• صفحه نخست
  • اخبار
  • جامعه
  • معاون فرماندار کاشمر خبر داد؛ پایان ثبت نام اینترنتی سرشماری نفوس و مسکن در دورترین روستای کاشمر/ مشارکت 100 درصدی اهالی روستای دهمیان کوهسرخ

معاون فرماندار کاشمر خبر داد؛ پایان ثبت نام اینترنتی سرشماری نفوس و مسکن در دورترین روستای کاشمر/ مشارکت 100 درصدی اهالی روستای دهمیان کوهسرخ

معاون فرماندار کاشمر خبر داد؛ پایان ثبت نام اینترنتی سرشماری نفوس و مسکن در دورترین روستای کاشمر/ مشارکت 100 درصدی اهالی روستای دهمیان کوهسرخ

معاون عمرانی و امور برنامه ریزی کاشمر از پایان سرشماری نفوس و مسکن در دورترین و محروم ترین روستای دهیمان از توابع بخش کوهسرخ کاشمر با مشارکت 100 درصدی اهالی این روستا خبر داد.
مهدی برامکی امروز در گفتگو با پایگاه خبری و اطلاع رسانیکاشمر24 اظهار داشت: هشتمین مرحله سرشماری نفوس و مسکن از سوم مهرماه همزمان با سراسر کشور در کاشمر آغاز شده است و در این راستا روستای محروم دهمیان از توابع بخش کوهسرخ اولین روستای خراسان رضوی بود که موفق به ثبت نام 100 درصدی در این طرح شد.
وی با بیان این که با اطلاع رسانی انجام شده در سطح روستا، اهالی روستا با مراجعه به دهیاری روستا اقدام به ثبت نام در طرح سرشماری نفوس و مسکن کردند خاطر نشان کرد: در این مرحله هشتم این طرح در سال جاری اطلاعات 189 خانوار با جمعیت 614 نفر که 311 نفر مرد و 303 نفر زن بودند با تکمیل فرم های مربوطه اینترنتی ثبت شده است.
معاون فرماندار کاشمر با  اشاره به این که روستای دهمیان در فاصله 43 کیلومتری شهر ریوش مرکز بخش کوهسرخ قرار دارد یادآور شد: در سرشماری سال 90  روستای دهمیان دارای 240 خانوار با 770 نفر بوده که از این نعداد 341 نفر مرد و 429 نفر زن بودند.

وی با بیان این که از مجموع 28 روستای بخش محروم کوهسرخ تنها 8 روستا دارای اینترنت پرسرعت هستند ابراز داشت: روستای دهمیان جزو روستاهایی بود که از اینترنت معمولی برخوردار بود و با همتی که اهالی روستا و دهیار داشتند اطلاعات تمامی اهالی روستا قبل از اتمام مهلت زمان تعیین شده ثبت گردید.
برامکی با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی در جهت مشارکت مردم و ارائه اطلاعات صحیح در طرح سرشماری افزود: با توجه به این که طرح سرشماری برای نخستین بار در کشور به صورت اینترنتی انجام می شود ضروری است تمامی دستگاه ها و نهادها در راستای ترغیب و تشویق مردم به ثبت نام اینترنتی در سرشماری نفوس و مسکن اقدامات اثرگذار انجام دهند.
وی با اشاره به اهمیت موضوع سرشماری و دستیابی نهادهای تصمیم گیر برای برنامه ریزی آینده کشور یادآور شد: انتطار داریم با توجه به مدت باقیمانده تا پایان زمان سرشماری اینترنتی، خانوارهای شهرستان نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.
معاون هماهنگی و اجرایی ستاد سرشماری کاشمر با بیان این که طرح سرشماری نفوس و مسکن از سوم مهرماه آغاز و تا 24 مهرماه به صورت اینترنتی ادامه دارد تصریح کرد: افرادی که موفق به ثبت نام اینترنتی در این طرح شدند کافی است کد رهگیری را به ماموران آماری که به درب خانه مراجعه می کنند ارائه دهند؛ در غیر اینصورت آنانی که موفق  به ثبت نام در این مرحله نشدند از 25 مهرماه تا 25 آبان ماه با مراجعه خانه به خانه ماموران آمارگیر اطلاعات شان در سامانه ثبت می شود.

 

نقل مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Kashmar 24 News Agency. All Rights Reserved