.5 میلیارد تومان به حوزه سلامت کمک کردند /  کاشمر قطب گردشگر سلامت در جنوب استان

فرماندار کاشمر  با اشاره به کمک 6.5 میلیارد تومانی خیرین کاشمری به حوزه سلامت این شهرستان گفت: فراهم شدن امکانات، نیرو و تجهیزات لازم در مجموعه بهداشت و درمان، کاشمر را به قطب گردشگر سلامت در منطقه جنوب خراسان رضوی تبدیل کرده است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24، مهدی فروزان در جلسه شورای مشارکت های اجتماعی و خیرین سلامت کاشمر اظهار داشت: با فعال شدن مجمع خیرین سلامت کاشمر در سال 91 در راستای جذب خیرین و نیک اندیشان به کمک به مجموعه بهداشت و درمان شهرستان خوشبختانه کمک های نقدی و غیر نقدی خوبی انجام شده است؛ به طوری که خیرین در این مدت 5 میلیارد تومان نقدی و 1.5 میلیارد در قالب واگذاری زمین و ساختمان اقدام کردند.

وی با مطلوب ارزیابی کردن فضا، تجهیزات و امکانات حوزه بهداشت و درمان در این شهرستان یادآور شد: استعداد و ظرفیت بوجود آمده در این حوزه تنها برای پاسخگویی جمعیت 170 هزار نفری شهرستان مطلوب است.

فرماندار کاشمر با بیان این که کاشمر به لحاظ وجود بارگاه امامزادگان واجب التعظیم به عنوان دومین شهر زیارتی استان و چهارمین شهر زیارتی کشور شهرت دارد و همه ساله بالغ بر 3.5 میلیون مسافر و زائر به این شهرستان سفر می کنند خاطر نشان کرد: اگر چه در حال حاضر 2 بیمارستان، درمانگاه تخصصی، مراکز بهداشتی و درمانی، متخصصین و پزشکان متعهدی علاوه بر خدمات دهی به مردم کاشمر به جمعیت 500 هزار نفری مردم شهرستان های همجوار نیز خدمات درمانی ارائه می کند اما انتظار داریم مجموعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در راستای تسریع در احداث بیمارستان 200 تختخوابی و تخصیص سایر تجهیزات مورد نیاز  اقدام نماید.

وی با بیان این که سلامت زیر ساخت صالی جوامع بشری است و در این راستا دولت به تنهایی نمی تواند تأمین کننده نیاز مردم در حوزه سلامت باشد ابراز داشت: با توجه گستردگی حوزه خدمات دهی بخش درمان کاشمر، این شهرستان به عنوان قطب گردشگر سلامت در منطقه جنوب خراسان رضوی مطرح است.

فروزان با ابراز خرسندی از توجه ویژه دولت یازدهم در احرای طرح تحول نظام سلامت خاطر نشان کرد: خوشبختانه اجرای این طرح و کمک های خیرین باعث تحول خوب و ارزشمندی در این حوزه شده است. 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved