• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • همزمان با هفته کودک؛ نمایشگاه «کودکان تشنه اند» در کاشمر گشایش یافت / اجرای برنامه های متنوع در گسترش فرهنگ عاشورایی

همزمان با هفته کودک؛ نمایشگاه «کودکان تشنه اند» در کاشمر گشایش یافت / اجرای برنامه های متنوع در گسترش فرهنگ عاشورایی

همزمان با هفته کودک؛  نمایشگاه «کودکان تشنه اند» در کاشمر گشایش یافت / اجرای برنامه های متنوع در گسترش فرهنگ عاشورایی

رئیس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کاشمر از گشایش نمایشگاه «کودکان تشنه اند» و اجرای برنامه های متنوع در گسترش فرهنگ عاشورایی همزمان با با هفته کودک در این شهرستان خبر داد.

 منیر ریحانی اسماعیل پور در حاشیه برپایی این نمایشگاه در گفتگو با پایگاه خبری و اطلاع رسانی کاشمر24 اظهار داشت: با توجه به تقارن هفته ملی کودک با ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان برنامه های هفته ملی کودک با محوریت عاشورا و تبیین قیام امام حسین(ع) برگزار می شود.

وی با بیان این که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به عنوان هماهنگ کننده برنامه های مربوط در حوزه کودک و نوجوان در تعامل و همکاری با مجموعه شورای اسلامی شهر، شهرداری، هلال احمر، فرمانداری، بهزیستی، آموزش و پرورش و نیروی انتظامی اقدام به برپایی نمایشگاه با عنوان «کودکان تشنه اند» کرده است یادآور شد: این نمایشگاه که در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان واقع در پارک شهید عسکری برپا شده است شامل غرفه های نمایشگاهی و ایستگاه های مختلف نقاشی و قصه گویی است.

رئیس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کاشمر با اشاره به این که در این نمایشگاه 100 اثر نقاشی، 90 اثر سفالی و 115 دست سازه ساخته شده توسط کودکان و نوجوانان عضو این کانون در معرض دید مراجعه کنندگان قرار گرفته است خاطر نشان کرد: کودکان و نوجوانان با حضور در این نمایشگاه ضمن بازدید از آثار به نمایش گذاشته شده ، در ایستگاه های نقاشی، قصه گویی و پرده خوانی شرکت می کنند و با شله زرد پذیرایی می شوند.

وی با بیان این که در مدت دو روز برپایی این نمایشگاه پیش بینی می شود بالغ بر هزار کودک و نوجوان از این نمایشگاه بازدید کنند افزود: نقاشی هایی که در ایستگاه نقاشی که عمدتا با موضوع حوادث کربلاست در پایان نمایشگاه مورد ارزیابی و داوری قرار می گیرد و با معرفی آثار برتر از پدید آورندگان آن تجلیل می شود.

ریحانی با اشاره به ایجاد ایستگاه اسباب بازی با مشارکت هلال احمر در بخشی از این نمایشگاه گفت: با اطلاع رسانی که در مهدهای کودک، پیش دبستانی و مدارس ابتدایی کاشمر انجام شده، کودکان و نوجوانان می توانند اسباب بازی هایی سالم که در خانه استفاده نمی کنند را به این ایستگاه هدیه کنند تا در اختیار کودکان و نوجوانان نیازمند قرار گیرد.

وی با اشاره به عضویت بیش از هزار کودک و نوجوان در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کاشمر  افزود: عمده اعضای کانون به مستمر در کلاس ها و برنامه های مشارکت و فعالیت دارند و مابقی نیز به صورت فصلی در کانون حاضر می شوند.

رئیس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کاشمر با بیان این که در طول سال کلاس های نقاشی، خوشنویسی، سفال، کارگاه هیا داستان، شعر، طرح های ادبی و نمایش عروسکی در این کانون برگزار می شود اظهار داشت: اعضای کانون که از سنین 7 تا 17 سال هستند از 32 برنامه فرهنگی نظیر نشریه دیواری، قصه گویی، شعرخوانی، مسابقات کتابخوانی، معرفی شخصیت، معرفی کتاب، معرفی ایام و وقایع، بازی و سرگرمی، بازدیدها و اردوها بهره مند می شوند.

گفتنی است نمایشگاه «کودکان تشنه اند» در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در پارک شهید عسکری در حاشیه خیابان امام خمینی این شهر تا عصر روز 19 مهرماه در دو نوبت صبح و عصر پذیرای بازدیدکنندگان است.

 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved